Mennyit számít hogy melyik egyetemen diplomázok le?
Budapesten élek és szeretnék innen elköltözni. De sokszor azt hallom, hogy egyetemre Budapesten érdemes járni. Például eltére, corvinusra.
Tényleg ennyire fontos hogy hol diplomázik le az ember? Vagy mondjuk a Szegedi Tudományegyetem vagy a Debreceni Egyetem is van annyira jó mint a Budapesti egyetemek?
A magyarországi egyetemek közötti nincs nagy eltérés, a főiskoláknál számottevő a különbség.
Mindenesetre egyetemek között a szegedi például igen elismert. ELTE-s vagyok, és semmit nem tanítanak, hisz az iskola megél a hírnevéből, nincs szükség tényleges tudásátadásra. Bánom, hogy idejöttem.
" Vagy mondjuk a Szegedi Tudományegyetem vagy a Debreceni Egyetem is van annyira jó mint a Budapesti egyetemek?"
Persze.
Nem mindegy milyen terület, az orvosi képzés például a legtöbb egyetemen jó (legyen az a Szegedi, Debreceni vagy a Semmelweis egyetem). Ellenben a mérnöki képzésre ez már nem igaz, például debreceni mérnökképzések nem érnek fel a BME mérnöki képzéseihez.
Amúgy maximálisan egyetértek azzal, hogy Budapesten érdemes egyetemre járni. Nem hiába költöznek fel évente több ezeren a fővárosba, hogy ott folytassák tanulmányaikat hol ott lehet, hogy több illetőnek a közvetlen közelében ott volt egy vidéki egyetem.
Ha csak a tanulmányi dolgokat nézzük, akkor szakfüggő. Ha valaki orvos akar lenni, lényegében mindegy, hol tanul, mert nem sokban különbözik a képzés. Ha valaki közgazdász vagy jogász akar lenni, akkor már érdemesebb a Corvinust vagy az ELTÉt megcélozni, bár még itt sincsenek egetverő különbségek a vidéki intézményekkel szemben. Viszont ha valaki mérnöknek akar menni, akkor csak a BME. Ugyanez vonatkozik mondjuk az agrártudományok kapcsán Gödöllőre is.
Ha nem a tanulmányi dolgokat nézzük, annyi előnyöd származik Pestből, hogy ott esetleg komolyabb kapcsolatrendszert tudsz kiépíteni magadnak, illetve -ha eddig nem tetted- megismered a fővárost. Nem mintha sokat számítana, de ha ma valaki Magyarországon boldogulni szeretne, nagy eséllyel Pesten találja meg a számításait.
Illetve az emberek/munkáltatók többsége sznob, sokaknak fontos, hogy elmondhassák, hogy az ő beosztottjaik teszem azt, mind az ELTÉn végeztek. Nem mintha bármit is számítana, hiszen ettől még nem lesz automatikusan értékesebb ember/munkaerő az illető, de jobban néz ki (szerintük) ez egy szakmai önéletrajzban, mint a Nyíregyházi Főiskola (nem megbántva ezzel senkit- csak egy példa volt).
" Viszont ha valaki mérnöknek akar menni, akkor csak a BME."
Ez egy marhasag.
A Miskolci Egyetem vagy a gyori Szechenyi Istvan Egyetem ugyanolyan jo mint a BME.
En is a Miskolci Egyetemen vegeztem, es dolgoztam egyutt mindenfele vegzettsegu emberekkel, smemiben sem maradtam le toluk, sem tudasban, sem karrierben, sem fizetesben.
Hulyek mindenhol vannak. Kicsit tajekozodjatok mar a vilagrol, mit gondolnak a munkaadok, hogyan valogatnak, mielott nekialltok nullazni a beirasokat.
Számít. Vannak jó egyetemek és gyengék.
Jók:
ELTE, BME, SE, SZIE ÁOTK- Budapesten
A Szent István Egyetem - Gödöllőn
Szegeden a legtöbb kar jó kivéve talán a volt fősulikat.
Debrecen jó, kivéve talán az agrárt.
Felejtősek:
NyME, kivéve talán a Soproni erdészképzést.
BCE, kivéve a közgazdász képzését,
Miskolc,
Pécs, kivéve egy-két jó szakot,
Óbuda, úgy ahogy van.
A Miskolci Egyetem az orszag legregebbi egyeteme, a muszaki kepzese pedig orszagosan az elso 3ban van.
Dilettansok szoljak le csak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!