Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemisták! Mennyi szabadidő...

Egyetemisták! Mennyi szabadidőtök van?

Figyelt kérdés

Naponta kb hány órát töltötök az egyetemen+tanulással, készüléssel, és mennyi időt tudtok bármi másra szánni?


(Az én egyetemista ismerőseim mindig nagyon ráérősek pedig ELTÉre meg BME-re járnak és nagyon is jó az átlaguk, itt meg állandóan azt látom hogy az egyetem az ember összes idejét lefoglalja.)



2014. aug. 21. 21:48
1 2
 1/16 anonim válasza:
100%
hát..akkor nagyon okos ismerőseid vannak! a BME az egyik legszívatósabb egyetem. gratulálok nekik (mármint az ismerőseidnek)
2014. aug. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Ezért nem értettem én se, egyik ismerősöm is az évfolyam (vagy nem tudom minek hívják) legjobb vizsgáit meg zh-it írja, közben meg előbb végez egyetemen, mint én gimiben, a délutánt a haverjaival tölti, max a vizsgák és a zh-időszak előtti pár napban vonul vissza tanulni.


Közben meg itt olvasom, hogy semmi szabadidejük nincsen az egyetemistáknak... És most nem értem akkor ez hogy van :D

2014. aug. 21. 22:07
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Hm. Az nem semmi, pedig a BME-n igen magasak a követelmények. Nagy ritkaság, ha valaki mindig ráér, meg jó az átlaga is. Nem szokott a kettő együtt menni...
2014. aug. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
És milyen karon/szakon tanul/tanulnak az illetők?
2014. aug. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

(Eddig még nem is kaptam igazi választ :D )


A pontos nevüket nem tudom, de egyikük matematika a másikuk pedig valamilyen mérnöki szakon van.

2014. aug. 21. 22:12
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Minden csak időbeosztás kérdése.
2014. aug. 21. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
83%
Az sem mindegy, hogy milyen szakra jár.
2014. aug. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Én BME GPK Bsc-n tanulok jelenleg, előző szemeszterem átlaga kereken négyes lettek (csodálkoztam rajta én is :D )

Az órarendet te állítod össze, nagyon sok függ tőle! Nekem heti 28 tanórám volt, ha ezeket jól elosztod akkor simán megoldható hogy reggel nyolctól délután kettőig vagy egyetemen és végeztél is (ez meg úgy rémlik hogy a gimik átlagos iskolaideje).


Én inkább úgy oldottam meg hogy kettészedtem az órákat, lehetőleg ne kelljen 6 órán keresztül egy helyben ülnöm, és így jött ki úgy hogy hétfő-csütörtök reggel 2-4 óra, majd 2 óra szünet és ismét 2-4 óra. A szünet elment arra hogy vissza koliba, ebéd, esetleg tanulás de inkább gépezés, majd vissza. Így lényegében reggel nyolctól este hatig ha nem is egyfolytában, de egyetemen voltam. A tanulás más tészta, kinek többet kell tanulnia, kinek kevesebbet. Én mindig a ZH-k előtt max 1 héttel kezdtem el tanulni a tárgyat (előadáson és gyakorlaton/laboron sok rádragad!), úgyhogy azt sem mondhatom hogy túlharcoltam magam. De egy átlag BME-s nem nagyon fog hamarabb elmenekülni mint egy gimnazista, ráadásul inni menni. Persze, van ilyen, de ők túl okosak :D

2014. aug. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Ja igen, és pénteken maradt 2 előadás amire tök felesleges volt bejárni, úgyhogy napközben "reggeltől estig" egyetemen voltam, de cserébe mindig hosszú hétvégém volt :D
2014. aug. 21. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
87%

Hát... szerintem amelyik egyetemista azt mondja sosincs ideje semmire, az hazudik, vagy nagyon rosszul csinál valamit. :D Mindenkinek arra van ideje, amire szán. Itt az oldalon nagyon szeretik eltúlozni a dolgokat és ijesztgetni az elsősöket, de az a helyzet, hogy marha egyénfüggő a dolog.

Valakinek a zsigereiben van egy szak, ha nem akarja, akkor is szívja magába az infót, lehet már az anyatejjel is ez került a szervezetébe. Na ők tipikusan azok, akik egyszer átolvassák és mindent tudnak oda-vissza. Van olyan, akinek több idő kell a tanuláshoz és olyan is, akinek kevesebb. Ezenfelül tárgy függő is, mert nekem lehet fekszik x tárgy és arra elég egy napot készülnöm zh előtt, míg másik tárgy max a gyomromat fekszi meg és arra az sem elég, ha egy hetet tanulok, hányok tőle.


Nagyon sok múlik az egyéni képességen és az érdeklődésen, illetve nyilván azon is, hogy te milyen jegyekre vágysz. A kettesekért nem kell sokat tanulni.

Én nyár elején végeztem mérnökként, előfordult, hogy szó szerint reggel 8-tól este 7-ig bent ültem az egyetemen, de ilyenkor általában a héten legalább egy nap szabad volt. A vége felé már mindig úgy csináltam, hogyha vannak is ilyen brutál hosszú napok, a péntek már hétvége, alap! :D

Na most ennyi agyzsibbasztás után, akinek még jut ereje (nem ideje) bármire kaján, zuhanyon, ágybaesésen és max netezésen kívül másra, annak gratulálok és biza sokszor, még ezután is el kellett kezdeni tanulni.

Ennek ellenére azt mondom nem vészes az egyetem, ha tornyosulnak a zh-k, vagy beadandók, akkor van gáz, de amúgy amire szánni akar az ember időt, arra tud.

2014. aug. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!