Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a teendő olyankor, ha...

Mi a teendő olyankor, ha uni-plus-on látom, hogy a leendő csoporttársaim 100%-a elkényeztetett, gazdag szépfiú illetve buta ribänc?

Figyelt kérdés

...Én pedig nem illek a sorba, ugyanis nincs pénzem, a viselkedésüket elítélem és idegenkedek tőle, sőt, visszataszítónak találom. Bulizni nem járok el, nem élek semmiféle tudatmódosítóval - alkohollal sem, kávéval sem -, és inkább "befelé élek", mint hogy azon görcsöljek, hogy másoknak megfeleljek.


Tartózkodom elítélni embereket első ránézésre, de már a rendőrségnél is alapelv, hogy "mindenki olyan, amilyennek látszik" ( = "a kispályás bűnöző úgy néz ki, mint egy bűnöző"). Illetve, nevek alapján szétnéztem a facebook profiljaik közt (micsoda kukkoló és stalker vagyok), így valamennyire beleláttam az "életükbe", és azok alapján írom ezeket.


Eddig egész életemben a legfőbb problémám és kérdésem az volt, hogy "mit tehetnék még azért, hogy műveltebb legyek", "hogy lehetnék jobb ember", "hogy segíthetnék leginkább másokon", "hogyan érthetném meg jobban az embereket"... és hasonló kérdések.


Most pedig belecsöppenek egy ilyen társaságba. Egyébként jogászképzésről van szó.



2015. júl. 26. 12:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%

ez már nem a középsuli, itt nem kell lennie egy nagy közösségnek, nem kell mindenkivel beszélned, jóban lenned velük, sőt, lesz olyan, akivel talán közös óráid sem lesznek, ha úgy jön ki a lépés.


nekem az a tapasztalatom, hogy kisebb klikkek, társaságok kialakulhatnak az egyetemen, de az osztályközösségnek nevezett intézmény már nincs jelen, sokkal lazábbak a kötelékek. Szóval én a helyedben nem aggódnék ezen, biztosan lesz pár olyan ember, akik hasonlóak, mint te, és velük tudsz majd kommunikálni


hatással pedig nem lesznek rád a bulizósok, hiszen ha nem keresed a társaságukat, nem ülsz be velük kocsmázni, akkor csak az iskolában találkoztok, ott is csak az órán vagy velük egy térben, ahol általában a tanár beszél, és a diákok egyetemen már vannak annyira értelmesek, hogy ne levelezzenek meg beszélgessenek óra közben (a kivétel erősíti a szabályt)


szóval nyugi :) jó lesz az.

2015. júl. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
64%

Ez nem a középiskola, szóval itt egy adott évfolyam, nem olyan mint amott egy osztály. És biztos megtalálod a hozzád illő baráti társaságot, még ha nem is ugyanazon a szakon/karon (de a szakodon is lesz hozzád hasonló ember, nyilván ők azok akik nem reklámozzák magukat uni-plus-on).

Szóval ne ess kétségbe, nem kell velük haverkodni, ha nem szimpatikusak.

2015. júl. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
63%
Éljenek az előítéletek...
2015. júl. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem fordulj pszichológushoz.
2015. júl. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
35%

kár bármiféle következtetéseket levonni olyanokról, akiket nem is ismersz személyesen. honnan tudod, hogy valójában milyenek? arra nem gondoltál, hogy rólad mit gondolhatnak?

tuti te leszel az évfolyam kiközösített szánalmas tagja XD

2015. júl. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
67%
Egyetemen már inkább csak érdekkapcsolatok alakulnak ki, mindenféle társadalmi pozíciótól függetlenül, csak a bent maradásra mennek az emberek, amolyan sorstársak lesztek, egy jó kis vizsga előtti félelem összehozza az embereket.
2015. júl. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
76%
Nem akarsz első ránézésre ítélni, de azért mégis. Én is benne vagyok abban a csoportban, és szerintem egyáltalán nem vagyok sem buta, sem a másik szép jelző, amit használtál. És egy profilképből megmondani, hogy a többiek azok lennének, szerintem erős. Én ugyanazokat az embereket néztem meg elméletileg, és azért mert van egy igényes profilképük, szerintem nincsen jogod őket ilyen szinten ledegradálni. És mellesleg én sem vagyok egy nagy bulizós alkat, sőt, viszont szerintem az is erős, hogy lenézel bárkit is, mert ő úgy szeret kikapcsolódni, hogy megiszik egy korsó sört a haverokkal vagy hasonló. Neked nem kell ezt tenned, de lenézni őket már most, az szép. Remélem az ügyfeleiddel is így fogsz bánni, rád néztem és szerintem te követed el, közben meg ártatlan szegény ember.
2015. júl. 31. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Aki nem érti az "első benyomás" és az "elítélés" közti fogalmakat, azzal nincsen miről beszéljek. Minden esély megvan rá, hogy a csak részeg parti fotókkal és szelfikkel rendelkező köldökig kivágott pólós, felzselézett hajú srác amúgy tökéletesen jófej, az érdeklődési köre a történelem, filozófia, pszichológia, államelmélet és nyilván a jog... csak éppen ez az esély még matematikailag is jelentéktelen.


Egyébként valóban csak érdekkapcsolatokat tudok elképzelni, ami elég kényelmetlen... mindenesetre, továbbra is bízok abban, hogy találok legalább 1-2 embert, akivel megértjük egymást.

2015. júl. 31. 18:58
 9/12 anonim ***** válasza:
52%

Sejthetted volna, hogy a jogász képzésen ilyen a nagyja. Erről híres a szak. :D

De ne félj, az első néhány vizsgaidőszak kiszórja a nép egy részét, a maradék pedig - kapaszkodj meg - változhat. Jó esetben te magad is fogsz...

Egyébként majdnem felnőtt emberként már tudhatnád, hogy a közösségi oldalakon mindent megtudhatsz egy emberről, csak azt nem, hogy valójában milyen. Hidd el, van köztük sok jófej ember is. Bár persze minden évfolyamon akadt néhány beképzelt, sznob, önhitt emberke is, akik nem lettek népszerűek, nem segítettek senkinek és nem jutottak semmiféle infóhoz... a társas kapcsolatoknak is van értéke, ésszel még nem érsz el mindent.

Egy kicsit vegyél vissza az előítéleteidből és húzd ki a seprűnyelet a hátsódból.

Egy-egy vizsga olyan arcokkal fog összekovácsolni, hogy el se hinnéd. Meg persze egyetemen szép lassan felnőttek lesztek, nem lesz klikkesedés, kicsit nyitottabban nézel a világra is.

Üdv: egy jogvégzett, egykori csóró és nem túl bulizós, nem ivós ember :P

2015. júl. 31. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Jó lenne, ha nekem is csak annyi dolgom lenne, hogy azt nézegessem egész nap kik lesznek a csoporttársaim. De nem érek rá naphosszat csekkolni őket és úgy ítélkezni, hogy nem is ismerem őket. Őszintén szólva biztos vagyok benne, hogy téves a többiekről alkotott véleményed, mert mindenki aki ide jelentkezett határozott elképzelésekkel rendelkezik a jövőjéről és az életéről, amibe neked semmi beleszólásod nincsen. Képzeld el én is a csoporttársad leszek és remélem ha a jövőben is hasonló véleménnyel leszel bármelyikünkről akkor azt személyesen közlöd velünk :)
2015. aug. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!