Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jól számoltam ki az érettségi...

Jól számoltam ki az érettségi eredményeimet?

Figyelt kérdés
elkezdtem számolni az iskolából hozott pontokat+ a jelenlegi érettségi erdményemet, ami NEM éri el a jogszabályi minimumot, ami kevesebb mint 260pont! DE hozzászámoltam (elméletben) 2db EMELT biológia, kémia érettségit 90%os eredménnyel erre kidobta a 460pontot. ennyire megdobná a 2emelt érettségi?

2014. aug. 15. 14:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem mostanság érettségiztem,de gondolom azért,mert akkor azt a két érettségit simán tudod duplázni,ami 2*(90+90)=360 meg még a pluszpontok,ami az emelt miatt jár, ami 2*50,szóval összesen pont 460 jön ki.
2014. aug. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Persze, mivel megkapod értük a 2*50 pluszpontot, ami az emelt szintért jár, ha olyan szakra jelentkezel, ahol ezek felvételi tárgyak(gondolom az orvosira jelentkeznél). Viszont e két tantárgyból elég nehéz összeszedni a 90%-ot, feőleg úgy, ha a mostani eredményeiddel még a minimumot sem éred el. Rengeteg kitartás és segg kell hozzá!
2014. aug. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

aha már leesett, ELTE, kémia szak = 460pontot számolt

BME, vegyészmérnöki = 294 pont

de ahogy elnézem azért kevesebb, mert a matekot számolja rá, kémia helyett, ami katasztrofálisan sikerült.

2014. aug. 15. 14:47
 4/6 anonim ***** válasza:

Komolyan 90%-os emelt érettségit csináltál biológiából és kémiából,de matekból ennyire rosszul sikerült?Ráadásul gondolom az csak középszinten volt,azért is lehet ekkora a különbség.Ritkán hallok ilyent is.

Amúgy ha programmal számoltad,akkor azt hiszem,ha nem éred el a 260 pontot pluszpontok nélkül,akkor nem is számolja rá a pluszpontokat. Szóval anélkül kell meglennie a 260nak

2014. aug. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igazából az a probléma hogy nem mentem egyetemre, így az utóbbi 2 tárgyból se tettem érettségit(kémiát félbehagytam, még tavaly februárban.), inkább elmentem dolgozni, de máris visszavágyok az egyetemre. Vegyészet érdekel, meg gyógyszervegyészet, nem feltétlenül akarok gépeket tervezgetni, ezért nemtudom milyen a vegyészmérnöki.
2014. aug. 15. 15:04
 6/6 anonim ***** válasza:
ezzel még orvosira is bekerülnél
2014. aug. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!