A mérnökök miért nézik le a közgazdászokat? Miért mondják, hogy büfészak, hogy árufeltöltőnek lehet vele elhelyezkedni, vagy Mekibe, Burgerkingbe, stb?
Rengeteg mérnöktől, vagy mérnökhallgatótól hallottam ilyen kirohanást, de megfigyelhető akár itt az oldalon is, vagy pl. a BMEME tipikus példája ennek, hogy a BCE vagy a BME-GTK csak egy vicc a műszaki karokhoz képest.
Pedig szerintem valóban volt egy időszak, amikor nehéz volt elhelyezkedni, de ez már megváltozott, ahogy látom mióta 450 pont az állami határ, és 280 pont alatt lehetetlen bejutni költségesre sem, sokkal kevesebben végeznek el ilyen szakot. (persze, ennek van egy néhány éves felfutási ideje, mert mire kevesebb pályakezdő diplomás jelenik meg)
Ráadásul most már nincs olyan válságos időszak, mint ami 2007 után volt, a makrogazdasági körülmények is kedvezőbbek, minden végzettséggel el lehet helyezkedni.
Ma egy pénzügy-számvitel alapszakkal könnyű munkát találni, alig vannak munkanélküliek.
Persze egy turizmus-vendéglátás vagy HR szakkal nehezebb, ezt nem vitatom.
Mondják még, hogy ez könnyű, lehet, hogy egy mérnöki szaknál könnyebb, de ki mondta, hogy kínozd meg magad önként, utána meg szidd a többit, akiknek könnyebb?
Mert tudom, hogy az infós szakok most nagyon keresettek, esetleg még a villamosmérnök, de szerintem egy psz szakosnak könnyebb normális munkát találni, mint egy építésznek, közlekedésmérnöknek, vegyészmérnöknek, de akár még gépésznek is.
1 az kettes utolsó
A 2. pedig ha mondjuk óriási igény lenne a kémikusokra akkor valószínű hogy az oda való bejutás is 300 pont lenne sok helyen mert szükség van rájuk. Az hogy az 1000 emberből 800 at kidobnak nem lényeg mert lehet hogy + 50 kémikus lenne évente.
Igény és kereslet amire meg kell teremteni a kínálatot...
20as csodasan leirta a velemenyem.
(konyvelonek tanulok egyebkent es nalunk is annyi a hulye es/vagy munkakerulo, hogy csak na)
a költői kérdés még mindig áll: miért érdemes ennyi banknak/multinak magas kezdőfizuért pszf-es/corvinusos pályakezdőket magukhoz csalogatni...?
Biztos a befektetők tévednek és csak viccből akarják alkalmazni őket.
MEgjegyzem am, h egy kozgazdasz valóban nem az össztársadalomnak, hanem a bankjának/vállalkozásnak termel hasznot
Azért mert a BME-s meg Óbudais mérnökök a saját egyetemük közgazdasági szakjaiból alkotják a véleményt és azt vetítik át a PSZF-re meg a BCE-re.
Nekem nem egy barátom végzett a Óbudain például villamosmérnökként és ők maguk is bevallják, hogy az egyetem után konkrétan szart se tudnak. (Persze persze tudom azok olyanok is bla bla, 10-ből 9 frissdiplomás villamosmérnök nem tudna egy konnekort kicserélni vagy egy 380as vezetéket átkötni)
Nem nézem le a mérnököket sőt, tényleg baromi sokat tanulnak, de nincs akkora különbség, mint ahogyan ők azt állítják.
A PSZF-ről tudok nyilatkozni mert ott végeztem, rohadt erős az anat 1-2 meg a valszám nálunk is (85% bukási arány bőven van), nem beszélve a statisztikáról a vállalatipénzügyről adózásról számvitelről.
Nyilván kar és kar között is van színvonal, én se nézek annyiba egy Metus számviteles diplomát mint egy pszf-eset, de azért kicsit el vannak szállva maguktól a mérnökök.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!