Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Vélemények a Pázmány molekulár...

Vélemények a Pázmány molekuláris bionikai mérnök szakáról?

Figyelt kérdés
Felvin nem találok normális szakleírást, csak a pontszámot. Mik a tapasztalatok a képzésről? Mennyire nehéz avagy könnyű? Mennyire lehet elhelyezkedni vele Mo.-n? Érdemes belevágni?

2014. aug. 14. 09:17
1 2 3
 1/30 pokiloki ***** válasza:
Érdemes belevágni azonban nagyon nehéz. A jelentkezők kb 1/5 része megy el a diplomáig
2014. aug. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
És mely tantárgyak nehezek ennyire?
2014. aug. 14. 22:51
 3/30 anonim ***** válasza:
97%

analízis, kezdetben a programozás, áramkörök (ez egy szórótárgy!)


Én begépeltem egyszer ide valamilyek kérdéshez, amit a felvételi tájolóm ír a szakról. Hogy azt miért nem voltak képesek még feltölteni felvire, azt nem tudom...


A 2011-es felvételi tájolóból:


"Egy új tudományág, ezzel összefüggésben pedig egy új iparág kibontakozásának nyomán született meg a molekuláris bionika képzés. A molekuláris bionika a biotechnológia és az elektrotechnika-számítástechnika-informatika találkozási pontján alakult ki. Ezen a területen olyan, korábban csak elvi szinten létező fejlesztések váltak lehetővé, mint a gén-chipek, a testbe ültetett gyógyszeradagolók vagy a chipes vérképző laboratórium.

A képzés során a hallgatók biológiai, elektronikai és informatikai ismeretekkel is találkoznak. Természetesen nem minden esetben jól elkülöníthető tárgyakról van szó, a kínálatban csak ezen a szakon szereplő kurzusokkal is találkozhatnak a hallgatók. A teljesség igénye nélkül néhány tárgy a szakmai törzsanyagból: elektronikai ismeretek, biofizikai ismeretek, molekuláris biológiai ismeretek, idegtudományi ismeretek, az információtechnológia fizikája, genetikai ismeretek, bioinformatikai ismeretek. Kötelező szakmai gyakorlat nincs, ugyanakkor a képzés során lehetőséget kell biztosítani egy-egy szűkebb szakterület gyakorlati vonatkozásainak megismerésére, például önálló laboratóriumi tárgyak keretein belül.

Az elsőként tavaly meghirdetett szakra vonatkozóan még nincsenek munkaerő-piaci tapasztalatok, viszont a várakozások kifejezetten pozitívak. Az orvosi biotechnológia, a bioprotézis-ipar, a bioképelkotás, a nanotechnológia területén kialakuló új eljárások alkalmazása vélhetően nagyrészt megteremti majd a végzett szakemberek megfelelő elhelyezkedési lehetőségeit. Ezen túl az alkalmazhatóság kapcsán olyan területek is szóba jöhetnek, mint a környezet- és közegészség-védelem, ipari és természeti katasztrófavédelem, személyre szóló orvosi és gyógyszertechnológiák.

Fiatal és gyorsan fejlődő tudományág lévén, a molekuláris bionika területén is elsősorban angol nyelven érhetők el a friss kutatási eredmények, így a bionikus szakemberek számára is - mind a tanulmányok, mind a további szakmai fejlődés érdekében - fontos a biztos indegennyelv-ismeret."

2014. aug. 14. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

És miből/mikből lenne érdemes érettségizni és milyen szinten, a felvételhez?

2014. aug. 15. 08:32
 5/30 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem matek emelt, fizika közép. Esetleg kémia vagy informatika közép.
2014. aug. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
És biosz?
2014. aug. 15. 12:43
 7/30 anonim ***** válasza:

semmi ertelme a biosznak. amit en hasznalhatonak erzek igy par ev utan, az a matek emelt es az informatika emelt a prog miatt

minden mas raer majd ott...


Nehezseg szintjen van BME kb, csak nincs annyi zh, es tobb mentoov van.

2014. aug. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
illetve na, bme kevesebb zh...
2014. aug. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
12%
Jól hangzik, de egyrészt otthon csak a szak neve ennyire komoly, illetvem a de facto molekuláris bionika ipari kereslet ketintetében kissé még korai szakma lesz. Főleg agyarországon, ahol még vagy 30-50 évig teljesen meddő is marad, mindemellett pedig egy keresztény zacskóra (de semmilyen vallásbeteg szubhumán szarra) nem lenne szabad ilyesmit sem egyetemen, sem máshol bízni.
2014. aug. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:

Okos hozzászólás volt, látom közelében nem jártál az egyetemnek :) Ez az ITK, nem a Pázmány jog, vagy a bölcsészkar... itt nem politizálnak, és a vallást sem erőltetik senkire. Rengeteg ateista, zsidó, muszlim stb hallgató van, és a volt dékánasszony el is mondta, hogy nem érdekli őket kinek mi a vallása, csak legyünk elkötelezettek a tanulás és a tudomáyn iránt.


...én sem vagyok vallásos, de soha hátrányát nem éreztem, sőt inkább előnyét. Sokkal emberségesebbek a tanárok és a professzorok. Amit láttam, az tökéletes példája annak, hogy egy prof mondjuk keresztény hívő, és mégis tökéletesen szét tudja választani a tudományt a vallástól.


Ezzel a 30-50 évvel is erősen vitatkoznék...Közelében nem vagy a témának, szóval gondolom nem is látod át, hogy technológiai forradalom zajlik éppen. USA-ban ez van már, és most gyűrűzik be.


Olvasd el ezt, ha ez az intézmény megépül, akkor jelentős kutatásoknak adhat majd otthont, és sok cégnek.


[link]


Az biztos, hogy nem lesz mindenkinek elsőre álomfizetése, meg kutatói állása. Ezért nagyon komolyan meg kell küzdeni. Szerencsére azonban az iparnak is egyre nagyobb a felvevőképessége... 5 éven belül meg mégjobb lesz, ha ez megépül. Az igazi motiváció pedig egyetemi spin-off cégek és saját startupok miatt van. Láttam már erre több példát, és jelenleg is sok project fut, amiből simán lehet komolyabb eredmény is. Nem akarom elkiabálni, de én bizakodó vagyok.


Ha meg nem jön össze elsőre, még mindig pillanatok alatt át lehet állni programozónak, vagy egyéb laboros dolgokra... Ezt kb garantálom. Aki eljut MsC végére, az annyi szopón van túl már, hogy bármit el tud sajátítani.

2014. aug. 22. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!