Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE BTK vagy Károli BTK?...

ELTE BTK vagy Károli BTK? Véleményeket szeretnék kérni továbbtanulással kapcsolatban.

Figyelt kérdés
Jelentkezés előtt vagyok, érettségim már van tavalyról. (Mind1 ez a része, miért nem miért igen) Szóval nem tudom hova menjek. Mert eddig az ELTE volt a befutó, de van egy barátom aki oda járt (első éves és vált) ő nagyot csalódott és rosszakat mondott róla, meg, hogy a legjobb egyetem duma csak kamu. Melyik? Várom a tapasztalatokat mert nagy segítség lenne bármi.

2016. jan. 5. 22:09
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettő jó egyetem. Most bevallom hogy ELTE BTK-s vagyok de próbálom az érveimet objektíven közölni.


1. Az eltén több szak van és bölcsészként muszáj majd egy minort(mondhatni második szakot) választanod ami az eltén lehet hogy kényelmesebb lenne mert több mindenből lehet válogatni.


2. Eltén több szabadkreditet kapsz ami azt jelenti hogy bármilyen kurzust felvehetsz a 10 előirt krediten belül amihez nincs előkövetelmény kötve szaktól függetlenül. Megint jövök a választékkal és amennyire tudom a Károlin a kötelező biblia ismeret vagy mi a fene ezt fogyasztja.


3.A presztízs. Jó persze ez legyen jelenleg a legtriviálisabb dolog, de ha nagyon nem tudsz dönteni akkor talán az hogy az ELTE nevét többen ismerik húzó lehet.


4. Ösztöndíj. Na már most ezt az utolsó és legkevésbé stabil állításom de HÖKösnek készülő barátom azt mondja hogy ha jól kijössz a felsőbbévesekkel akkor esélyed van úgy mozgatni a szálakat hogy jó ösztöndíjakat kapjál kevesebb izzadságért. HÖKös fizetés mellé nem lehet rossz.

2016. febr. 6. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

#11-est pontosítanám károlis szemmel.


1. a minor lehet specializáció is a szakodon belül (nálunk japánon legalábbis így van), de teljesen egyetértek, a Károlin sajnos kevés szak közül lehet választani, amit sajnálok is.


2. nálunk is csak 10 kreditnyi szabvált lehet felvenni, de elég sok tárgy közül választhatsz, a pszichológiától kezdve a kommunikáción át a színháztudományig sok mindent. egy darab egyházismeret nevű óránk van, ami a kötelező törzsanyag része, ezért NEM fogyasztja a szabválos krediteket.


3. egyetértek, mindenki szeretne nagyobb hírnevű egyetemre járni, de sajnos a legtöbben akik oda kerülnek, fent is hordják az orrukat és mindenkit lenéznek, aki nem oda jár (lásd BME, tapasztalat)


4. erről nem tudok nyilatkozni, de mivel az ösztöndíjat a korrigált kreditindex alapján osztják szét, így kétlem hogy nagy turpisságok történnének a színfalak mögött, de ha így is van, a felvett 100-200 diák közül kevesen lesznek HÖK-ösek, és kevesen tudnak minden félévben 30+ kreditet kimagasló eredménnyel teljesíteni úgy, hogy ösztöndíjat kapjanak.

2016. febr. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

11es vok


Bocsánat ha badarságot mondtam. Mindenesetre én nem nézlek le és az egyetemi baráti köröm se. Jönnek profok a Károliról is órát tartani nekünk, és nem hinném hogy egy másik épület annyiban sokat adna egy ember értékéhez, mikor persze az önerő és elhatározottság az ami igazán számit. Biztos van egy réteg aki ilyen a karon(főleg szabad bölcsészek és egyéb borzadályok) de ez is lassacskán már megoszlik, legalábbis az én szemszögemből. Én is japános vagyok, első éves, de eddig tapasztaltam erősebb diszkriminációt amikor valamiért a károli esett szóba(eddig kb kétszer és akkoris csak azért mert egy károlis prof jött előadást tartani).


Próbáltam úgy írni hogy úgy jöjjön le hogy egyik iskola se rosszabb a másiknál csak a közvélemény talán mérvadó lehet ha már minden cérna szakad. Ha a többihez rosszat írtam akkor elnézést kérek.

2016. febr. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
NEM tapasztaltam
2016. febr. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
82%

+ Rengetegen járnak ide, rengeteg szak van, amiből lehet választani, elképesztően sokszínű

+ A legokosabbakat és a legerősebbeket favorizálja, segíti, a leggyengébbekkel szemben érdektelen, őket hagyja szépen kihullani. Ezt a tanárok tudják is, és majdhogynem viccet űznek belőlük: például kínain (de japánon is ezt hallottam), azzal kezdik a tanárok, hogy röhögve elmondják, hogy a fele társaság nem fog eljutni az első év végéig, és aki hülye, ne jöjjön ide. :D

Ez így van minden egyetemen, de az ELTE-n szerintem még ügyelnek is rá, hogy – csoporttársam szavaival élve – „kihulljon a férgese”

+ Itt ismertem meg a legeslegjobb barátaimat, csupa jófej ember jár ide, csak jó helyen kell keresni őket :)

+ Akinek hosszútávú tervei vannak (kutatómunka például), annak ez az egyetem ideális, ugyanis már az első évtől erre próbál terelni, az elméletközpontú, tudományos gondolkodásra.

+ Az ELTE-s tanárok neve kb. mindenhol ott van, óriási tudású emberek tanítanak.

+ Akármilyen is az egyetem, jó vagy rossz, a köztudatban még mindig az él, hogy az ELTE nagy presztízsű, nehéz egyetem, és ezt ki kell használni. Még mindig rengetegen vannak, átlag emberek, akik azért, mert ez a négy betű így együtt áll, már eltátják a szájukat. Pedig nem gondolom, hogy igazuk lenne, a Debreceni, Szegedi egyetem is van olyan színvonalas, mint az ELTE, mégis ez utóbbit tüntetik ki különleges figyelemmel. „Aki az ELTE-re jár, az biztosan nagyon okos és szorgalmas”, blablabla, egyáltalán nem következik egyik a másikból szükségszerűen, de hát ha az emberek ezt akarják látni, akkor lássák. Én mindenesetre csak profitálhatok ebből.

+ Elképesztően jó a gólyatábor :D Kétszer is voltam, mindkétszer gólyaként (mert újrajelentkeztem), és mindkétszer óriási élmény volt, szerintem kihagyhatatlan. Amikor beindul a Rumadai (a BTK-sok himnusza), elönt az extázis, és melletted még 700 ember táncolja és énekli ordítva ugyan azt, amit te... elképesztő érzés :D

+ Jó helyen van az egyetem, Astoria, 2-es metró, villamos, meg még ezer busz arra jár, szerintem tökéletes csomópont.

+ Igyekeznek naprakész információkat átadni, előadásokon is például ismertetik a legújabb kutatásokat, gyakorlatokon nem elavult, hanem aktuális dolgokkal kell foglalkoznunk (mai nyelvet tanítanak nyelvszakokon)


– A rengeteg jófej ember mellett, sok idióta is jár ide. Alapvetően ezeken az embereken különösen jól szórakozom, viszont a sokadik után már fárasztóak.

– Sok a sallang tantárgy... Sok maszlagot kell tanulni, amiről a tanárok is tudják, hogy semmi értelme. Pl. francia szakon kötelező egy félév latin, amit úgy kezd az oktató, hogy „nem tudom, ez Maguknak miért kötelező...” Viszont nagyon jól megoldotta, van belőle két ZH, aminél mindent lehet használni, könyv, declinatio-s táblázatok, telefon, laptop, csak a másik dolgozatát nem. (Jelzem, senki nem tanult meg latinul, de legalább lett 3 potyakreditem)

Filozófiatörténet ugyan ez, minden bölcsésznek kötelező.

– A HÖK legnagyobb része egy értékelhetetlen, hulladék társaság, csak az a maréknyi ember tartja még mindig egyben, akik odateszik magukat, és lelkiismeretesen csinálják szakadatlanul. A többi meg orrba-szájba dugja, csalja egymást, belterjes, gusztustalan.

– Van pár olyan tanár is, akik biztosan jó kutatók, de hogy egyetlen hallgatót sem lett volna szabad tanítania, az is biztos. Egyszerűen nem tudnak előadni, unalmas, vontatott stílusban beszélnek, össze-vissza csaponganak, követhetetlen, és irreálisan sokat követelnek a vizsgán, túl szigorúan osztályoznak, vagy éppenséggel teljesen leszɑrják, és random osztályoznak.

– Az, aki bizonytalan, és csak úgy találomra választotta a bölcsészkart, hát annak nehéz dolga lesz. Sokan úgy vannak vele, hogy hát igen, elvégzek EGY valamilyen szakot az ELTE-n és majd jó munkám lesz, meg minden... de hát nem így lesz :) Bölcsész BA-val eleve səggət lehet törölni, MA-val már azért kezdhet valamit az ember. Ha pedig valaki olyan, mint én, és hajlandó az egész életét egy tudományterületnek szentelni, akkor jó helye lesz a BTK-n, aztán irány a PhD és a kutatómunka.

De például egy ismerősöm például elvégzett egy versenyképes felsőoktatási szakképzést, elhelyezkedett abban a munkakörben, jól keres, és most saját büdzséből pedig elvégzi azt a szakot, amit mindig is szeretett volna. Csak úgy kedvtelésből. Ez így nagyon okos húzás szerintem, sokaknak tanácsolnám.


Az én helyzetem azért kicsit más, mert én első pillantásra beleszerettem az ELTE-be, magukba az épületekbe, az egész egyetembe, nagyon szeretek ide járni, és semmiért nem hagynám itt. :D de objektív szempontok alapján is inkább az ELTE-t javasolnám, ha bölcsészkarról van szó

2016. márc. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!