Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemi anglisztika szak...

Egyetemi anglisztika szak mennyit ér, mennyire megyek vele?

Figyelt kérdés
Mindig is érdekelt maga az angol nyelv, különösebben az angol irodalom, így úgy döntöttem, hogy ezen a szakirányon szeretnék továbbtanulni egyetemen. (Emelt idegen nyelvi közgazdasági képzésre járok.) A kérdésem az lenne, hogy mennyire számít "büfészaknak" a mai világban, illetve az, hogy mennyire nehéz elhelyezkedni egy anglisztikából szerzett diplomával a mesterképzés elvégzése után?

2016. szept. 20. 21:10
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
41%
Nem jó semmire.
2016. szept. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
81%

Nem büfészak, főleg, ha valami normális egyetemen végzed el, nem egy no name helyen (azokról nem tudok nyilatkozni).

Nekem egyből sikerült elhelyezkedni.

Angol szakos diplomával az ember kb. bármi lehet. Ismerek tévést, EP-képviselőt, tolmácsot, tanárt, nyelvészt, egyetemi tanszéki adminisztrátort, miniszterfeleséget :) , stb.

2016. szept. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Köszi kettes a biztatást, egy kicsi löket önbizalmat adtál nekem a folytatáshoz. :)
2016. szept. 20. 21:43
 4/24 anonim ***** válasza:
74%
#2 Tényleg nem kötekedésből, de a "miniszterfeleség" az mióta függ össze a végzettséggel ?
2016. szept. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
32%
Csak ő is eszembe jutott. :) De amúgy, ha belegondolok, nagyon is elképzelhető, hogy a végzettsége kapcsán ismerte meg a minisztert. :)
2016. szept. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
90%

#2 és az àrnyoldalàt miért nem sorolod fel?

Én példàul bolti eladót ismerek ilyen végzettséggel...

2016. szept. 21. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
49%

Olyan értelemben nem büfé szak, hogy nehéz. Az egyik legnehezebb szak. Ellenben elhrlyezkedési lehetőségek szempontjából büfé. Ennek a szaknak az elődje volt az angol szak, amivel tanári végzettséget lehetett szerezni, ezzel már mesterképzéssel sem, mert kifut a bolognai típusú tanári képzés. A magas szintű angol nyelvtudás meg kevés a mai világban, a nyelvészeti és irodalmi tudásért meg ki fizetne.


Inkabb javaslom helyette az angil tanár szakot. Nem kell attól még suliban tanítani, de ugyanazt megkapod, mint anglisztikán.

2016. szept. 21. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
42%

'Olyan értelemben nem büfé szak, hogy nehéz. Az egyik legnehezebb szak.'


Neked nem szakadt le a pofád amikor ezt leírtad? Nekem igen amikor olvastam. Legnehezebb szak? Ezt ugye te sem gondoltad komolyan? És az orvosi meg a villamosmérnöki meg a gépészmérnöki akkor mégis milyen?


Amúgy a kérdésre válaszolva, hogy mennyit ér, gondolom te is tudod kérdező, hogy mennyit ér, 0-t. Megtanulsz angolul. Jó esetben. Azért írom, hogy jó esetben mert ismerek olyat anglisztikást aki a BBC-n nem értett meg valamit a híradóban.


Mellesleg angolt tanítanak, angol történelmet, kultúrát, stb...


Magyarul olyan tudásra teszel szert amit egy felsőfokú nyelvvizsgához is kell tudni nagyjából. Más aki elvégez egy komoly szakot (orvosi,mérnöki) annak meg kritériumfeltétel, a diploma átvételéhez, az amit az anglisztikán 3-4 évig 'tanulnak'.

2016. szept. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
33%
Ja és mennyire számít büfészaknak? Ez a csúcsa a büfészakoknak. Munkád soha nem lesz, ha mégis, akkor sem az anglisztika diplomád miatt. Fizetésre nagyjából minimálbérrel számolj vagy még kevesebbel.
2016. szept. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
23%

8:

Nem azt írtam, hogy a legnehezebb, hanem az egyik legnehezebb. Van összehasonlítási alapom, mert az elődjén tanultam (angol szak, és alig változott a tanterv), de nem végeztem el, ugyanakkor progmatot igen, és utóbbi jóval könnyebb volt. Plusz gazdasági MSc-m is van, az nagyságrendekkel könnyebb utóbbinál is, na nehézségben az az igazi büfé. Orvosira valóban nem jártam, bár egy családtagom igen, úgyhogy nem tudom összevetni, de eléggé más jellegű képzésről van szó, más jellegű nehézségekkel, szóval nem biztos, hogy egyértelműen össze lehet e vetni.


És nagyon nem arról szól, hogy felsőfokú nyelvtudást adnak. A nyelvészet nem azonos azzal, ami nyelvtant a nyelvtanulók megtanulnak, az irodalom meg nagyon nem olvasgatásból áll. Fonetika ZH-n te is vért hugyoznál. Én is azt hittem előtte, hogy büfé szak, és sétagalopp lesz, de nagyon nem.

2016. szept. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!