Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » GAMF-duális gépészmérnök,...

GAMF-duális gépészmérnök, vagy Miskolc GÉIK gépészmérnök?

Figyelt kérdés

1.Ezen a két intézményen gondolkozok elég erősen.Szerintetek?


2.Érdekel a gépészmérnöki szakma,de sokan mondják hogy 4-5 év múlva,már nem lesz ekkora kereslet a gépészmérnökök után.Ebben mennyi ráció van?Érdekel a programozás is,meg a robotika is,szóval a mechatronika sem áll tőlem messze.Ezt figyelembe véve,jobban megérné a mechatronika?



2015. okt. 27. 23:02
 1/9 anonim ***** válasza:
45%
A gépészmérnök szakma néhány év mulva telítődik, nem érdemes most már ezt választani. Most már teljesen más a helyzet, mint pl. 5 évvel korábban. Programozóként, vagy informatikusként többre viheted, ezek amúgy is erősen kapcsolódnak a robotikához, amire viszont egyre nagyobb igény van/lesz.
2015. okt. 27. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

a kedves első nagy marhaságokat beszél, meg aki szerint telítődik a szakma, kb csak arra tudok gondolni, hogy gondoltak kettőt vajon mit csinálhat egy gépészmérnök


a magyar piac olyan, hogy szakmérnök vagy akármilyen mérnök pozíció

a mechatrósok sokkal rosszabb helyzetben lesznek még nagyon sokáig, mert nem szakmérnökök (ha már robotika)


Msc-n persze arra mész amire akarsz, még akár villamosmérnöknek is, az tuti, hogy gépészmérnökre mindig lesz kereslet.


robotika :))... tudod hol áll a robotika? a nagy büdös sehol

azokat a gépeket amik a gyárakban vannak gépészmérnökök (is) csinálják, úgy hívják a szakirányt, hogy géptervezés.

értünk ám az elektronikához meg a proghoz is nehogy azt hidd külön irányítástechnika blokk volt a suliban meg infó laborok


a mérnökinfósok (a prog) nem ilyen nekik habi feladatokat csinálnak, mint amire te gondolsz kézzel fogható robotika, hanem mondjuk MI-t (ami inkább analízis)


na majd ha beszabadulsz az egyetemre, akkor gépészként is akkora adag CAD/CAM prog és robotika ismeretet kapsz, hogy szerintem simán meg is fogod utálni

gépészre akkor menj, ha az anyagtudomány érdekel meg a mechanika, ha a prog és az elektronika akkor villanyra

mesteren elmehetsz mechatronikára ha majd akkor úgy látod de én bsc-n nem javaslom

2015. okt. 27. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

"a kedves első nagy marhaságokat beszél, meg aki szerint telítődik a szakma, kb csak arra tudok gondolni, hogy gondoltak kettőt vajon mit csinálhat egy gépészmérnök"


Nagyot tévedsz, nagyon is tudom hogy miről beszélek. Idővel nagyon sok minden tud változni. Messze nem szabad kijelenteni, hogy 5-10 év mulva is ilyen keresett lesz a szakma. Egyáltalán nem, telítődni fog!


"a mechatrósok sokkal rosszabb helyzetben lesznek még nagyon sokáig, mert nem szakmérnökök (ha már robotika)"


Ez egyáltalán nem biztos. Mecháról viszonylag sok irányba lehet specializálódni, mert nagyon széles alapismereteket kapnak. Akár villamos, akár gépész, akár jármű, stb. szóval igen nagy a választék.

Ezzel szemben gépészként nem jellemző h. az emberek mondjuk villamos irányba szakosodjanak (túlságosan távol is áll/kézzel megfoghatatlannak tűnik általában a gépészeknek a villamosság).



"robotika :))... tudod hol áll a robotika? a nagy büdös sehol"


Már ne is haragudj, de ezen jót nevettem. Ha azt mondod, h. a robotika sehol nem áll, akkor bizonyára tájékozatlan van. Nagyon sok mindent megoldottak már, a legkülönbözőbb ipari robotoktól kezdve, orvostechnikai alkalmazásokig, minden. Még vannak ugyan nyitott kérdések bőven, ezek kutatása/fejlesztése folyik is folyamatosan. A cégek ezeket a technológiákat (a lehetőségekhez mérten) folyamatosan bevezetik/be fogják vezetni.


"azokat a gépeket amik a gyárakban vannak gépészmérnökök (is) csinálják, úgy hívják a szakirányt, hogy géptervezés."


Ez nevetséges. Van fogalmad róla, hogy mi elektronika van abban? Itt nem arról van szó, hogy ptc creoban, vagy valami cadben, csinálsz egy 3d modellt, aztán az a minden... Fenéket!


"értünk ám az elektronikához meg a proghoz is nehogy azt hidd külön irányítástechnika blokk volt a suliban meg infó laborok"


Pedig ha gépészen vagy, akkor hazudsz, ha azt mondod, h. nem volt irányítástechnika, meg infolabor... Igaz az baromi kevés, mert csak ízelítő az egészből, és egy csomó elavult dolgot kell megtanulni. A modern szabályozástechnika és gyakorlati megvalósítása ennél sokkal összetettebb. Géptervezőként te ilyennel nem valószínű, h. foglalkozni fogsz. Mechások, villanykarosok, informatikusok viszont annál inkább!

2015. okt. 28. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Kimaradt egy vessző, (volt irányitástecnika) pont azt akartam nyomatékosítani, hogy a mérnök képzéseken nem szakmát (mert ez nem egy OKJ), hanem képességet tanul az ember. Az ami keresett.

Tehát mi is kódoltunk C#-ban, de a legújabb technológiai vonatkozásokba nem mentünk bele. PLC-t is programoztunk. Sőt, még vegyészethez is hozzá kellene, hogy tudjunk szólni. (ami szerintem elég egyedi, mert másoknak nincs műszaki kémiájuk)


Elméletileg tudunk mi mindent, ami ahhoz kell, hogy megértsünk egy technológiát, ha nem szorosan a gépészethez tartozó feladatot kell megoldani.

2015. okt. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ezekkel nagyon mellélőni nem tudsz, azt válaszd ami jobban érdekel. Én gépészmérnökin vagyok, eleinte gondolkodtam, hogy ez legyen vagy a mechatro. Végül így döntöttem, de akad jó pár mechatrós ismerősöm is (nappali előnye). A képzések között nincs akkora különbség, mint szakmunkás esetében az asztalos és a cukrász közötti különbség. Továbbá az adott szakon is kell majd a 4. félév után szakirányt választanod, az már azért kicsit gyakorlatiasabb lesz. Érdemes felvételizőként megnézni azt is, hogy az adott intézményben milyen irányba mehetsz majd el, mert az is segíthet eldönteni a választást. Én gépészmérnökin gépgyártás-technológiában mozgom, céltudatosan választottam ezt az irányt. A mechatro anno az automatizálási rendszerek miatt érdekelt. Most így, megtapasztalva a felsőoktatás gyönyöreit azt mondom, majdnem mindegy melyikre mész, mert igazából csak ahoz kapsz tudást, hogy képes leszel kezelni a szakmai irodalmat, lesz némi rálátásod a gépiparra. Ahoz, hogy érts is valamit a dolgokhoz már pályakezdőként is, elég sok időt kell rászánnod a szabadidőből, hogy képezd magad. Nem hiszem, hogy ezek a szakmák fel fognak telítődni, mert több az álláshirdetés mint amit betöltenek (Győr). De abban biztos vagyok, hogy bármelyiket is választod mindenképp sokat kell foglalkoznod az elektronikával, a műszaki rajzzal, az informatikával, a különféle gyártási eljárásokkal, stb. Ezalatt pedig nem az egytem által leadott meg megkövetelt anyagra gondolok, hanem azon túl. Szerintem ez a 21. században már elengedhetetlen.
2015. okt. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Azért csak nézd azt is, hogy hol lehet megerőszakolni következmények nélkül a gólyatábor leányait! :-(


Együttérzésem az áldozatoknak!

Ma is vannak!


Voks:

Miskolc

2015. okt. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Jól képzett gépészmérnökre, meg mindenféle más jól képzett mérnökökre mindig lesz igény.


A duális képzés viszont nem jó ötlet. Az idő nagy részét elveszi a gyakorlati hely, ahol nem képeznek, hanem olcsó munkaerőként kihasználnak. Lesz gyakorlatod, de csak abban amit az adott cég csinál, így különösen kiszolgáltatott leszel nekik később is.

2015. okt. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ez ránk is igaz, nappalisokra:D Sajnos 0 a gyakorlati oktatás. A szó szoros értelmében. Az a pár labor óra ami van... hát a fizikusok számolnának vele mint mennyiség, de mérnöknek az 0 :D
2015. okt. 28. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

teljesen jó a duális képzés, ha mondjuk nem akarod meggondolni magad, mert mondjuk a járműtervezés érdekel és elmész a mercihez, akkor van gáz ha mondjuk valami elvetemült határterület érdekel, mondjuk az egészségügy és nem tudsz ilyen gyakorlati helyet szerezni


mondjuk ha ilyen érdekel, akkor kb csak a BME-n van erre tanszéki támogatás

én OE-s voltam és ott nagyon durván ipari termelés központú a képzés, mechatronikán is csak komplex rendszerek van

2015. okt. 29. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!