Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvostanhallgatók és orvosok!...

Orvostanhallgatók és orvosok! Ti mikor tanultatok meg vért venni és branült felhelyezni?

Figyelt kérdés
Most vagyok másodéves. Első év után ápolástan gyakorlaton ugye nem ez volt a cél, ahol jófejek voltak a nővérek, ott engedték a hallgatóknak. De a többiek? Mert ha a nővér nem talál vénát, hívja a rezidens doktort, akinek amúgy honnan kéne tudnia? Vagy rezidensként, ha már orvos leszek, szóljak a nővéreknek, hogyha bökni kell, szóljanak? Vagy hogy van ez?

2016. máj. 2. 15:38
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

"de utána szólok a nővérnek, hogy jöjjön, mert tapasztaltabb, mint én és nem akarom a beteget tűpárnának használni"


Igen. De így meg sosem tanulod meg:D

2016. máj. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
De... Egy beteget megbökök kétszer, esetleg háromszor, de a következő "gyakorlást" már máson végzem, és nem egy embert kínzok.
2016. máj. 4. 19:45
 13/18 anonim ***** válasza:
Egyébként elvileg ezt az ápolástan gyakorlaton KELLENE megtanulni. De nem ismerek senkit, aki akkor rendesen megtanulta volna... Nekünk most lesz a belgyógy nyáron, kíváncsi vagyok, hogy itt fognak-e valamit tanítani...
2016. máj. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Én már lélekben arra készülök, hogy ha orvos leszek (rezidens), szépen megkérem a nővéreket, hogy ha vérvétel, branülözés van (és aznap dolgozom), szóljanak. Mert rezidensként már csinálhatsz ilyet, mivel orvos vagy, a kórházi hierarchiában kb a nagy nővérekkel vagy egy szinten (nem rossz értelemben), de tegező viszonyban vagytok a professzorokat kivéve mindenkivel. Más mint egy elsőéves hallgató... Meg jobban elnézik a hibát (nem sikerül elsőre... nyilván nem olyan hibát, hogy nem fertőtleníted a karját).
2016. máj. 9. 22:21
 15/18 anonim ***** válasza:
El kell menni segédápolónak, ott megtanulod, ennyi. Aki meg nem akar szúrni, a nővérre bízza. Túl van tárgyalva. Ismerek tök jó belgyógyászokat, akik mindig a nővérre bízzák az ilyesmit. Gáz vagy nem, mindenki jobban jár.
2016. máj. 10. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Rezidenskén feltehetőleg kisebb gondod is nagyobb lesz annál, mint hogy a vérvételeket gyakorolgasd.
2016. máj. 10. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
15-ös, ezzel az a probléma, hogy több helyre is jelentkeztem segédápolónak, és mindenhol aztmondták, hogy szakmai tapasztalat/szakirányú végzettség nélkül nem tudnak felvenni. Akkor sem, ha egyébként már harmadéves vagyok...
2016. máj. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Az jó, mert a segédápolónak nem kell szakirányú végzettség :) Hivatalosan egy segédápoló etet, ágyaz, mosdat stb.

Más kérdés, hogy az orvostanhallgatókra egy idő után jóval többet bíznak.

2016. máj. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!