Egy háromszög oldalainak hossza: 5 cm,12 cm,13 cm. Számitsd ki a háromszög legkisebb magasságát!?

2008. nov. 3. 16:38
 1/10 anonim ***** válasza:
86%

Nem számítom:P

Egyébként ha nem megy, akkor rajazold le méretarányosan a háromszöget, írd rá az adatokat, rajzold be a magasságokat, nézd meg melyik a legkisebb, nézd meg mit vetettek aznap matekórán, és egykettőre menni is fog.

2008. nov. 3. 17:10
 2/10 anonim ***** válasza:
67%
Igen, mondjuk ez az oldal tényleg nem arra való, hogy valaki itt csináltassa meg a matek háziját
2008. nov. 3. 19:06
 3/10 anonim ***** válasza:
76%

Ha arra vonatkozik a kérdés, hogy melyik a legkisebb magasság, akkor:

a 13 cm-es oldalra "állított" magasság

2008. nov. 3. 20:02
 4/10 anonim ***** válasza:
31%

A háromszög területe t=négyzetgyök[s*(s-a)*(s-b)*(s-c)], ahol s=kerület/2. t=(a*ha)/2=(b*hb)/2=(c*hc)/2.


A számítást rád bízom.

2008. nov. 3. 20:36
 5/10 anonim ***** válasza:
86%
Már csak azt kéne tudni, hogy hányadik évfolyamon adták fel ezt a hf-t, és mi volt az előző órák anyag. Mert ezt a feladatok kb. harminc féle módszerrel meg lehet oldani.
2008. nov. 3. 23:09
 6/10 A kérdező kommentje:
hát ez egy versenyfeladat amit egyáltalán nem értek mert ilyet nem tanulunk az órákon
2008. nov. 4. 07:55
 7/10 anonim ***** válasza:
49%
Az 5 12 13 Pythagorasi számhármas. Tehát ez egy derékszögű háromszög. A legkisebb magassága a kisebbik befogó, tehát 5.
2008. nov. 5. 12:29
 8/10 anonim ***** válasza:
86%
Az előző vagyok. Nem az 5 az. De az igaz, hogy derékszögű háromszög és a 13 cm-es befokón lévő magasságról van szó.
2008. nov. 5. 12:38
 9/10 anonim ***** válasza:
78%

Megint az előző vagyok. Szóval ez egy derékszögű háromszög. Az gyik magassága épp a kisebbik befogó, 5. Ez a 12 cm-es oldalra merőleges.

Így a háromszög területe a*ma osztva 2-vel. 12 * 5 : 2 = 30

A legkisebb magassága a 13 aspn áll. Helyettesíts be a képletbe:

a=13 ma=? T=30 13*?:2=30

13*?=60

?=60:13= 4,61

2008. nov. 5. 14:13
 10/10 anonim válasza:
Tehát a 360 fokos szög gyöknégyzetét szorozd meg a hőmérséklet kvantumfizikai értékeivel ahogy einstein relativitáselméletében szokták vagyis a 3 trilliómillió 566ezer 364szer a 9 gyöknégyzetével beszorozva hogy 2+2 nem is 4 hanem 3,5.Bocs lehet hogy egy kicsit eltértem a témától.XD
2009. okt. 30. 22:16