Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gépészmérnökképzés csődje?

Gépészmérnökképzés csődje?

Figyelt kérdés

Ismeretes, hogy nagyrészt elrontották a műszaki egyetemi oktatást már alapjaiban is. Jelenleg olyan emberek (is) szereznek főiskolai és egyetemi gépészmérnöki diplomát akiknek alapjában köze sem lenne a műszaki szakterülethez.


Tudjuk bizony, hogy jónéhány vállalat utólag jön rá, hogy bár akit felvett kiválóan beszél mondjuk idegen nyelven, de a szakmához nem sok köze van, gyakorlati tudása kb.nulla.


Sokan elkezdik ugyanis, mert manapság ez lett a "divatszak", és mint köztudott valahogy át is mennek. Szépen elhelyezkednek, de úgy, hogy közben nyomják lefelé a lehetséges béreket, és lehúzzák a színvonalat, mintegy a gépipar csődjét okozva előbb vagy utóbb ezáltal.


Mindenhol azt hallani, hogy mekkora mérnök hiány van.

Jó mérnökökből tényleg hiány van. Diplomás mérnökkel viszont Dunát lehet rekeszteni.


Ontják az egyetemek a gépészeket, indokolatlan és megfontolatlan mértékben, most már a dunaújvárosi, és a nyíregyházi egyetem is, így telítődik a mérnöki szakma és rendkívül sokan lesznek majd munka nélkül.


Ez majd abban fog megnyilvánulni, hogy az elhelyezkedési ráta drasztikusan megváltozik, rengetegen maradnak majd munka nélkül.


Rendszeresen hallani arról is, hogy sok helyen a gépészmérnökök nem is igazán mérnöki munkát végeznek, és ez az esetek nagyrészében igaz is: Adminisztrálnak, menedzselnek, ill. olyan feladatokat látnak el, amit egyébként egy technikus vagy műszaki aszisztens is meg tudna csinálni.


Ezek után önként és jogosan vatődhet fel a kérdés: Mi a mérnökképzés célja, mit értünk mérnökhiány alatt?!

Mert hogyha olyan emberekre van szükség, akik excel-táblázatban adminisztrálni képesek néhány képlet beírásával, ill. alapvető dokumentációs feladatokat el tudnak látni, akkor nagy tévedésben vagyunk, ugyanis ehhez nem kell mérnöknek lenni.


Ahhoz, hogy valaki excel-táblázatokat kezeljen, nem kell semmiféle kreativitás, gondolkodás, mérnöki tervezés és gondolkodásmód, alkotótevékenységre nincs szükség, így mérnöki képesítésre sem.


Ez a feladat tipikusan aszisztenseknek való, esetleg technikusoknak, főleg a minőségbiztosítás területén.

Ezzel szemben a mérnököket berakják erre az adminisztrációs munkára, a technikusokat berakják gépkezelőnek gombokat nyomogatni, az aszisztenseket meg kirúgják a fenébe...

Hova süllyedünk kérem szépen, miért van így kifordulva a gépipar magából?!


Igaz, én már lassan 40 éve a szakmában vagyok, engem már nem különösen fog érinteni amit csinálnak. Lehet hogy a gondolkodásom már nem annyira modern, mint a mai fiatal mérnököknek, viszont azt egész nyugodtan kijelenthetem, hogy a gépiparban és a gépipari oktatásban ilyen súlyos népbolondítás még nem volt.


Emiatt persze az egész felsőoktatási rendszer hibás, sőt a tanárok hozzáállása is, akik átnyomnak minden idiótát.


Ettől függetlenül úgy gondolom, a jó mérnökökre, akik tényleg értik amit tanultak, átlátják a gyakorlati problémákat, valamint arra kivitelezhető megoldásokat adnak, és tényleg életük beteljesedését látják a gépiparban, mindig szükség lesz.


2016. ápr. 20. 21:51
 1/1 anonim ***** válasza:
52%
Miért csodálkozol ? Egy olyan országban, ahol a miniszterelnök évtizedek óta pszichiátriai kezelés alatt álló diagnosztizált és nyilvántartott elmebeteg ?
2016. ápr. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!