Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek melyikkel jár...

Szerintetek melyikkel jár jobban a gyerek? Kíváncsi lennék a ti véleményetekre!

Figyelt kérdés

Szóval szerintetek melyik a jobb: hogyha egy gyerek egy gyengébb (vagy közepes) gimnáziumban kitűnő tanuló (ezzel max hozott pontot visz az érettségihez), és talán jobban érzi magát, viszont a lexikális tudása kevesebb

Vagy pedig egy erős gimnáziumban 3-as, 4-es tanuló, de több lexikális tudást szerez

Szerintetek melyik?

Köszönöm előre is!



2016. jan. 3. 17:51
 1/6 anonim ***** válasza:
92%

Nem csak a tanulmányi eredményért vihet jó pontokat a felvételihez, szerintem több értelme van a két felvételi tárgyára ráfeküdni és a plusz pontokkal felhozni.

Én az erős gimnáziumot mondanám, de ez csak az én véleményem.

2016. jan. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
24%
Nem tudom melyik a jobb, de én most kilencedikes vagyok egy kéttannyelvű gimnáziumban. (Volt 1 év nyelvi előkészítőm.) Erős a gimi, nagyon. Én is gondoltam a másik lehetőségre, amikor felvételiztem, de rabeszéltek erre a sulira. Megbántam. Évi 2 vizsga minimum, az összes szünetben (őszi, téli, tavaszi) ezekre kell tanulni. A lexikális tudás feleslegesen sok! Ha újrakezdhetném közép erős gimibe mennék, ahol tanítanak, fontos a nyelv, de a logikus gondolkozást is értékelnék, nem csak a 20 oldalas bemagolásokat egyik napról a másikra.
2016. jan. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%

Ez nem csak a lexikális tudás kérdése.

Igazából "többféle" gyengébb iskola van. Nem akarok általánosítani, természetesen mindenhol vannak jó és rosszabb tanárok, osztályok. De...

Van, ahol iskola elvárják, hogy tudjon a gyerekek tanuljanak és tudjanak, közben alig tanítanak valamit és az osztály összetétele is lehúzza a tanulmányi eredményeket. Nem készítik érettségire, továbbtanulásra. Ráadásul jobb jegyek sem lesznek.

Van, ahol jó a tanári kar, csak az oda jelentkezők gyengébbek.

Vagy egyszerűen az osztályközösség gyenge.

Van, ahol alig várnak el a tanulóktól valamit, ugyanakkor segítenek, ha a tanuló szorgalmas. Van olyan, ahol a tanár beül órára és csak diktál. Nem magyaráz semmit. Aztán írat egy dolgozatot, addig még tudja a tanuló, érettségire meg tanulhat mindent elölről.. Ha nincs szorgalma nem tanul tovább. Ez egy gyengébb intézménynek nem nagy dolog.

Nektek kell eldönteni, magántanárokkal és szorgalommal hogy álltok, egyetemre, főiskolára akarsz-e/akar e a gyermeke továbbtanulni.

Erős gimnáziumokban elvárják a tudást, de azért a tanárok tesznek is. Nem hagyják, hogy a tanuló lemaradjon, az osztály felhúzóerő. Tehát, ha látja valaki, hogy az osztályába mindenki tanul, jól teljesít, ő sem akar lemaradni.

Arról nem is beszélve, hogy jobb a közösség, befogadóbbak, intelligensebbek az emberek.

Én mindenképp azt mondom, hogy érdemes erősebb gimnáziumot megcélozni, mert ha az adott tanuló nem bírja, akkor sokkal könnyebb egy erősebb gimnáziumból átmenni egy gyengébbe, mint fordítva. A gyengébb gimnáziumban lehet nem érzed jól magad/nem érzi jól magát a gyereke, ahová én járok például átjelentkezésnél 4,5 alatti átlaggal gyakorlatilag szóba sem állnak veled. Emellett még a főbb tárgyakból szóbeli és rengeteg olyan tanuló van, akit kitűnő eredményekkel sem vesznek át.

Én rengeteg volt osztálytársammal szoktam beszélgetni, én úgy érzem, sokkal jobb közösségbe kerültünk, többi volt osztálytársam által elmondottak alapján, mi akik jobb gimit választottak, mint aki gyengébb gimnáziumba mentek és sokkal kiegyensúlyozottabbak, boldogabbak vagyunk, nincs klikkesedés, kiközösítés és a többi és a többi.

Fontos, hogy ilyenkor mindig a tanuló döntsön és ne szülő. Mert nem a szülő fog odajárni, nem a szülő fog érettségizni stb. és a tanulók is boldogabbak, ha a saját döntésük alapján választhatnak. Legalábbis én ezt látom.

Sok sikert!

2016. jan. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm azoknak a válaszát, akik bővebben kifejtették a véleményüket (azaz mindannyiótok)!! Ment a zöld kéz! Esetleg még valaki? :D
2016. jan. 5. 15:25
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Függ attól, hogy mi az elérendő cél. Amennyiben a gyerek majd felsőoktatásba kíván menni, úgy ajánlatos a felvételi pontszámítás egy célszerű módját választani, az ún. duplázást, amelyre már az #1 válaszoló is utalt.


Ebből következik az is, hogy kb. 2 éven belűl el kell dönteni, hogy milyen pályát válasszon, ugyanis 3. és 4. évfolyamban indulnak emeltszintű faktok, amire majd jelentkezni kell. Ajánlatos majd emelt érettségit választani az egyikből a gyereknek, de ez attól függ, hova megy majd tovább.


Tekintve, hogy az érettségi pontozása (elvileg) univerzális, a felvételi pontokat intézményfüggetlennek tekinthetjük.

Viszont az is nyílvánvaló, hogy egy színvonalasabb intézményben magasabb szintű tudás nyerhető, az érettségi, és így a felvételi pontok is javulnak.


Vagyis ebben a megfontolásban én is az erősebb gimnáziumot ajánlanám.


Ezenkívül van más lehetőség is: Ha már most tudjátok, milyen szakterület érdekli a gyereket, és amellett elkötelezte magát, akkor be lehet iratni szakközépiskolába, majd pedig onnan mehet tovább egyetemre/főiskolára.

2016. jan. 16. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ez főleg attól függ milyen beállítottságú a gyerek. Ha bírja a tanulást, elszánt és nem veszi el a kedvét néhány hármas akkor inkább az erős gimi éri meg. Lehet hogy egy erős közösség jobban is húzná, motiválná, hogy tanuljon. De ha olyan típus akinek elmegy a kedve pár rosszabb jegytől, jobban magára veszi a dolgokat, akkor a gyengébb suli jobb, ahol önbizalmat ad neki, hogy jók az eredményei és ez segíthet neki, hogy kicsit kitartóbb és eltökéltebb legyen.

Én inkább az erős gimibe mennék (egyetemre járok erős szakra és engem ösztönöz, hogy jobban tanuljak, még ha az elején rossz is volt, hogy míg a gimiben 4es, 5ös könnyedén megvolt itt meg egy kettes is komoly munka, de nekem kell a kihívás). Volt egy barátnőm akinek viszont segített, hogy míg az általánosban rosszabb tanuló volt egy gyenge gimiben viszont kb osztályelső, mert ez miatt döntött a továbbtanulás mellett.

Függ nagyon attól milyen a mostani jelleme és nem csak azt nézni mennyi pontot visz, mikor az 100 pont, míg az érettségi eredmény (2 tárgy+átlag) 300 vagy duplázva 400. Ha egy gyenge suliban ötös, megvan a 100 pont de ha nem megfelelő a tudása az érettségihez és kap mondjuk 180-at a 30ból akkor az se jobb.

2016. jan. 16. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!