Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Váltsunk iskolát vagy sem?...

Váltsunk iskolát vagy sem? Szülők mit tanácsolnak?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


A tanácsotokat kérném egy kérdésben. A húgom most kezdte a 9-ik osztáylt, egy vendélátóipari szakközépiskolában.A szeptember nem kezdődött túl jól mert kiközösítették, hiába voltunk a suliba, és beszéltünk az osztályfőnökkel is nem javult a helyzet. A húgom laktózérzékeny lett a sok idegeskedés és stressz miatt, ezt az orvos és a pszhihológus is megálapította. Egy hónapja átraktuk egy másik osztályba, ahol ott van az általános iskolás volt osztálytársa is. Egy ideig minden rendben ment, majd kezdődtek előről a gondok csak másképp. A tanárok cseszegetik, megalázzák az osztály előtt, és megjegyzéseket tesznek. Elvittük a húgomat pszhihológushoz, és ő mondta hogy önbizalom hiányban szenved a sok elutasítás, és kudarc miatt. Kitünő tanulóból bugdácsol... Most van egy másik iskola itt a közelükben ami ugyancsak egy szakközépiskola de nem vendéglátóipari. Ő nem tudja mit tegyen, hisz pincér szeretne lenni és sajnálja a sulit, de nem érzi jól magát abban a közegben. Ti mit tanácsoltok?


Kérlek segítsetek! Egy bizakodó nagytesó


2015. jan. 15. 15:56
 1/1 anonim válasza:
Szia, én is pont ilyen helyzetben voltam a laktóérzékenységet kivéve, szóval kiközösítettek, csesztettek meg minden amit ellehet képzelni, aztán én annyira nem foglalkoztam az ilyenekkel h már abbahagyták mert tudják h nem tudnak ezzel felidegesíteni és az utolsó évig szépen lemorzsolódtak az ilyen csesztetős osztálytársak és az utolsó évem egy nagyon jó év volt mert addigra megszoktak és betudtam illeszkedni, pedig én is töprengtem azon 9-10-ben h elmegyek másik suliba de végül nem mentem szerencsére. szóval csak azt tudom a húgodnak javasolni, hogy ne vegyen tudomást róluk mintha nem is történne semmi és leállnak, legalábbis nekem ez a módszer vált be.
2015. jan. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!