Kémia tanári mennyire nehéz?
"Viszont kémiából nem érettségiztem"
- Akkor majd fogsz. A szakpárokat előre kell kiválasztani, akkor még aszerint választhatod, ha jövőre leérettségizel még egy tárgyból.
De miért kell belőle érettségiznem? Bocsi, nem egészen értem!
Követelményrendszerbe nincs írva, hogy mindkét szakpárból kötelező érettségizni.
Sajnos nem kötelező, de ennyiből most én nem tudom kitalálni, mennyire megy a kémia, és ezért biztosabbnak tűnik, hogy ha majd esetleg felkészítesz másokat érettségire, akkor egyszer Te is megcsináld.
Egyébként ha nem kémia, akkor mi? A legtöbb szaknál kötelező érettségi adott területből.
Nagyon nehéz, és mára már ezzel a két szakpárral is nehéz az elhelyezkedés, ugyanis nincs annyi kötelező óraszám, amivel biztosítani lehetne egy stabil állást.
Több iskolába hurcolásszák őket, és egy napon belül is van. Ide-oda rohangáltatják őket.
A gimik lennének egyedül a stabil pontok, de azokból egyre kevesebb van, pláne úgy hogy a jelenlegi vezetés a mindenféle tagozatokat törli (rengeteg pénzbe kerülnek), vagy nagyon szigorú feltételekhez köti a működésüket, ami sokszor maximum az elit gimnáziumok tudnak teljesíteni.
Nagyon elszántnak kell lenned, ha ezt választod.
Illetve szerintem minimum egy közép szintű érettségit tegyél le belőle, és az 90+ százalék legyen.
Ha nincs ismereted belőle, akkor az első félévnél a szintre hozásnál kifogsz bukni a szimpla általános kémiai számításoknál (és még sehol sincs fizikai kémia, meg szervetlen kémia stb stb).
Földrajzzal akkor jobban járok, de tegnap nézegettem ott is érettségi feladatsort ott is vannak számolások. Levelezőin szeretném elvégezni az osztatlan tanárit, ha szorgalmi időszakban készülök folyamatosan akkor sincs esélyem kémián?
Idén is önszántamból tanultam emelt érettségire, mert én tavaly érettségiztem, csak akkor közép szinten és nem volt elegendő pontom.
Nem tudom, milyen második szakkal járnék jobban.
"Nagyon nehéz, és mára már ezzel a két szakpárral is nehéz az elhelyezkedés, ugyanis nincs annyi kötelező óraszám, amivel biztosítani lehetne egy stabil állást."
- 9. és 10. évfolyamon - nálunk - heti két-két óra. Ha van két tagozat, akkor ez kapásból 8 órát jelent a tanárnak, és ez csak az egyik szakja.
Biológiából - megint csak nálunk - 10., 11. és 12. évfolyamon heti két-két óra, ez 12 óra egy héten, ha két tagozat van évfolyamonként. Vagyis máris megvan 20 óra az említett párosítással, a maradék kettő kijön érettségi előkészítővel, osztályfőnöki munkával stb.
"Több iskolába hurcolásszák őket, és egy napon belül is van. Ide-oda rohangáltatják őket. "
- A kémiatanár önszántából vállalhat plusz munkát óraadóként. Nem azért megy a ráncigálás, mert annyira nincs munka, hanem mert akkora a tanárhiány kémiából, hogy sok helyen csak így lehet biztosítani szaktanárt (saját bőrünkön tapasztaljuk). Szóval ha valahová keresnek tanárt, lényegesen több esélye van annak, akinek a második szakja kémia.
Én biosz-kémiával (a kémia miatt) rögtön találtam volna állást (aztán egy másik gimibe kerültem biosszal) pár éve. De úgy, hogy mikor mondtam, hogy bocs mégse, rögtön kérdezték, hogy nem tudnék-e valaki mást. Ismerősömet már az előtt felvették biosz-kémiával, hogy befejezte volna az egyetemet. Biosz-földrajzos ismerősöm ezzel szemben csak Pesten talált állást.
(Mondjuk az EKF-es diploma nem tudom mennyire versenyképes a nagy tudományegyetemekkel szemben. Bár most elég nagy a politikai hátszele...)
Ugyanakkor ha a kémia nem nagyon megy, szerintem ne azt válaszd. Egyrészt az egyetemen is lehetnek nehézségek (pl. ott elég komolyan kérik a számolásokat is), másrészt gyenge kémiatanárból már van épp elég. Szerintem nincs rosszabb annál, mintha egy tanár úgy tanít, hogy nem ért a tárgyához, esetleg nem is szereti.(Természetesen ezt neked kell eldöntened, hogy mennyire lenne igaz rád, illetve ez még változhat is.) Én esetleg otthon megírnék egy korábbi érettségit a helyedben, hogy lássam, mennyire megy.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!