Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek a Corvinusra vagy...

Szerintetek a Corvinusra vagy a BME-re menjek? (közgazdásznak készülök)

Figyelt kérdés

2015. dec. 20. 19:40
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:

A közgazdaságtudományi és az üzleti képzéseket ne mossuk össze, ezekbe annyira nem látom bele, de szerintem a közgáz karon a gazdaság- és pénzügy-matematikai elemzés azért felveszi a versenyt más tudományegyetemeken oktatok közgazdaságtudományi képzéssekkel, tudtommal még programozást is tanulnak.


Az, hogy napról napra tanulásra vagy kényszerítve nálam nem egyenlő a szétszívatással, ez megvan a Corvinuson is. Nálam inkább azt jelenti a szétszívatás, hogy arra mennek rá, hogy beseggelj 5000 oldalt amire egy hét múlva már nem is emlékszel, 0 gyakorlatorientáltság... tehát lehet, hogy még egy Oxfordot is könnyebben elvégeznének a hallgatók, mégis több tudással távoznak. A Quacquarelli Symonds listáján is előrébb van a Corvinus mint a BME, és szerintem a külföldi elemzők nem a magyar köztudatra hagyatkoznak.

2015. dec. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:

"A közgazdaságtudományi és az üzleti képzéseket ne mossuk össze"

A kérdező által feltett kérdésben az áll: "(közgazdásznak készülök)"


"arra mennek rá, hogy beseggelj 5000 oldalt amire egy hét múlva már nem is emlékszel"

Biztosíthatlak, a BME mindenről, csak épp nem a "beseggelésről" szól. A BCE-n több a seggelés, BME-n ilyesmivel nem mennél át..


"A Quacquarelli Symonds listáján is előrébb van a Corvinus mint a BME, és szerintem a külföldi elemzők nem a magyar köztudatra hagyatkoznak."

Nagyon sok egyetem előrébb van a listán, mint az ELTE, BME, SOTE stb. aztán meg valahogy mégis sok ilyen magyar egyetemről kikerült oktató oktat az ottani nyugati top100-as egyetemeken..

A közhiedelemmel ellentétben nem a nyugat európai / amerikai egyetemek a legjobbak a világon, sok ázsiai egyetem kenterbe veri ezeket (a magyart is beleértve), mégsincsenek fent a top500-as listákon..

Hogy miért van ez így, annak több oka van:

A listákat gyakran publikációszám és hivatkozások száma alapján állítják fel, melyhez jelentősen járul hozzá az egyetem anyagi helyzete, kutatói kvalitásao, amely viszont nem feltétlenül esik egybe az oktatói kvalitással. A magyar kutató bázis hazánkban most úgy f*s, ahogy van, de 10-25 évvel ezelőtt egyáltalán nem volt az, mégsem voltunk fenn semmilyen listán.. Fontos befolyásoló tényező az is, hogy "kik" állítják össze ezeket a listákat.

2015. dec. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
100%

Szóval a BCE-n sok a seggelés, akkor még sincs 3/5 éven keresztül lébecolás? Ütik egymást a szavaid. Amúgy mire alapozod ezeket a tapasztalataidat? Mikre gondolsz konkrétan? Jártál már a Corvinusra?

Egyébként ha Magyarországon csinálsz egy turizmus és vendéglátást vagy egy gazdálkodási és menedzsment vagy bármilyen üzleti szakot, akkor Magyarországon már közgazdásznak számítasz, a diplomádban is az lesz, hogy közgazdász ... szakon. Fogadni mernék, hogy a kérdező is ilyesmi szakra gondolt, nem pedig az alkalmazott közgazdaságtanra.

2015. dec. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim válasza:
100%

És akkor most aki az ELTE és a Corvinus közös képzésére jár, az jó vagy rossz? :)))

Nagyon naivak vagytok, ha tényleg azt hiszitek, hogy ilyeneken múlnak majd a dolgok.

2015. dec. 23. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
0%

"arra mennek rá, hogy beseggelj 5000 oldalt amire egy hét múlva már nem is emlékszel"

"Szóval a BCE-n sok a seggelés, akkor még sincs 3/5 éven keresztül lébecolás? Ütik egymást a szavaid."

Nem tudom te merre, hogyan, mit tanultál, de elárulom, hogy hatalmas különbség van aközött, hogy:

A. valamit elég beseggelned vizsgákra és év közben megengedheted magadnak, hogy lébecolsz (BCE), vagy B. hétről hétre tanulsz, beadandókat írsz 15 héten keresztül, megtanítanak szakmabeli módon "gondolkodni" és a cserébe kevésbé seggelős vizsgaidőszakod van..

Előbbi mellett jóval több időd lébecolni, még akkor is, ha azt hiszed, hogy te keményen tanultál.

Az meg, hogy a te logikád szerint hogyan és miért üti egymást ez a két állítás gondolom pont annak a következménye lehet, hogy te nem a B. kategóriába tartozol...


"Fogadni mernék, hogy a kérdező is ilyesmi szakra gondolt, nem pedig az alkalmazott közgazdaságtanra."

A kérdező nyugodtan pontosíthatja, hogy pontosan mire gondolt (nem kell megvédeni), mert bár valóban a turizmus és vendéglátáson végzettek is közgazdász diplomát kapnak, azért az még nagyon messze áll a valódi közgazdaságtantól és így (Magyarországi példáddal élve) nem csoda, hogy rengeteg az önbizalomtól duzzadó, kamudiplomával magas pozíciókba haveri alapon bekerülő inkompetens vezető.

2015. dec. 23. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
0%

#15


A Turizmus vendéglátás nem egyetemi, de még csak nem is főiskolai szintű képzés(volt eddig), hanem Felsőfokú szakképzés. Emiatt nem is minősült felsőfokú végzettségnek.

Egyébiránt a BME-GTK nem is indítja.


Egyébként nem tudom, hogyha vannak "üzleti" gazdasági képzések, akkor miért kellene, a cégvezetőknek alkalmazott közgazdaságtannal bekerülni. A BCE mintatantervet nézve majdnem ugyanaz, mint a Gazdálkodási és Menedzsment, azzal a kitétellel, hogy a marketinget, illetve a számvitelt kihagyják belőle.

2015. dec. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
Én is hasonló cipőben járok.. (Bár mester) Leírná végre valaki objektíven, hogy azon kívül hogy bigfouros állásinterjún elélveznek a hr-esek a BCE papírtól, mi a valódi különbség?
2015. dec. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
10%

#16-os

'Egyébként nem tudom, hogyha vannak "üzleti" gazdasági képzések, akkor miért kellene, a cégvezetőknek alkalmazott közgazdaságtannal bekerülni.'


Nem kell és nem is állítottam, hogy azt hogy kéne. Gazdálkodási és Menedzsment bőven megteszi ilyen célra (sőt, ez esetben még jobb is mint az alkalmazott közgazdaságtan).

A válaszom az előző kommentelő által említett Turizmus és vendéglátás és társai típusú szakokra vonatkozott aki válaszából ítélve a közgazdász képzéssel kvázi egyenértékűnek tartja az ilyen szakokat.


"Egyébiránt a BME-GTK nem is indítja."

Szintén nem állítottam olyat, hogy BME indítaná.

2015. dec. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
100%

ma 06:10, ma 13:57


Én is ezt kérem talán harmadjára, hogy példákkal támassza alá, hogy miért "beseggelés meg lébecolás" megy a Corvinuson, mert megint szépen odaírtad zárójelbe, hogy BCE az A. verzióhoz, de konkrét példával megint nem támasztottad alá.

Van olyan tantárgy ahol 2 beadandóból, csoportos feladat/prezentálásból és ZH-ból jön össze a jegy, akkor miről is beszélünk? Persze van ilyen BME-n is, de ott is van olyan, hogy a tanár végignyomkodja a ppt aztán sok sikert a vizsgán.

Megy ahogy előttem is írták van közös BCE-ELTE mesterképzés, ugye te se gondolod komolyan, hogy ekkora színvonalkülönbségekkel közös képzést indítottak volna? Egyik egyetemen lébecolnak a másik egyetemen oktatott tantárgyaknál meg hétről hétre készülni kell?

Nem hiszem hogy fogok írni több választ mert ennek így semmi értelme, gyerekes.


ma 12:24


A turizmus és vendéglátás már szerintem több mint 10 éve van alapképzési szakként, nézd meg az archívumban:

[link]

Egyébként nem mondtam, hogy a BME indít ilyen szakot, csak megjegyeztem, hogy Magyarországon bármilyen üzleti szakot végzett ember (kereskedelem, turizmus, marketing...) közgazdász diplomát kap.


ma 00:18


Ebben is van igazság, mert van amikor egy bankban megkapja egy egész részleg vezetését egy Kodolányin végzett ember és irányítja a BCE, ELTE, BME meg mindenféle elit egyetemen végzett embert, olyankor tényleg elgondolkoznak, hogy a papír "presztízse" csak másodlagos... :D

2015. dec. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:

"A válaszom az előző kommentelő által említett Turizmus és vendéglátás és társai típusú szakokra vonatkozott aki válaszából ítélve a közgazdász képzéssel kvázi egyenértékűnek tartja az ilyen szakokat. "


Kemény szövegértelmezési problémáid vannak, ha te a hozzászólásaimból azt vette le, hogy én a turizmust egyenértékűnek tartom a közgazdász szakokkal. Vagy már direkt csinálod, nem is tudom :D

2015. dec. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!