Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Várjuk meg az évvégét? Mikor...

Várjuk meg az évvégét? Mikor váltsunk iskolát?

Figyelt kérdés

Lányom 7-es kiskamasz, kicsit lázadó,kicsit befolyásolható,de valójában nagyon jó gyerek.A tanulásban kicsit lusta,pedig a 4-es tanuló meglenne benne. A probkéma ebben az évben kezdődött. Van pár "nagylányként" viselkedő osztálytársa, de ő már ezelőtt is velük találta meg a barátságot,és most is velük barátkozik.Aminek persze nem örülök,de annak idején nekem is voltak ilyen barátaim,és a viselkedéstől függetlenül ők voltak a legjobbak.

A napokban volt szülői értekezlet....és itt jön a lényeg.

Mivel a lányom a második fél évben nagyon lerontott,a végén oda mentem az osztályfőnőkhöz, és említettem,hogy ez a serülőkor katasztrófa. Erre ő nyiltan elém állt,és szó szerint nyilatkozott a gyerekemről: -a prostirendszám lóg a nyakukba, a lejtő legalján vannak,semmi nem fontos,csak a cigi,meg a fiúk,stb. És hogy sajnál,hogy ilyen gyerekem van,és hogy hagyjam a fenébe,úgy sem tudok semmit tenni,és n is gondoljak erre,foglalkozzam a pozítív dolgokkal.

Ez hidegzuhanyként ért,és megszólalni sem tudtam,majd el süllyedtem.

De aludva rá gyet átrágtam magam a hallottakon, és rájöttem,hogy beskatulyázzák az enyémet a többivel,és csak többesszámban beszélt róla.És hogy mondhat egy pedagógus olyat,hogy hagyjam a fenébe??

Ezért beszélve a gyerekkel,úgy vélem az a legjobb megoldás,ha iskolát váltanánk. Ő is szeretné. De mikor? Itt az évvége. A jegyei katasztrófálisak.(van mikor 5-öst hoz,de utána 1-est) Átveszik ilyen osztályzattal? Mit tegyek? Volt már valaki hasonló helyzetben?



2013. máj. 9. 09:58
 1/5 anonim ***** válasza:

lehet hogy nem veszed észre hogy a lányod tényleg ilyeneket csinál, de az is lehet hogy tényleg se beskatulyázzák.

hát hogyha átakarod vinni akkor majd szeptembertől kéne szerintem, igy tiszta lappal indíthat az új suliba is, meg jegyek terén is. ezt a bő 1 hónapot kilehet bírni

2013. máj. 9. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ő a középső gyerek.A másik kettő másik iskolában kitűnő tanuló, de nem várom el,hogy ő is az legyen.Nem lehetnek egyformák. Nem csavarog.Suli után jön haza.Hétvégén sem megy sehova. Ami időt tudunk,együtt töltünk.Az én munkám kapcsán sok emberrel találkozom,és mindeni szereti őt. Mindenkivel nagyon tisztelettudó,és kedves.
2013. máj. 9. 11:17
 3/5 anonim ***** válasza:

hát szerintem vidd át másik suliba, de mint mondtam jobb lenne szeptembertől, mert most igy utolsó hónapba neki is nehezebb lenne, de ha nagyon rossz a helyzet meglehet most is oldani

egyébként igen sajnos tanárok nagyon olyanok hogy arcra mennek, főleg hogy a barátnői olyanok.. :S

általánosba nekem is elég szemét tanárjaim voltak, legtöbbjükkel nem is voltam jóba, hiába tanultam órákat, és mondtam el mindent 1-2t adott mindig, így akkoriba el is cseszték a tovább tanulásomat..

2013. máj. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szeptemberben, de már most érdemes megbeszélni a másik iskolával, ahova vinnéd és a jövő évre átiratni, a lányom barátnőjét is így iratták át. A tanár hozzáállását nem minősítem.
2013. máj. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Biztos lesz egy komoly menet a mostani tanárral. Remélem sikerül átvinnem,és nem lesz akadály az idei osztályzata.
2013. máj. 14. 20:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!