Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvostanhallgatók és orvosok!...

Orvostanhallgatók és orvosok! Ti mikor tanultatok meg vért venni és branült felhelyezni?

Figyelt kérdés
Most vagyok másodéves. Első év után ápolástan gyakorlaton ugye nem ez volt a cél, ahol jófejek voltak a nővérek, ott engedték a hallgatóknak. De a többiek? Mert ha a nővér nem talál vénát, hívja a rezidens doktort, akinek amúgy honnan kéne tudnia? Vagy rezidensként, ha már orvos leszek, szóljak a nővéreknek, hogyha bökni kell, szóljanak? Vagy hogy van ez?

2016. máj. 2. 15:38
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Harmadévben belgyógyon vagy az utána lévő gyakorlaton lehet gyakorolni ezeket vagy mikor?
2016. máj. 2. 15:38
 2/18 anonim ***** válasza:

Ápolástan gyakorlaton szúrtam egyet-kettőt, de harmadéves belgyó gyakorlat volt az, ahol valamennyire "megtanultam". Kint töltöttem a gyakorlatot Németországban, ott pedig az orvos vesz vért, nem a nővér. Miután 9 héten keresztül minden reggel végigmentem szinte az egész osztályon, a végére már egész elfogadhatóan ment.

De itthon inkább az a gyakorlat, hogy a nővér szúr branült, ő vesz vért. Akkor szoktam csak én szúrni, ha vénásan kell gyógyszert beadni, mert azt hivatalosan a nővár nem teheti meg. Ha nem megy, akkor próbálkozom még egyszer meg még egyszer, és ha sehogy sem sikerül, akkor hívok anesztest:D

De ha nagyon akarod gyakorolni, simán szólhatsz a nővéreknek, hogy te szeretnéd csinálni.

2016. máj. 2. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Bocs, nem is harmadévben volt, hanem negyedévben sebészeten. De a lényegen nem változtat:D
2016. máj. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Csak ez olyan paradox helyzet, hogy ha a 30 éve a pályán lévő nővér nem talál vénát, szól a rezidens orvosnak, hogy vegyen ő vért.. Ő, aki életében kb 20-ad annyiszor se vett, mint a nővér.
2016. máj. 2. 20:18
 5/18 A kérdező kommentje:
Itt igazából nemcsak a vérvételre meg branülfelrakásra gondolok... Nyilván azt, hogy milyen gyógyszert lehet bólusba, mit PCA-pumpával, mit mivel lehet együtt és külön stb stb azt megtanuljuk még. De a triviális dolgokkal? Ápolástan gyakorlaton is a pelenkázás ment egész nap meg a hőmérőzés, de egy bealvadt branült nem tanultunk meg átmosni, hogy ne csípjen a betegnek. Mert ugye arra nem lesz szükségünk majd orvosként, bezzeg ágyazni meg pelenkázni fogunk.
2016. máj. 3. 12:49
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a magyar orvosképzés ilyen. Az elmélet jó, de a gyakorlat... Nagyon gáz:) Ezeket majd akkor tanulod meg, mikor elkezdesz dolgozni, ahogy sok minden mást is.

Egyébként olyannal a munkám során még nem találkoztam, hogy akkor hívtak volna, hogy szúrjak vénát, mikor a nővér nem tudott:D Akkor max azért hívnak fel,hogy hívjak anesztest, hogy szúrja meg, mivel tisztában vannak vele, hogy ha nekik nem sikerült a 20 éves tapasztalattal, akkor nekem sem valószínű, hogy fog:D

2016. máj. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Hát én már találkoztam olyannal, hogy a rezidens doktor úr kb 10-edszer bökött (már lábfejet), mire kitalálta, hogy megy anesztesért. Erre az osztályos nővér (NEM anesztes) regio cubitiből első bökésre vett vért. Orvostanhallgatóként mondom erre, hogy no comment.
2016. máj. 4. 16:02
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem egészen értem, hogy miért "no comment"-ezel, hisz te magad is pont azt nehezményezed, hogy lehetőséged se nagyon van megtanulni a vénázást. Hidd el nekem, te is fogsz olyan helyzetbe kerülni, hogy egy nálad fiatalabb fog "no comment"-ezni a produkciódat látva:D

Azért szar az egész szituáció, mert ha elsőre, másodjára nem sikerül megszúrnod, akkor két dolgot tehetsz:

1. Megpróbálod még x-szer, amiért egyrészt a beteg fog nyávogni és a hátad mögött az összes szembejövőnek elmondani, hogy mekkora szerencsétlen vagy, hogy meg sem bírod szúrni, másrészt a nővér fog rajtad röhögni, hogy milyen béna vagy.

2. Hívod az anesztest, aki azért fog nyávogni, hogy egy ilyen gyökérség miatt, mint egy vénaszúrás őt hívogatod. Másrészt ha az első próbálkozás után feladod és hívod az anesztest, akkor pláne soha a büdös életben nem fogod megtanulni.


Jó vénán pedig nem lehet megtanulni normálisan, hiszen egy jó vénát mindenki meg tud szúrni. Az a kihívás, amit nehéz eltalálni. Igazából akkor tudnád rendesen megtanulni, ha akár 5-ször, 10-szer is megpróbálnád, ha elsőre nem menne. De majd te is érezni fogod, hogy egy idő után bizony a beteg előtt is lesül a képedről a bőr...:D

2016. máj. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Azért no commentezek, mert ha ilyen helyzetbe kerülök majd, megbököm 2x, de utána szólok a nővérnek, hogy jöjjön, mert tapasztaltabb, mint én és nem akarom a beteget tűpárnának használni.
2016. máj. 4. 17:16
 10/18 A kérdező kommentje:
De ő az osztályos nővérnek se szólt.... 10 szúrás után, az osztályos nővért kihagyva ment volna anesztesért.
2016. máj. 4. 17:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!