Egyetemi anglisztika szak mennyit ér, mennyire megyek vele?
Kedves Kérdező, kövesd az álmaidat. Itt a neten mindenki nagyon okos, és mindenki legalább 10 felsőoktatási képzést elvégzett, az alapján osztja az észt a komoly és nem komoly, nehéz és könnyű szakokról.
Nem büfészak, és sokan kezdik el, de kevesen fejezik be, és még kevesebben végzik el a mestert. Ha az angol irodalom érdekel, akkor menj anglisztikára. Ha tanárira mész, számolj azzal, hogy pont ugyanazt kell tudnod angolból, mint az anglisztikásoknak, csak van még emellett egy ugyanolyan értékű szakod is (nekem francia, ahol szinten elvárják hogy ugyanazt tudjam, mint a francia szakosok.) magyarul csak akkor gyere tanárira, ha elhivatott vagy, és tényleg tanítani akarsz, mert nagyon nem könnyű. Persze az anglisztika önmagában sem az!
De ha ez a szenvedélyed, akkor válaszd ezt. Én sok sikert kívánok hozzá:)
Igaz egy évvel később írok, de ez a kérdés időtlen a maga módján. Én most vagyok anglisztika végzős, és szeretném leépíteni azt a sok baromságot, amit itt írtak.
Az Anglisztika BA önmagában nem ér sokat, de el lehet vele helyezkedni (több ismerősöm is dolgozik cégeknél), főleg úgy, ha tudsz mellette még egy nyelvet jól beszélni is írni (vagy többet). Kezdetnek tökéletes szak, hisz ez továbbvihet osztatlan képzésre, ha időközben meggondolod magad, és tanár szeretnél lenni, vagy tovább mehetsz anglisztika mesterre, ami nagyon egy diákközpontú környezetet ad, tényleg "mesterré" válhatsz az angol nyelvnek. Ezután mehetsz PhD-zni, hogy taníthass egyetemen, vagy még BA után mehetsz pl. szakfordítói továbbképzésre, vagy fordító/tolmács MA-ra, vagy akár nemzetközi tanulmányok MA-ra is.
Második évben választani kell vagy egy minort, vagy egy specializálódást, a minor általában egy másik nyelv, így két nyelven tanulsz olyan dolgokat, amik nagyon hasznosak a nyelv elsajátításához (irodalom, történelem, kultúra, nyelvészet). Specializációként választhatsz szakfordítóit például.
De minden diploma annyit ér, amennyit egy személy belerak. Mindenki azt mondja, hogy semmit nem ér az egész, de ha megkérdezed, hogy ő hogy tanult meg angolul, akkor ja angoltanárnál, ja iskolában, ja a vizsgaközpont tízezreket akasztott le rólam, ja az angol forrású államvizsga tételeket egy anglisztikás fordította le nekem pénzért (vagy egy szakfordító egy vagyonért).
Angolul beszélni sokan tudnak. JÓL beszélni angolul, tolmácsolni, tanítani, fordítani, diplomáciai folyamatokat lebonyolítani KEVESEN tudnak. A lényeg az, hogy használd ki a lehetőségeidet, éljél velük, tanulj több nyelvet, menj ki külföldre, TDK-zz, szerepelj, és te lehetsz az élet császára.
És igen, aki anglisztikás diplomával elmegy bolti eladónak, annak valószínűleg a diplomája annyit is ér. Nem a papír adja az értékét, hanem te magad.
A kedvenc szituációm az volt, hogy találkoztam egy régi ismerősömmel, akiről kiderült, hogy mérnökinformatikára járt. Majd megkérdezte, hogy mégis mi értelme van az anglisztikának, aztán kiderült, hogy neki még nincs nyelvvizsgája, mert sínylődik vele, pedig az kell a diplomához. :D
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!