Árpád vagy Berzsenyi? (Részletek lent)
Én meg az Árpádba jártam, és nyugodtan mondhatom, hogy a lehető legjobb választás volt. Nem gyakorlógimi (tehát nem váltakoznak a tanárok), nem "versenyistálló", mégis kiemelkedően jók a továbbtanulási statisztikák. Az összes tagozata magas szintű (én nyelvtagozatra jártam).
A tanárok legnagyobb többsége kifejezetten jó (jól magyaráznak és emberileg is nagyon kedvesek, segítőkészek és jó humorúak:)). A diákélet is változatos. Az Amfiteátrum a suli mellett egy örök ajándék:) Az épület kellemes, jó az atmoszféra.
Ott még akkor is jó gimnazistának lenni, amikor épp olyan napod van, hogy baromira eleged van mindenből:)) - És eleget tanítanak (szükség esetén külön segítenek) ahhoz, hogy bárhova tovább tudj menni, ahova csak akarsz - de azért nem kell megszakadni sem.
Akkor most jövök én, hogy valaki érveljen a Berzsenyi mellett is :D
Nagyon jó suli, 4 tagozat van egy évfolyamon (A-humán; B - természettudományi [biosz-kémia + fizika szak]; C: hatosztályos matek, de lehet 8. után is csatlakozni; D: nyelvi [angol-olasz; angol-német; angol-francia szak]). Minden tagozat egytől egyig erős, a tanárok színvonalasan tanítanak.
A gólyatábor tematikus, minden évben más a téma, ami köré az egész gólyatábor, meg az első (május közepe-vége) és a második kirándulás (június elején) épül. Tavaly Mulan volt, tavalyelőtt pedig Herkules.
Tanulni közepesen mennyiségben kell, de ez hetente változó. Év elején elég sokat kellett készülni a témazárókra, sokszor írtunk röpdogákat is, most éppen a lazább szakaszban vagyunk, majd a szünet után lesz ismét hajtás. De tényleg attól függ, mennyi dogát írunk a héten.
Sokféle szakkör van, sportkörök (atlétika, aerobik, röplabda, kosárlabda is van azt hiszem), önképző körök, énekkar, esetleg zenekar, de az nem mindig indul, kémia szakkör, filmlub, ritkán van média szakkör is, vitakör, színjátszó kör, angol könyvklub stb.
A közösség nagyon jó, már a gólyatáborban rámennek arra, hogy ne legyél kirekesztve. 12 csoportra osztják a kb. 120 leendő 9.-es diákot, minden csapatban 12 gyerek van, 3-3 mindegyik tagozatról, hogy megismerkedhess az évfolyamtársaiddal is, ne csak az osztálytársaiddal.
2-es vagyok: amikor én oda jártam, az Árpádnak Németországgal és Finnországgal (angol nyelvi) voltak kapcsolatai. Amennyire tudom, ez Oroszországgal bővült ki. De lehet, hogy van olyan is, amiről nem tudok.
Ami az iskolai programokat illeti, én nem ilyesmi alapján döntenék, de azért összefoglalom, ami eszembe jut:)) Persze van gólyatábor, emlékeim szerint igazán jól éreztem magam:) Még a gólyatábor előtt volt egy egy napos évfolyam-kirándulás is, tehát úgy mentünk a gólyatáborba, hogy legalább már láttuk egymást.
Hagyomány volt, hogy első évesek előadnak egy színdarabot tavasszal - az ezzel járó próbák meg az egész darab összeállítása szintén jó emlék:)
Tavasszal vannak az Árpád-napok, számomra mindig ez volt a diákélet fénypontja, 2,5-3 nap, és rengeteg nagyszerű program volt, persze mindig aktuális témákról / vendégekkel.
És akkor máris kijavítom magam: a fénypont a fáklyás ballagás az Amfiteátrumban, sötétben:) Erről már biztos hallottál, szinte minden évben megjelenik kép róla az érettségit illusztrálva valamelyik országos lapban. NAGYON NAGY élmény. Ha lány vagy, akkor első évesen részt kell venned a buzogángyakorlatban (tesi óra keretében gyakorolják), felsőbb évfolyamokban választható (én mindig részt vettem benne:), nagyon élveztem). Ha fiú vagy, akkor bizonyos évfolyamosok fáklyát tartanak a végzősöknek, hogy kivilágítsák vele az Amfiteátrumot. A 25 és az 50 évvel korábban végzettek is újra "elballagnak".
Persze van iskolaújság is.
A szalagavató is jó, abban az értelemben is, hogy nincs túl nagy felhajtás, épp csak annyi, amennyi kell. Tehát aki akar, "kiélheti magát" ezen a téren, de akit nem érdekel annyira, azt sem nézik ki miatta. És nem kell egy rakás pénzt kidobni miatta az ablakon. Bár ez nyilván osztályfüggő is.
Van egy nagyon jó kórus. (Nem csak "vigyázzban állós":))
Az énektanárnak köszönhetően az összes iskolai ünnepély nem csak "túlélhető", hanem kifejezetten élvezetes tud lenni. (És az igazgató sem szerelmes a saját hangjába, viszont kétségtelenül van humora, és matektanár lévén tudja értékelni a tömörséget:))
Az aktuális szakkörökről nem tudok nyilatkozni, de biztosan vannak:)
Az Öregdiák élet is elég aktív, évente van találkozó az iskolában (bár erre a nemrég végzettek nemigen járnak el, inkább az idősebb korosztály.) A mi osztályunk elég összetartó, mi saját szervezésben is szoktunk évente találkozni.
Biztos lehetne még más dolgokat is említeni, de hátha az a hozzászóló, aki jelenleg is az Árpádba jár, kiegészít:))
Itt vagyok, a berzsenyis válaszoló.
Szóval, mint már említettem, sok programunk van egy évben. Kezdve a gólyatáborral (augusztusban), kettő van, a kicsiknek (6.-osok) meg a nagyoknak (8.-osok). Mindkettő tematikus. Felejthetetlen élmény egyébként.
Utána szeptember végén szokott lenni a Népmese napja, ez semmi extra igazából, csak ilyenkor mindig kiállítják a rajzosok rajzait,meg mondanak pár szót stb. Aztán a Berzsenyis szülinap, itt minden évben más van, mindig különleges, idén például berzsenyis dalokat énekeltünk (igen, mert van egy ilyen lista :D ). Szakmák napja, ez a 11-12. évfolyamokat érinti, előadások vannak különböző továbbtanulási területekre, olyan börze-szerű az egész. Szalagavató, ez egyértelmű. Adventi túra: ez december első hétvégéjén, szombaton szokott lenni, reggel indulunk, este jövünk, egész napos program Bécsben, odaérünk, és akkor van egy-két óra kötelező közös program, utána bárhova lehet menni bomolni társasággal :D Igazából semmi extra, de nagy élmény, jó társasági program :D
Aztán: Karácsonyi hangverseny, itt aki tud zenélni, vagy énekelni, az bemutatkozik a suli előtt, aki akarja, nézi :D Nyelvek napja, ez nem tudom hogy jövőre is lesz, de idén hagyományteremtő célzattal elkezdtek egy ilyet, tök jó volt, ilyen nyelves érdekességekre, előadásokra mehettünk a kötelező tanítási napos szombaton :D Érdekes volt nagyon.
Aztán most szombaton volt egészségnap, ami szintén olyan volt, mint a nyelvek napja, csak egészséggel kapcsolatos előadásokkal.
Aztán minden évben van Non-Stop, ez elvileg non-stop sport kéne hogy legyen, de sok-sok más program van, pl. teaház, filmszoba, diszkó stb. Ez nagyon jó szokott lenni :D
Témahét, a 11. évfolyam minden évben egy adott témán dolgozik egész héten, amit a hét végén bemutat az alsóbb évfolyamoknak.
Aztán osztálykirándulások, nemzeti ünnepek. Ja igen, az október 23-át, meg a március 15-ét mindig más osztály szervezi, mindig valami érdekeset csinálnak :D Hogy élvezetesebb legyen.
Táborok: Matek-tábor, Béka-tábor (biosz-kémiás tábor), IDÖK-tábor (Diákönkormányzati Tábor, ez ilyen brainstorming szeptember környékén), Fizika-tábor
Külföldi kapcsolatai:
Dürenben (Németország), Borgho San Lorenzoban (Olaszország), Brassóban (Románia), Pozsonyban (Szlovákia) és Mulhouse-ban (Franciaország)
Ja, illetve egy érdekesség: humánosoknak kötelező 10.-ben Székelyzsomborba menni, ami egy erdélyi magyar falu, ott van akkor az osztálykirándulás. Ez általában nagyon hangulatos :D Nyáron is le lehet menni Székelyzsomborba.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!