Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen nehéz egy tanári...

Milyen nehéz egy tanári minor? Mesterképzésben azt is fel kell vennem h kétszakos tanár legyek?

Figyelt kérdés
2011. márc. 23. 17:36
 1/6 anonim ***** válasza:

attól függ, melyik

és igen, azt is fel kell majd venned

2011. márc. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
német szakon vagyok,másodiknak a matekra gondoltam,mivel nagy a kereslet magántanárként,ill. ha nem menne akkor a földrajzra
2011. márc. 23. 19:38
 3/6 anonim ***** válasza:

én is gondolkodtam a matekon..meg a föcin is..

de én megmaradtam a nyelveknél

nem tudom, h Te mennyire szeretted :)

én mondjuk eléggé szerettem a matekot is meg a föcit is..de nem hiszem, h minornak be merném vállalni :)

persze nem akarlak lebeszélni vagy akármi, csak elmondtam a véleményemet :)

2011. márc. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy matek minorra menj, illik legalább 80% feletti középszintű érettségidnek lenni. Nem kérik feltételként, de ha azt nem tudtad megcsinálni, akkor totál esélytelen vagy.

Nem tudom, melyik egyetemről gondolkozol, de az ELTÉ-n például azért nehéz a bölcsész-ttkás párosítás, mert nagyon nehéz órarendet egyeztetni. Senki sem lesz arra tekintettel, hogy két különböző szakod van.


A mesterképzésre vonatkozó kérdésrészt nem értem. Hogyan lehetnél másképp két szakos tanár, ha nem tanulsz két szakot?

2011. márc. 24. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A tanárképzés nem minor. A második szakod a minor, a tanári tárgyakat meg általában a szabadon választható kreditekből kell felvenned. Tanári mesterképzésre meg csak 2 szakra jelentkezhetsz. Mindkettőre felvételizned kell, és ha az egyik nem sikerült, a másikra hiába vettek fel, nem kezdheted el.
2011. márc. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi szépen mindenkinek :) SZTE-n vagyok, itt elég közel vannak az épületek így át tudnék járkálni a TTk épületbe a matek / föci miatt. 68%-os lett annó az érettségim matekból,de nagyon elrontottam,olyat is amit alapból tudtam,csak bestresszeltem nagyon.. a földrajzot nagy szeretem,csak azzal az a "bajom" hogy én német nyelven érettségiztem belőle,így nekem sok fogalom csak németül van fejbe,magyarul nincs..
2011. márc. 24. 17:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!