Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A mérnökök miért nézik le a...

A mérnökök miért nézik le a közgazdászokat? Miért mondják, hogy büfészak, hogy árufeltöltőnek lehet vele elhelyezkedni, vagy Mekibe, Burgerkingbe, stb?

Figyelt kérdés

Rengeteg mérnöktől, vagy mérnökhallgatótól hallottam ilyen kirohanást, de megfigyelhető akár itt az oldalon is, vagy pl. a BMEME tipikus példája ennek, hogy a BCE vagy a BME-GTK csak egy vicc a műszaki karokhoz képest.


Pedig szerintem valóban volt egy időszak, amikor nehéz volt elhelyezkedni, de ez már megváltozott, ahogy látom mióta 450 pont az állami határ, és 280 pont alatt lehetetlen bejutni költségesre sem, sokkal kevesebben végeznek el ilyen szakot. (persze, ennek van egy néhány éves felfutási ideje, mert mire kevesebb pályakezdő diplomás jelenik meg)


Ráadásul most már nincs olyan válságos időszak, mint ami 2007 után volt, a makrogazdasági körülmények is kedvezőbbek, minden végzettséggel el lehet helyezkedni.


Ma egy pénzügy-számvitel alapszakkal könnyű munkát találni, alig vannak munkanélküliek.

Persze egy turizmus-vendéglátás vagy HR szakkal nehezebb, ezt nem vitatom.


Mondják még, hogy ez könnyű, lehet, hogy egy mérnöki szaknál könnyebb, de ki mondta, hogy kínozd meg magad önként, utána meg szidd a többit, akiknek könnyebb?


Mert tudom, hogy az infós szakok most nagyon keresettek, esetleg még a villamosmérnök, de szerintem egy psz szakosnak könnyebb normális munkát találni, mint egy építésznek, közlekedésmérnöknek, vegyészmérnöknek, de akár még gépésznek is.


2016. szept. 30. 11:22
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
20%

Csak, hogy tiszta legyen nem a kétkezi munkásokat nézik le, hanem a hozzád hasonló diplomásokat.

Azért 450 pont a közgázon, mert senki se akar dolgozni, csak gazdag lenni, mindenki keresi a legkönnyebb utat, ahogy te is bevallod. Ezzel a hozzáállással a mekibe se vesznek fel.

A válságról sincs lövésed, csak amit a híradókból hallottál.

A könyvelőn kívűl mondj egy szakmát, ami illik a közgázhoz tisztességgel végezve. Mert a magadfajtádból lesz az autókereskedő, ingatlan, biztosító ügynök akit mindenki utál.

De te ennek ellenére még hangoztatod is fiú létedre, hogy az a buta, aki tisztességes munkából próbál megélni és te vagy az okos, aki később másokon fog élősködni.

2016. szept. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

Nem mondom, hogy tisztességtelenül kellene élni, vagy arra kellene törekedni, hogy munka nélkül gazdagodjunk meg.

Azt ember egyrészt azért végez egyetemet, mert tudásra akar szert tenni, érdeklődik a tudomány iránt.

Másrészt értelmiségi munkát akar végezni, nagyobb bérekért, ez természetes, hogy az ember többre vágyik.

Minden szülő szeretné, ha a gyereke tanulna, nem valami gyártósor mellett kötne ki, vagy napszámban dolgozna, kukoricát címerezne.

Én nem nézem le ezeket a munkákat.

De annak köze sincs a lustasághoz, hogy ha valaki tanul, hogy normális körülmények között dolgozzon és éljen.


Merem feltételezni, hogy mindenki olyan szakra megy, ami érdekli, legyen az akár mérnöki, gazdasági, jogi, pedagógiai, orvosi, gyógyszerészeti, gyógytornász, stb.

Persze az szociológiával, szabad bölcsészettel, andragógiával, stb., jobb vigyázni.


Az ilyen autókereskedők, ingatlanügynökök, biztosító ügynökök általában nem is közgazdászok.

A diplomás közgazdászoknak legalábbis az "alja" megy ide.


Pl. marketinges, PR-os nélkül nemigen tud működni a vállalat, akármennyire is jó mérnökök dolgoznak ott, mert a többi úgy is alkalmaz ilyen szakembereket, és tartani kell a lépést.

Ugyan így szükség van könyvelőre, pénzügyesekre, akik a beszámolót, adóügyeket intézik a hatóság előtt, mert különben jönnek a milliós bírságok.

És ezt átlátni sem olyan egyszerű, hogy érettségivel meg lehessen oldani, vagy a mérnökökkel megcsináltatni túlórában.

Vagy elemzési, számviteli osztály is kell, ahol a vállalat teljesítményét értékelik.

Kellenek, akik meghozzák a pénzügyi döntéseket, akik tudják mérlegelni, hogy egy beruházást érdemes-e végrehajtani.

Szóval ezeket a szakembereket is a tudásuk miatt fizetik, és ugyan úgy tisztességes munkát végeznek.


De ugyanígy például egy banknál rengeteg adminisztatív, elemzési, számviteli munka van, hatalmas szakértelem kell, hogy egy pénzintézet nyereségesen működjön.


Az állami, költségvetési szerveknél is nagy gazdasági osztályok vannak.


Egyébként én pl. orvost, vagy egyéb elit szakember szájából még nem hallottam szidni a közgazdászokat, csak a mérnökök között szokás nem szeretni őket.

2016. szept. 30. 12:18
 3/27 anonim ***** válasza:
16%
Az orvosok hagyományosan a jogászokat utálják.:-) Persze csak amúgy barátilag, van egy-két jogászokat cikiző medikusnóta. Közgazdász nem érinti meg az ingerküszöbüket.
2016. szept. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
11%

Azért mert egy átlag közgazdász nem ért semmihez.


Nyilván a pénzügy-számvitel a legértékesebb,de az se egy nagy valami.Állítom többet kell tudni egy Analízis szigorlatra,mint egy közgazdásznak az össz 210 kreditjére.Bohóc szak.


Persze külföldön már értelmet nyer a dolog.Ott teljesen más módszerekkel tanítják a közgazdász diákokat.Ott csupán szemléletet adnak,és egy "eszköztárat" ahhoz,hogy jó közgazdász légy.Nem elavult dolgokat,és kamutöltelék tárgyakat.


A 480 pontról meg annyit,hogy aki nem tudja hogy mi akar lenni,de akar pénzt keresni,és könnyen diplomát szerezni az közgazdásznak megy."Büdös a munka,de kell az átlagnál jobb fizetés,és a könnyű munka,akkor ott a közgazdász szak"


Az egyetlen valós szak az a marketing(persze ez sem ebben a formában,azt sem könyvekből lehet megtanulni..),a többire még egy idomított majom is képes lenne.


Értéket kell teremteni gyerekek!


26/F big data specialist egy nagy magyar start up cégnél

2016. szept. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

Azt azért mondhatjuk, hogy a magyar felsőoktatás nem tökéletes, de a magánszférának miért éri meg mégis alkalmazni a Corvinuson, BGE-n végzetteket? Mert azért egy gazdmennel is ki lehet fogni jó állást szerintem.


Persze a gyakorlat teszi a jó szakembert, a diploma csak egy alap, de ez minden szakmánál így van.


Szerintem meg a matematikai elemző szak a legértékesebb, legkeményebb.

2016. szept. 30. 12:40
 6/27 anonim ***** válasza:
7%

fingod nincs a világnál

"de ki mondta, hogy kínozd meg magad önként, utána meg szidd a többit, akiknek könnyebb"

Ezzel a hozzáálással a titkárnő szintet ütöd meg.

A világon senki nem bízna rád semmit, nemhogy majd a magadfajták döntsenek egy cég millióiról.

Álomvilágban élsz, királylány

2016. szept. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

"!!!!!!!Mondják még!!!!!!, hogy ez könnyű, lehet, hogy egy mérnöki szaknál könnyebb, de ki mondta, hogy kínozd meg magad önként, utána meg szidd a többit, akiknek könnyebb?"


Ez nem az én hozzáállásom, csak idézem azt a közhangulatot, amit sokszor hallok.


Szeretném azt hinni, hogy mindenki olyan szakot választ, ami érdekli, amit szívesen tanul (és ezért ez a legkönnyebb számára), és amelyik szakmában szívesen dolgozik később.

Persze csak a piacképesek közül.

Márpedig a gazdasági szakok piacképesek. Én még nem végeztem, de pár idősebb ismerősöm könnyen el tudott helyezkedni a végzés után jó fizuval. Személyes ismerettség alapján is így látom, és a statisztikák alapján is.

pl:

[link]


Itt is látszik, hogy a gazdasági karokon végzettek fizetései a mérnökökével versenyeznek, pl. BME-n a GTK lenyomja a gépészkart.

(Bár tudom, hogy ezeket nem valami pontos felmérések, de valami valóságalapja csak van.)


De mégis azzal a szemlélettel találkozok sokszor szembe, amit itt a 36%-os is képvisel, hogy "én bezzeg a tisztességes utat választottam, mérnök lettem, verem magam, hogy ez mennyire nehéz, persze a közgazdászok nem tudnak, nem tanulnak szart sem, másokon élősködnek, utálom őket"

Erre mondom, hogy senki nem kényszerítette rád, hogy mártír legyél.


Gondolom, hogy az lenne a normális, ha azt mondanád, hogy engem nem érdekelnek a pénzügyi, gazdasági, stb, dolgok, hanem műszaki beállítottságú vagyok mérnök lettem (és mivel ez érdekel, ezt érzem a legkönnyebbnek), akit pedig a pénzügy, marketing, könyvelés, stb. érdekel, az meg menjen közgazdásznak.


Az pedig, hogy egy átlag közgazdász nem tud semmit, az lehet inkább a felsőoktatási rendszer hibája, a legenda úgy tartja, hogy anno a kis főiskolák, pl. GDF kiképeztek egy csomó diplomás informatikust, "dunát lehetett belőlük rekeszteni", és nem rajongtak értük rajongtak értük a munkáltatók.

De egy ilyen jelenség alapján butaság egy egész szakmát lenézni.

2016. szept. 30. 13:22
 8/27 A kérdező kommentje:
2016. szept. 30. 13:24
 9/27 anonim ***** válasza:
5%
le lehet nyugodni, ott a Nógrádi György is, remek politikus lehetsz még, lophatsz legálisan
2016. szept. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

Látom, kifogytál az érvekből. :)


Nógrádi egyébként egyetemi tanár, nem politikus, nem közgazdász. :)

2016. szept. 30. 14:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!