Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a különbség a mechatronika...

Mi a különbség a mechatronika és a gépészet között?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi hogy mennyiben tér el ez a 2 szak egymástól? Kezdetben tényleg ugyanazt tanulják szinte? Melyik a nehezebb,mert én azt hallottam hogy a gépészmérnöki nehezebb valamivel? Igazából bármilyen információ érdekelne főként olyanoktól, akik ezeket tanulják. :)

2015. nov. 20. 19:35
 1/9 anonim válasza:

Én végzős mechatrós vagyok és van néhány gépész ismerősöm. A mi mintatantervünk eleje nagyon hasonlít a gépészekéhez, viszont a harmadik/negyedik félévtől kezdve inkább a elektorinkával kapcsolatos tárgyak vannak többségben a kötelező tárgyak között. Választható és kötvál. tárgyak közül meg nyilván ahhoz közelebbi tárgyakat veszel fel ami jobban érdekel. Nehézség szempontjából szerintem hülyeség összehasonlítani a kettőt, mert eléggé készség függő.

Akkor érdemes a mechatrót választani, ha nem igazán döntötte még el az ember, hogy melyik műszaki terület érdekli leginkább.

Remélem tudtam segíteni:)

2015. nov. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Sokat segítettél vele. A gépészmérnök és e között gondolkodom. A gépész azért tetszene mert úgymond klasszikus szakma, jobban is át tudom látni így középsulisként jelenleg hogy mit tanulnak vagy hogy mi kapcsolódik hozzá.Viszont a mechatronikával több lehetősége van az embernek talán. Viszont a programozáshoz egyenlőre nem értek, pedig ha ha jól tudom elég szerves része a mechatronikának, és emiatt nem is tudom eldönteni hogy érdekelne-e ez hosszú távon
2015. nov. 24. 20:25
 3/9 anonim válasza:
Ha csak a programozás miatt aggódsz, akkor ne tedd. Nálunk a "hagyományos" programozás első féléves tárgy, igaz, hogy az egész képzés alatt a szakdogát leszámítva a legtöbb kreditet éri, de bárhova mész, az alapoktól fogják kezdeni és a három fő "összetevő" közül, - gondolok itt a gépészetre, elektrotechnikára és a programozásra - talán erre fókuszál legkevésbé a képzés. Összesen talán 4 tárgyam volt, ha jól emlékszem vissza, ahol programozással foglalkoztunk, de ezek között volt PLC és mikrokontroller.
2015. nov. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!Te hova jársz egyébként? Illetve szakirányt mikor és miket lehet választani mechatronikán?
2015. nov. 25. 16:25
 5/9 A kérdező kommentje:
Arra lennék kíváncsi még , hogy mechatronikán milyen specializálók/ szakirányok vannak?
2015. nov. 27. 14:55
 6/9 anonim ***** válasza:

Jól írják az előző válaszolók. Annyit tennék hozzá, hogy a mechatronikások több tématerületet tanulnak. Van benne egy kis gépészet, egy kis villamosságtan, meg infó. Persze mivel így el vannak osztva ezek, ezért csak "bepillantást" kapnak belőlük. Viszont sokoldalúbb, több terület felé lehet szakosodni.

Hogy értsd: Mechatronikásként pl. nem tanulsz annyi gépészetet, mint gépészmérnökin. Cserébe viszont több infó, meg villamos dolog van, mint gépészmérnökin.

Amúgy ahogy mostanság észreveszem, egyre inkább a digitális elektronika, szabályozástechnika felé megy el az oktatás (mechatronikán), hisz nagyon sok alkalmazásban ez igen fontos szerepet kap.


Az átjárhatóság természetesen megoldható. Vannak, akik mechásként kezdték, de átmentek gépészmérnökire, és viszont. Hasonlóképp megfigyelhető az átjárás villamosmérnöki és mechatronika között is.


De amúgy mechatronikán is elég választékosak a szakirányok, ha téged pl. a gépjárművillamosság érdekel, minden lehetőség adott (mondjuk ez már msc-n van).


Szakirányválasztás bsc-n általában az 5.félévben van. Hogy milyen szakírányok kínálkoznak, azt az egyetem honlapján találhatod meg, ez más és más lehet intézményenként.


A programozásról meg annyit, hogy majd vagy megszereted, vagy megutálod. Mindenesetre gépészmérnökin sem úszod meg nélküle, mert a mai műszaki világban már elengedhetetlen a számítógéppel támogatott problémamegoldás.


Sokszor ugyanis olyan bonyolult számításokat kell elvégezni, hogy az már kézzel, papíron szinte lehetetlen. Tehát itt már nem arról van szó, mint középiskolában fizikából (ja amúgy fizikából, matekból vagy valamilyen szaktárgyból célszerű emelt érettségit tenned), hogy van egy képlet, behelyettesítesz, valami kijön, aztán viszlát...

Differenciálegyenletekkel fogtok dolgozni, Laplace-trafó, Fourier-trafó, állapottérmodell, stb. Szabályozástechnikában ez alapvető, erre számíthatsz.


Remélem, a válasz kimerítő, ha van még kérdésed, tedd fel nyugodtan.

2015. dec. 12. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Sokat segítettetek vele. Utolsó válaszoló te gondolom mechatronikán végeztél. Mennyire találtad nehéznek a szakot? Mennyire nehéz egyszerre csinálni villamos, gépész és infós tárgyakat? ( tudom ez egyéntől is függ) Illetve van valami amit át kellene néznem egyetem előtt. Középszinten tanulok csak matekot,érdemes a deriválást, meg hasonlókat előre elsajátítani?
2015. dec. 13. 09:25
 8/9 anonim ***** válasza:
Deriválni, integrálni tanulj meg, Bólyai könyvek kiválóak.
2015. dec. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat. Szeged és Óbuda között gondolkozom. Azt hallottam szinte mindenhol hogy a szegedi mérnökképzés nem a legszínvonalasabb.Az óbudairól mi a véleményetek? :)
2016. jan. 24. 15:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!