Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A munkaerőpiacon kevesebbet...

A munkaerőpiacon kevesebbet ér egy esti képzésen megszerzett diploma, mint egy nappalin?

Figyelt kérdés
Konkrétan a BMF mérnök informatikus képzésen gondolkozom (estin), de persze általánosságban is érdekelne.
2008. máj. 19. 18:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha mondjuk egy olyan cégnél dolgozol,akinek kell egy mérnökinfrmatikus,és te ezt bevállalod estin munka mellett akkor te jártál jobban.De ha mindenféle szakmai gyakorlat nélkül csak egy estin szerzett diplomád van,és amúgy megtehetnéd,hogy nappalis legyél,inkább válaszd azt.Az előadások látogatása nem kötelező(bár erősen ajánlott).

Minden tanárom azt mondja,hogy a nappalis diplomával hamarabb felvesznek szakmai gyakorlat nélkl,mint egy levelezőst vagy egy estist.

Szintén BMFes vagyok.

2008. máj. 20. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Tapasztalatból: csak maga a diploma semmit nem számít. A gyakorlat igen. A legjobb (és legnehezebb), meló mellett csinálni a sulit, amit témába is vág ráadásul.
2008. máj. 20. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nincs konkrét tapasztalatom, de több embertől is hallottam, hogy így van. Ráadásul az itteni újságban van egy hirdetés, hogy "Nappalin végzett személyt" felvesz vki munkatársnak. Amikor az egyik estin végzett ismerősöm felhívta, simán elküldték...
2008. máj. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, bár egy kicsit elszomorítottatok (nem a ti hibátokból). Sajnos nappalira nem igazán tudok menni a munka miatt. (Mondjuk jártam már nappali tagozatra 2 évet [meg a BMF-en is lehúztam 0,5-öt], de aztán sajnos abba kellett hagynom, most nappalira esély nélkül jelentkezek, úgy se tudok bent lenni :( )Még egyszer köszi.
2008. máj. 20. 18:44
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet h most lavinat inditok el de nem baj... Szerintem ha nincs gyakorlatod a nappalis a jobb nem tudom miert Mo-n jobban kedvelik. De nezzuk egy kicsit tagabban a dolgot. De ha estin csinalod es mellette dolgozol raadasul ami meg a szakteruletbe is vag nem baj ha alacsonyabb a pozicio (valahol el kell kezdeni) akkor SOKKAL de sokkal tobbet nyersz mint nappali tagozat zero gyakorlat. Ha netan meg kulfoldi letelepedesen gondolkodol akkor esti + szakmai gyakisval sokkal nagyobb nyert ugyed van. Tapasztaltbol mondom. en vezetokent dolgozom embereket alkalmazok igaz most mar kulfoldon, de en szemely szerint nem alkalmazok zold fulueket tehat diploma (nalam tok mindegy nappali vagy esti) es zero gyakorlat. Baromi nehez a tapasztalatlanokat betanitani nagyon sok ido es aldozat, raadasul nagyon sok frissen kikerult diplomasnak az az elkepzelese h mindent tud mert van egy papir amin meg a pecset meg sem szarad. (tisztelet a kivetelnek) es mikor gyakrolatra kerul a sor akkor a tudomany megallt. Pl en asszisztensnek diploma plusz min 3 eves gyaksival alkalmazok vkit es meg igy is nagy melo betanitani. Jonnek hozzank auditorok es hozzak magukkal a tanoncokat bar ne tennek mert neha akkora de akkora hulye kerdeseket tesznek fel... es mindez a gyakorlat hianya. Mellette tanitok konyvelest ismerosoknek es mentor is vagyok az egyik leghiresebb Melbourne- egyetemen es latom h olyan dolgokat kell elmagyaraznom ami elemi es el sem kene magyaraznom. Pl itt nalunk a gyakorlatot elonyben reszesitik. Igaz itt egyetemen heti 20 oraban tanulnak a diakok mert celiranyosan tanulnak, nem ugy mint odahaza, es emellett sokan dolgoznak h mire kikerulnek az egyetemrol addigra van diploma es gyakorlat is es ezek jobban el is tudnak helyezkedni. A magyar piac ilyen teren elegge beszukult... En dolgoztam otthon is es tudom a kulonbsegeket. Ha tovabbi infor erdekel irj privit.
2008. máj. 21. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
A nappalis diploma többet ér, ha nincs gyakorlatod! Viszont ha levelezőre jársz és van a szakmába vágó gyakorlatod, kb. ugyanott vagy! Azt mondják a nappalisok nagyobb tudással rendelkeznek mint egy levelezős ami természetesen igaz is, hisz az óraszámunk is kb. 1/3-a az övéiknek, a leadott anyag kb. 2/3-a a nappalisoknak.....
2010. szept. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!