Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Villamosmérnöki előtt hogyan...

Villamosmérnöki előtt hogyan tudnék itthon készülni, hogy megkönnyítsem a dolgomat?

Figyelt kérdés

Emelt matekot tanultam/tanulok, azt a nyár alatt is fogom gyakorolni.

Programozási ismereteim nem igazán vannak. Milyen anyagokból tudnék egy kicsit megismerkedni vele? Van olyan könyv/online anyag, ami az alapoktól kezdi? Jó lenne, ha már tudnék valamennyire programozni, mire odakerülök.

A másik, hogy azt hallottam, hogy nagyon jó, ha otthon, hobbiból foglalkozom elektronikával. Ezt hogyan tudnám csinálni? Elektronikai ismereteim nem igazán vannak még, a gimis fizikán kívül.


Egyébként a BME-VIK-re jelentkeztem.



2016. ápr. 1. 13:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Matematikára nagyon feküdj rá, Bólyai könyvek, Obádovics könyvek. Első körben főleg az integrál- és differenciálszámítás ami kell neked.

Programozást elvileg az alapoktól tanítják, de végülis az is a matematikán, ill. a matematikai logikán alapul bizonyos mértékben. Talán a C++ nyelvvel lehet érdekes és hasznos foglalkozni, ha igen sok a szabadidőd és érdekel is.


Azt viszont nem értem, miért kérdezed, hogyan lehet hobbiból elektronikával foglalkozni. Sőt ilyet nem is szabadna kérdezni, nem méltó egy leendő villamosmérnök palántához!


Villamosságtanra, informatikai ismeretekre nagyon feküdj rá, a gimis fizika a minimum. De majd úgyis meglátod, kb. a hálózatoknak komplex-számokkal való vizsgálatával kezdtek, nem pedig a fv. táblázatból való ilyen-olyan képletekkel...


A fv.táblát már most elfelejtheted. Fejből kell tudni mindent levezetni, villamos komplex forgóvektorokkal számolni, Fourier-transzformáció, stb.


Ennek mind komoly matematikai háttere van, úgyhogy első körben a matematikát kell megtanulni, de kegyetlenül!

2016. ápr. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Mármint úgy értettem, hogy oké, hogy érdekelnek mindenféle kütyük, használom őket, de gondolom azt kellene, hogy alkossak is valamit. Viszont azt meg a gimnáziumi fizika tudással önmagában nem igazán lehet. Ehhez hol találhatnék valamilyen anyagot?
2016. ápr. 1. 13:56
 3/15 anonim ***** válasza:
Hacsak nem elektronikai szakközépből jössz, azt nem fogod megtanulni egyik napról a másikra, de nem is kell. Ne aggódj, nem ezen fogsz elvérezni. Tényleg a matek a legfontosabb, arra fogtok építkezni.
2016. ápr. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm Nektek. Akkor matekra gyúrok.

Ha valaki még hozzá tud tenni valamit, szívesen várom a tanácsokat!

2016. ápr. 1. 22:26
 5/15 anonim ***** válasza:
BME-VIK-en villmérnök BSc-n programozáson körbe adtunk egy pendrive-ot és így kb. mindenkinek sikerült a prog 1... :)
2016. ápr. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok:


Valóban a matek a legfontosabb.

BSc végéhez érve rájöttem, hogy gyakorlatilag szart nem ér a képzés, kb. semmi gyakorlati tapasztalatot nem adott át, nem is nevezném magam villamosmérnöknek... amit itt tanultam az szín tiszta elmélet, amine kegy részét már elfelejtettem, másik részét meg az elkövetkezendő években fogom, ugyanis munkahelyen tuti nem lesz szükség sem gráfelméletre, sem EMT-re, sem analízisre... amire viszont szükség lesz, azt magamtól tanultam meg.


Következtetés: Magadtól tanulsz meg mindent. Az egyetem csak elveszi a kedvet a tanulástól. A BME-n meg olyat nem tanítanak ami a szak nevében van. Inkább menj másik egyetemre! Sok sikert!

2016. ápr. 1. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
34%
Hát világos, hogy ezt a megállapítást: "gyakorlatilag szart nem ér a képzés" ebből: "kb. semmi gyakorlati tapasztalatot nem adott át" következtetted, csak az a baj, hogy ez így van már vagy 40 éve, és szerintem ez így a jó. Előtte lexikális tudással tömték meg a hallgató fejét, azóta meg gondolkodni tanítják. A mérnöknek meg az a dolga, hogy a tanultakat alkalmazza. A gyakorlati tudnivalókat majd felszedi a munkahelyen.
2016. ápr. 2. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Gyorsan kattintottam, de a Kérdezőnek akartam írni, hogy ami a #1 jó tanácsait illeti, szerintem fektess hangsúlyt a gyakorlásra, csapj rá minden példatárra, és oldj meg minden feladatot, ami elérhető, ügyelve később a gyorsaságra is. Lesz egy csomó olyan helyzet, amikor, ha gyorsan és magabiztosan, pontosan alkalmazod a tudásodat, akkor lesz időd gondolkodni azon, amin esetleg gondolkodnod kell.

Differenciál- integrálszámításban nagyon jó erre a Fazekas: Műszaki Matematikai Gyakorlatok megfelelő kötetei, gondolom Vaterán egy ötszázasért meg lehet szerezni.

Egyébként itt van egy jó gyűjtés a műegyetemi matek jegyzetekből: [link]

ezekből képet lehet alkotni a szomorú jövőről. :) Bár állítólag volt már, aki túlélte. :)

2016. ápr. 2. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
2016. ápr. 2. 09:16
 10/15 Tardief válasza:

Ha hobbi szinten akarsz elektronikával foglalkozni akkor www.hobbielektronika.hu

Ennek viszont az egyetem alatt nem sok haszna lesz. Viszont gyakorlat és munka keresésnél már nagyon jól jön.


[link]

Itt minden tantárgyról minden lényeges dolog le van írva. Akár magadtól is megtanulhatod az egész egyetemi tananyagot. :D

Programozáshoz ---> [link]

Ez az az anyag amit neked is le fognak adni tavasszal, ha BME-re mész. Ha ezt megtanulod akkor Prog 1 megvan.

Arra figyelj, hogy legkésőbb nyár végén innen leszedik az anyagot. Érdemes addig megtanulni vagy lementeni. :)



Viszont a legjobb tanács még mindig az amit mindenkinek elmondanak és szinte senki sem fogadja meg, hogy folyamatosan kell tanulni és nem csak számonkérések előtt kell nekiállni.

2016. ápr. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!