Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kaphatnék pár tanácsot ill....

Kaphatnék pár tanácsot ill. tippet a következő tanévre a sikeres érettségi érdekében?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Következő tanévben fogok érettségizni. Mit tudtok javasolni, hogy mi szükséges még a sikeres érettségihez (5) az intenzív tanuláson kívül? Érdemes-e két fő érettségi tantárgyra maximálisan készülni és az energiákat átcsoportosítani oda? (angol-töri) Érettségi előkészítőkről mi a véleményetek? Magántanár vagy csoportos oktatás a jobb? Bármilyen ötletet is szívesen meghallgatok a kérdéseimen kívül is. :) Előre is köszönöm a válaszokat!

2015. júl. 27. 19:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Ne lihegjed túl, mert később utálni fogod magadat amiért feleslegesen elpocsékoltál rá egy halom energiát. Szerintem totál felesleges magántanárt fogadni, mert csoportokba járni, az iskolában megtanítják ami kell hozzá, amit meg nem, az a tankönyvekben benne van, el tudod olvasni. Nem kérdezhetnek olyat ami nincs, a nemzeti alaptanterv fix. Egyetemen úgyis egy egyszerű féléves ZH-ra többet kell tanulni mint a teljes érettségire összesen. Mindenki túlparázza, pedig ha 4 évig nem a tökeit vakarja valaki, hanem olykor odafigyel órán, és nem szellemi sérült, akkor gond nélkül abszolválja bármelyik tárgyból normális jeggyel.
2015. júl. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Azt lehagytam hogy a "készüljünk érettségire" (vagy valami ilyesmi) címet viselő sorozat tökéletesen alkalmas, ha egy szót nem jegyzeteltél 4 év alatt, akkor is ötösre le tudsz belőle vizsgázni középszinten.
2015. júl. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a javaslatokat!
2015. júl. 27. 19:43
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem olyan tanáraim voltak, hogy szétmarcangoltak negyedikben (magyar, töri, matek főleg). Angolból mindig is "kedvenc" voltam, meg én készültem csak emeltre, így külön ültem, egész órán lazultam, meg is lett az eredménye, csak 79% lett :S persze felvettek így is, mert a többi tárgyból szép eredményeim lettek (98, 94, 81 matek, áldja meg az ég, zokogtam a megtekintésen :D, 98, de csakis azért, mert hajtottak. Sokszor sírva ültem be suli után apu mellé a kocsiba, hogy én ezt már nem bírom :D és borzasztó hálás vagyok, amiért kitaposták a beleimet. Ha nincsenek ilyen kegyetlen tanáraid, jobb, ha ráállítod a szüleidet vagy én nem tudom, de nyomás nélkül nem fog menni.
2015. júl. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nos, szép eredmények! Mi volt a módszered? Simán könyvből való tanulás? Mi volt az a "kis plusz" a nyomáson kívül? :)
2015. júl. 27. 22:59
 6/7 anonim ***** válasza:
Nálunk inkább jegyzetek voltak, diktálták az anyag lényegét, aztán ahhoz kellett hozzátanulni a tankönyvet. Nekem mániám volt, hogy színes tollakkal írtam (rózsaszín, zöld, narancssárga, stb.), mert a színek nagyon sokat segítenek. Ne hidd, hogy olyan könnyen tanultam, egy anyag volt 1,5-2 óra is, ebből 1 óra minimum hiszti, hogy én ezt nem akarom :D Néha felkeltem sétálgatni, tornázni, az nagyon jó! Teljesen felfrissít, ha már kikészültem agyilag, aztán lehet folytatni. :)
2015. júl. 28. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket!
2015. júl. 28. 16:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!