Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kiszámoltam, hogy mennyi...

Kiszámoltam, hogy mennyi pontom van. Vajon jól számoltam?

Figyelt kérdés
szóval úgy tudom, hogy a két legjobban sikerült érettségi százalékot kell megszorozni kettővel + a többletpontok. Na már most az egyik 83 * 2 + 86*2 = x és ehhez hozzáadtam a 28 ( nyelvvizsga többletpontot ) és így jött ki 366 pont. nem tettem emeltet semmiből. ez így korrekt ? és szerintetek egy Pannon Egyetemre vagy alapképzésre vagy fsz-re államira elég lesz ? ( turizmus és vendéglátás érdekelne többek között v. nemzetközi gazdálkodás )
2015. jún. 21. 20:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
53%

Nem, nem számoltad jól, nincs kedvem magyarázkodni, itt van ez a link:

[link]

2015. jún. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
A felvi.hu honlapon van pontszámító kalkulátor, oda írj be mindent és az kiszámolja helyetted, rontás nélkül :)
2015. jún. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Nem a két legjobban sikerült érettségi %-a, hanem az adott szakon két felvételi tárgyként elfogadott tárgy %-a, azokon belül nyilván a két legjobban sikerült. Tehát pl hiába sikerült például a magyar és az ének a legjobban, ha ez a kettő nem felvételi tárgy. A megnevezett szakokra például gazdasági ismeretek, matematika, történelem, egy idegen nyelv vagy szakmai előkészítő tárgy közül kell kettő. Itt vannak a tavalyi ponthatárok, ez alapján önköltségesre elég a kiszámolt pontszám, ingyenesre nem. [link]
2015. jún. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
77%
Említettem már, hogy elborzasztó, hogy olyanokat engednek felsőoktatásba jelentkezni, akik a felvételi alapvető szabályaival nincsenek tisztában?
2015. jún. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
18%

Ó, most jönnek a hány pontom van kérdések.

Aztán egy hét múlva a meddig kell feltölteni, nem jött meg a nyelvvizsga-bizonyítvány, elfogadják-e az igazolás kérdések.

Aztán a ponthatárok után a mehetek-e a második helyre...


Agyrém.

2015. jún. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
milyen érdekes... épp most számoltam ki a felvi.hu által ( ahol már többször is jártam hozzá teszem ) beállítottam mindent, PE. turizmus fsz.nappali állami és 366 van jött ki :) a bunkó egyéneknek inkább nem fűzök hozzá semmit. többieknek köszönöm.
2015. jún. 21. 21:40
 7/15 A kérdező kommentje:
-van
2015. jún. 21. 21:41
 8/15 anonim ***** válasza:
56%

na figyi, agyhalott, honnan kéne tudnunk, hogy neked pont az a két tárgy lett a legjobb, ami kell?

Alapképzésről meg ne álmodj ennyivel, 400 fölött van a minimum kp ponthatár.

2015. jún. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
19%
gondolom töri angol :/ egy újabb büfédiplomás högyleimésuraim
2015. jún. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
alapképzésre tudom, hogy nincs esélyem, nagyon magasak a ponthatárok. de azért igazán figyelhetnétek a szátokra :) intelligens emberek nem így próbálnak " segíteni " :) utána jártam nyilvánvalóan a témának , de több ismerősöm is mondta, hogy ők így számolták ki, hogy így egyszerűbb, így hát gondoltam megkérdezem, hogy mennyire korrekt így. Egyáltalán nem vagyok kíváncsi senki bunkózására, ha nem tudsz normálisan hozzá szólni a témához, akkor inkább maradj csendben. köszönöm.
2015. jún. 21. 21:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!