Úgy gondolod, hogy nem megfelelő az oktatás?
Szerintem teljesen rendben van. Egyedüli amivel nem értek egyet, hogy a tanárokat ennyire nyaggatják. Nem kell nekik több fizetés, így is túl vannak fizetve, de portfóliót és egyéb dolgokat felesleges készíteniük.
A diákokat egyáltalán nem kell sajnálni. A sok "semmi szabadidőnk", pedig kezd unalmas lenni. Minek? Hogy igyanak, bulizzanak állandóan? Helyette értelmesebb dolgokkal kellene foglalkozniuk. Persze lefogadom az összes felsőoktatásba szeretne menni, mikor ezt sem bírják. Nevetségesnek tartom ezt az egészet.
Ha meg valaki azzal jön, hogy ezzel a rendszerrel elbutulnak, az gondoljon csak bele, hogy ez már nem az 1900-as évek. Ebben az országban inkább a középfokú végzettség és a szakma legyen a cél, ne pedig a diploma mindenkinek.
>Szerintem teljesen rendben van. Egyedüli amivel nem értek egyet, hogy a tanárokat ennyire nyaggatják. Nem kell nekik több fizetés, így is túl vannak fizetve, de portfóliót és egyéb dolgokat felesleges készíteniük.
-Nemzetközi összehasonlításban a magyarországi tanárok keveset keresnek. Nem euróra átszámítva értem, hanem relatíven: egy gyakorlott CNC-programozó nálunk bőven többet keres, mint egy tanár, Németországban nem. Számos kutatás bizonyítja, hogy jó oktatáshoz válogatott tanárok kellenek - ahhoz meg versenyképes fizetés. Az, hogy megszüntették a bértábla minimálbérhez kötését (és emiatt most januárban nem is emelkedett a bérünk, önmagában nem katasztrófa, de rossz üzenet: el akarjuk/fogjuk inflálni a béremeléseteket (ahogy az a Megyó-féle 50%-os emeléssel is történt) Tehát nemhogy a kormányok között átívelő konszenzus nincs az oktatás fontosságáról, de már a mostani kormány is visszakozik, ami nyilván nem teszi vonzóvá a tanári pályát a fiatalok körében...
Aztán az is igaz, hogy ami jó fizetés Borsodban vagy Baranyában, az gyengének számít Budapesten.
Továbbá a kereslet-kínálat sincs figyelembe véve. Ha van egy számtechtanár, aki csak felhasználókat tud tanítani, ugyanannyit kap, mint aki leendő programozókat, rendszergazdákat képez, és tudása alapján kétszeresét kereshetné a versenyszférában.
Nincs figyelembe véve az egyenlő munkaterhelés sem: általánosban a tanév vége után maradnak még egy hetet, aztán már legfeljebb csak papíron. Középiskolában június végéig maradnak az érettségik miatt. Szakközépben (leendő szakgimnázium) meg nyári gyakorlat a gyerekeknek (és informatikából mondjuk hová lehetne kihelyezni őket, és van még pár ilyen szakma) nyári gyakorlat július elején is.
Aztán nem csak tanárok vannak egy iskolában, az ő bérük 8 éve nem emelkedett. "Ránőtt" a garantált bérminimum a bértábla aljára. Keresd meg a cégnél a rendszergazdát, kérdezd meg mennyi a fizetése! Persze nem fogja megmondani, de figyeld meg, mekkorát röhög, amikor megkérdezed tőle, hogy elmenne-e 8 órás munkaidőbe havi nettó 85eFt-ért.
>A diákokat egyáltalán nem kell sajnálni. A sok "semmi szabadidőnk", pedig kezd unalmas lenni. Minek? Hogy igyanak, bulizzanak állandóan?
-Ennyi erővel lecsukhantánk Baracskára az összeset, csak úgy preventíven....
Szerintem mindenkinek jár a szabadidő, hogy mit kezd vele, rajta múlik. Van aki könyvtárba jár, van aki mozizik a barátjával/barátnőjével, van aki diákmunkát vállal (egy szülője van, az is iszik), van aki kutyát idomít vagy lovagol, és valóban néhányan, néhol előfordul hogy söröznek, füveznek. A diák is ember, nem az életre készül, hanem ugyanúgy él, mint mi. Az ő munkája a tanulás, de ne a(z iskolai) tanulásból álljon csak az élete. Az enyém sem csak abból állt tizenévesen, aztán mégis két egyetemi diplomám van.
Elárul a magyarságomról? :D Te talán piréz vagy? :D
Amúgy eléggé kezdő troll vagy ilyen átlátszó dumával. Nem baj, majd belejössz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!