Szerintetek hogy alakulnak a ponthatárok az önköltséges orvosi képzéseken idén?
Hát ez nem túl konkrét: "A szakos kapacitás és a jelentkezők pontszáma alapján dől el, hogy ki férhet be az adott szakra, alap- és osztatlan képzésen viszont nem tudni előre, hogy a kapacitásból hány fő lesz az állami ösztöndíjas, és mennyi az önköltséges hallgató. Ez egészen a ponthatárhúzásig nem is derül ki."
Tehát BÁRMI megtörténhet, lehet, hogy ugyanannyi lesz a fizetősön a ponthatár, mint tavaly, de lehet, hogy kevesebb, sőt lehet, hogy több is. Marha jó, lehet 23-ig idegeskedni emiatt is.
Nem tudom, emlékszik valaki, hogy tavaly hogy volt ez? Akkor is ilyen bizonytalan volt a ponthatárok húzásáig vagy akkor előtte kijelentették már, hogy azonos lesz az állami és fizetős ponthatár? Mert akkor nem követtem ennyire nyomon a dolgokat.
Találtam egy fórumtopicot, amiben arról panaszkodik valaki, hogy igazán szólhattak volna, hogy ne számítson költségtérítésesre, mert ezzel nagy csalódás érte. Itt olvashatjátok: http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magyar..
Ennek alapján úgy gondolom, tavaly sem jeleztek előre semmit.
Itt találtam egy másik magyarázatot, de valójában ez sem pontos indoklás. Meg azért a Semmelweis Egyetem önköltséges finanszírozási formájú képzéseit szerintem többen is jelölték első helyen, s ez idén is így van! [link]
Bízzunk benne, hogy változtatnak ezen és SOTEhallgatókként indíthatjuk a szemesztert! :)
Sajnos nem túl rózsás a helyzet. 16-án tették fel az érettségik eredményét: [link]
Ahogy néztem, a kémia emeltek csak 0,85%-kal lettek rosszabbak, és a fizika is csak 1-2tized%-kal lett rosszabb, mint a tavalyi, de a biológia emeltek bő 4%-kal lettek jobbak előző évnél és állítólag 500-zal többen írtak 80% feletti emelt bioszt, mint tavaly. A kémia mégsem lett olyan rossz, mint ahogy sokan mondták előzetesen, és sajnos többen is jelentkeztek. Úgyhogy valószínűleg jól felmennek a ponthatárok, van aki azt mondja, a 2013-as előtti évek szintjére megy vissza.
Mi is gondolkodtunk ezen, azonban arra jutottunk, nem lehet objektív módon, biztos következtetést levonni az eredményekből. Nem mindegy, mekkora a szórás. Lehet, hogy nem normál eloszlást mutat. Persze, lehet, hogy többen tartoznak az átlagba, de lehet, hogy sok a kimagaslóan jó és a nagyon rossz eredmény, így jön össze ez az átlag. Illetve nem mindenkinek az orvosi a célja azok közül, akik e két tantárgyat választották. :)
Egy másik kérdés alatt azt taglalták, 2013-ban, mikor kimondottan alacsony volt a ponthatár, nem volt túl nagy eltérés a mostanihoz képest. :)
Az sem közömbös a kérdés szempontjából, hogy duplázással vagy tanulmányi eredmény beszámításával felvételiznek többen. Szóval, szerintem a statisztika körülbelül annyi támpontot jelent, mint a központi ponthatár... :)
Várjunk türelmesen! Sok sikert kívánok mindenkinek, akik úgy izgulnak, mint én! :)
SOTE: 452
PTE: 397
Debrecen: 438
SZTE: 430
A PTE kivételével mindenhol magasabb az önköltséges képzés ponthatára, úgy tűnik, a központi eltörlése nem volt előnyös.
Sikerült valakinek bejutni?
(25-ös hozzászóló vagyok)
Azért nőttek a pontok tavalyhoz képest, de szerencsére a 2013 előtti értékek (még) nem álltak vissza az idén, ezért bekerültem a 412 pontommal :)
De tényleg nem lehetett kiszámítani, a DE-FOK-ra jutottam be, ott "csak" 411 lett a ponthatár, mikor oda szinte rekord sokan jelentkeztek az idén.
Érdekes, pl. SZTE-ÁOK-ra csak 20-szal többen jelentkeztek, mint tavaly, és mégis 6 pontot nőtt, a PTE-ÁOK orvosira meg kb. 145-tel jelentkeztek többen, és csak 403-ra ment fel 401-ről
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!