Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nagyon érdekel az elméleti...

Nagyon érdekel az elméleti fizika, viszont a matematikával kevésbe vagyok jóban. Melyik egyetem fizika tanszékét ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Matematikából sem vagyok olyan rossz, de maga a fizika elméleti része sokkal jobban foglalkoztat. Az ELTE fizika alapszakán úgy hallottam, az elméleti képzés a legfelkapottabb. Ti melyik egyetemet tudnátok ajánlani?

2015. dec. 18. 06:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
78%
nem tudom, de ha már a középiskolás matekot se szereted jól gondold meg. bár én mérnöki szakon vagyok,de itt is nagyon kemény a matek,szerintem fizika szakon se lehet máshogy. olvasgasd a tantervet, tárgyakat, meg hogy miről fognak szólni.
2015. dec. 18. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát próbálj meg kijönni vele, mert nélküle nincs fizika.... Amúgy én hallottam jókat az ELTÉről és a BME-ről is.
2015. dec. 18. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Mit értesz az alatt, hogy kevésbé vagy jóban a matekkal? Egyszerűen nem érdekel, de amúgy érted, vagy nem szereted, mert nem érted? Mert ha az utóbbi eset áll fent, akkor nagyon szorítsd össze a fogaidat, ha fizikára akarsz menni... nézd meg bármelyik egyetem Fizika BSc mintatantervét. Nagyon a matekra épül az egész, úgyhogy ha ez nálad kizáró tényező, akkor nagyon gondold át!
2015. dec. 18. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ez nem jó jel. Én az ELTE fizikus szakát végeztem el már több, mint tíz éve, és bizony az első félévben 90-es létszámmal indultunk, ami januárra lefeleződött kb. 45-re elsősorban az analízis és vektorszámítás tantárgyaknak köszönhetően. Nem megtanulhatatlanok, de sok tehetséges évfolyamtársam is vért pisált tőle csupán amiatt, mert nem állt rá úgy az agya. Főleg az analízis volt extra durva, 5 féléven keresztül. Viszont aki ezeken átrágta magát, az a többi akadályt már könnyebben vette, és bármit meg tud tanulni, beleértve a kvantummechanikát és az általános relativitáselmélet differenciálgeometriáját is.


Persze a fizikában a fizika a lényeg, nem a matek, de a kemény matematika ismerete nélkül nincsen jó fizikus.

2015. dec. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

ilyen helyre még ha nincs is emelt matek érettségid, legalább olyan szintű tudással érkezz. aztán ne maradj le. hiába nem lesz zh az első hetekben/hónapokban (ha nem lesz) akkor is készülj, az órák után nézd át a jegyzetedet, gyakorolgass,oldj feladatokat.

főleg ha nem is az erősséged,akkor ne maradj le. mert vizsga előtti héten nem fogod tudni megérteni a féléves anyagot.

sajnos tapasztalat. bárcsak nekem is elmondta volna valaki. berobogtam egy közép matek érettségivel,azt hittem majd könnyen megy...

hát nem..azok vették jól az akadályokat matekból,akik évközben is tanultak(ahogy láttam a környezetemben)

ha ezeket megfogadod, nem lesz baj.

de az alapok is kellenek azért középiskolából. pl a különböző azonosságokat,szabályokat már nem fogják mégegyszer megtanítani,ha nem tudod te bajod

2015. dec. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát el kell szomorítsalak: az elméleti fizika legnagyobb része matek, ráadásul olyan matek, amit sok esetben épp a fizikusok találtak ki "maguknak". Ugye ilyen volt az infinitezimális számítás Newtontól, vagy a kvantumfizikához kitalált módszerek Heisenbergtől, na meg Feynman módszerei.

De ha csak a középiskolás fizikát nézed, ott is a rengeteg paraméteres számítás inkább a fizikában van, mint a matekban.


Szóval ha a matekból nem vagy nagyon penge, ne menj elméleti fizika szakra.

2015. dec. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem te nem tudod, mi az az elmeleti fizika. Ha nem erdekel/nem megy a matek, az elmeleti fizika se tud erdekelni, legfeljebb a latvanyos eredmenyei kozertheto nyelven eloadva.
2015. dec. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Fizika nincsen matematika nélkül..sőt..semmilyen természettudomány sincsen matematika nélkül (se közgazdaságtan, se pénzügy, meg még sorolhatnám..)

Biztosan el lehet lenni egy középmatekkal, de ez általánosan érvényes, hogy az egyetemen a matek, bármilyen szakon is tanulsz, az bizony tanulós (de főleg gyakorlós) tárgy.

2015. dec. 18. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Igazából nekem nem a matematikával van bajom, csak bizonyos témakörökkel. Olyan ember vagyok, aki csak azzal foglalkozik, ami érdekli, és ha a matematikában látom, hogy az adott témakörnek mi a gyakorlati haszna, sokkal jobban érdekel, és érteni akarom. Ezért gondoltam, hogy talán kihúznám az egyetemen is a matematikával valahogy, mert racionális gondolat lenne, hogy a szakirányhoz kapcsolódó matematikát adják le, így abban reménykedem, hogy ott több értelme van a matematikának, mint a középiskolában.
2015. dec. 18. 12:10
 10/14 anonim ***** válasza:

csak kiváncsiságból, milyen témakörök nem mennek?

talán erre lehet alapozni valamit

2015. dec. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!