Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Segítség! Hogy kell megoldani?...

Segítség! Hogy kell megoldani? Egy háromszög oldalainak aránya 1/2 : 2/3 : 5/6. A háromszög kerülete 60 cm.

Figyelt kérdés

Mekkorák az oldalai? Mekkora a legnagyobb szöge? Mekkora a legnagyobb oldalhoz tartozó magassága?


Itt szenvedek én ezt nem vagyok képes megoldani pedig már mindenhogy próbáltam de mindenehogy valami nagy hülyeség jön ki..


2010. márc. 22. 23:15
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
nem tanultam még semmiféle szinuszt vagy koszinuszt
2010. márc. 23. 00:27
 12/16 anonim ***** válasza:
Akkor meg annyi a megoldás amit leírtál. Ja, pitagoraszi számhármas, úgyhogy 90, annál nagyobb meg nem lehet másik szöge mert a szögek összege 180.
2010. márc. 23. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:

"Na, hát az oldalak aránya, az jó a szögekre is" Ez ugye egy éktelen baromság, ez a szögek szinuszára igaz, nem a szögekre magukra, a/sin alpha=b/sin beta=c/sin gamma ugye kollega?


Nade a kérdező nem tud még trigonometriát. És igen, a legnagyobb szöge valóban derékszög. A magasságot meg megkapod úgy hogy kiszámolod a területét kétféleképpen: az átfogó szorozva az átfogóhoz tartozó magassággal (ezt kérdezik a feladatban) egyenlő a két befogó szorzatával. A két befogót meg az átfogót már tudod.

2010. márc. 23. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

De igazad van. Akkor meg 90-60-30 fokosok. Én már szinusszal számolom a szögeket. Nem emlékszem ezekre... :p

Bocsi... :D

2010. márc. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
53%

Már miért lenne 90-60-30 ???


Szerinted sin(30)=3/5 ?? Mert 3-4-5-ös háromszöggel ez jön ki.


53,17fok és 36,87 fok amúgy.


De hogy ezt áltsulis matekkal hogy a p*csába lehet kiszámolni, az még nem esett le.

2010. márc. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Na most esett le, hogy nem lehet.

De csak a legnagyobb szögét kérdezték, szóval az 90 fok, úgyhogy rendben van. A területet meg remekül leírta a pár hozzászólással ezelőtti tag.

2010. márc. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!