Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A "levelezős" diploma tényleg...

A "levelezős" diploma tényleg kevesebbet ér mint a "nappalis"?

Figyelt kérdés
Egy viéki fősuli(SZF) ker-marketingjére jelentkeztem levelezősre,de nagyon úgy néz ki,hogy azt is csak költségtérítésesen fogom tudni elvégezni.Megéri?Hátránnyal indulok a munkaerőpiacon?
2010. ápr. 15. 14:27
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
Marhaság. Ugyan annyit ér. Nem kérdezi senki hol szerezted nappalin vagy levelezőn, ahogyan sem hányasra államvizsgáztál.
2010. ápr. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%

Mindenki azt mondja,hogy igen, DE én közgázra(turizmus-vendéglátás) járok Bp-en levelezőn és a tanáraink azt mondják,hogy tisztelnek minket mert így csináljuk és,hogy sokkal nehezebb levelezőn végezni.Nincs összehasonlítási alapom,de azért 12 órás meló,gyerek plusz suli,vizsgaidőszak és szakdolozatírás egyben elég húzós tud lenni:)


Mondjuk én itt egyszer kiálltam magamért és le lettem barmozva,mert a hölgy szerint sz@rt se ér a levelezős diploma:)

2010. ápr. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

bizony van olyan cég, ahol nézik, hogy nappali vagy levelezős-e a végzettséged :(

nem mondom, hogy igazságos, de már találkoztam nem egy ilyennel. sőt azt is nézik, hogy milyen egyetem vagy főiskola, mert az sem mindegy, ezeket is van aki rangsorolja.

2010. ápr. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

ha egy olyan állásra jelentkezel, ami nagyon is 'menő' lenne, sokat fizetnének, jó cég.. akkor oda sokan is jelentkeznének és a legjobb munkaerőt próbálnák megtalálni

Van aki a diploma alapján szűkítené a kört, van aki minden jelentkezővel csináltatna egy tesztet, amiből levonja a fontos infókat. van ahol a nyelvtudás számít, van ahol a tapasztalatra, külföldi gyakorlatra harapnak

sokan valóban meg sem nézik milyen a diploma és a nyelvvizsga('k) (vagy hogy tényleg van-e :P)

nehéz általánosítani. tény, hogy a nappalis több információt kap, a szájába rágják, de a levelezős magára van utalva a távoktatásossal egyetemben, minimális segítséget kapnak csak, ugyanazt a dolgozatot írják, ugyanazok a követelmények, a vizsgázás menete.. szóval kérdezhetjük úgy is, ki tesz többet a diplomáért? a bulizós diák vagy a dolgozó családanya, aki még fizet is?

nehéz és igazságtalan kérdés, ami szerintem sok munkáltatót nem is érdekel :)

2010. ápr. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
64%

Igazából ha sikerül tapasztalatot és gyakorlatot szerezned, akkor mind1, hogy milyen munkarendben végezted el...

Az eleje persze nehézkes, de a nappalisok helyzete sem jobb. Főleg a telített piacokon (jog, bölcsész stb.)

2010. ápr. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
74%
Igen, kevesebbet ér. Másoddiploma ként esetleg,de fő szakterületeden nem fogsz tudni labdába rúgni egy levelezős diplomával. pl. A szegedi jogon járja az a mondás,hogy egy 5-ös levelezős diploma ér annyit,mint egy 3-mas nappalis. Vond le magadnak a konklúziót.
2010. ápr. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
56%

Sajnos nemigen nézik sz@rszámba sem a levelezősöket,pedig legalábbis nálunk,ugyanúgy megkövetelik azt a szintet mint a nappalisoknál.Nehéz szakom van, turizmus-vendéglátás,ami ugye közgazdász végzettséget ad és azon belül szakosodsz.


Az tény,hogy az anyagot tömörítve adják le,de a vizsgán egyformát írunk a nappalisokkal,ugyanúgy 2 szakmai nyelvvizsgát kell szereznünk mint nekik, csak nincs tesink és nyelvünk,nekünk kell mindent megszerezni.


Ettől függetlenül nem bánom,hogy itt vagyok,egyszer sem puskáztam még,pedig matekból igencsak gyér voltam gimnáziumban és itt sem sokat tanítanak,így különtanárhoz járva államin várom az év végi államvizsgát.

2010. ápr. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!