Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az egyetemek tényleg "melegágy...

Az egyetemek tényleg "melegágyai" a szabadelvűségnek és a liberalizmusnak, ill. az egyetemi oktatók nagy százaléka tényleg ateista, vagy materialista?

Figyelt kérdés

Az egyetemeken sok a baloldali, kommunista oktató még?


Félreértés ne essék, egy ateista is lehet ugyanolyan jóindulatú ember, mint egy hívő és egy hívő is lehet rosszindulatú ember. Ugyanez igaz a bal és jobboldaliságra, mint politikai nézetre és arra is, ha valaki, még a szocialista rendszer kommunizmus felé törekvő nézeteivel szimpatizál (Igen, egy kommunista is lehet rendes)!


Persze megjegyzem, hogy a kérdező jobban "örülne", ha sok hívő és inkább jobboldali, vagy konzervatív oktató lenne a magyar egyetemeken!


Ki mit tapasztalt?



2014. júl. 14. 18:57
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Sosem derül ki számodra legtöbb esetben max a jogi tárgyaknál, de ott is ritkán érzed a felhangot egy-egy tv módosítás tanítása közben.

Egyébként a jobboldali és a vallásos nem szinonima és nem jár kéz a kézben. Ez csak nálunk egy bevett h@lyes@g.

Liberális párt lehet jobb és bal oldalon is...

2014. júl. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 czibles ***** válasza:
Mondjuk egy real szakon nehez eldonteni, hogy valaki milyen nezeteket vall 2 tetel kimondasa kozben.
2014. júl. 14. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

1.: Ez igaz, az előadásokon nem derül ki, viszont a témavezetőkről néha ki szokott derülni, hiszen itt szorosabb a tanár-diák kapcsolat.

Való igaz a jobboldalinak és a vallásos kifelyezéseknek nem kellene ennyire együtt "járniuk", egy nem a magyar értelemben baloldali ember is lehet talán hívő!

"Liberális párt lehet jobb és bal oldalon is..."

Ehhez nem értek, de logikusnak tűnik, nálunk inkább balra szokott húzni.

2014. júl. 15. 02:12
 4/19 A kérdező kommentje:
2.: Igen, ez így van, persze én azt tapasztaltam, hogy a reál irányú tanszékeken, relatíve sok az ateista, materialista és a liberális gondolkodású, viszont az is elmondható, hogy láttam az egyik legnagyobb tekintélyű idős professzort egy Szentmisén a Természettudományi Karról!
2014. júl. 15. 02:19
 5/19 anonim ***** válasza:
37%
majd azt magyarazd el legyszives, hogy mi koze van a liberalizmusnak, a szabadelvusegnek es a kommunizmusnak egymashoz.
2014. júl. 15. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 cli_hlt ***** válasza:
100%

baloldali <> (nem egyenlő) kommunista <> liberális <> rossz <> ateista


Másrészt.


Ha az egyetemek, a tudomány fellegvárai, a haladás motorjai "melegágyai" lennének (mondjuk) a liberális gondolatoknak, akkor ideje lenne felülbírálni a véleményedet ezen gondolatokról.


Megint másrészt.


Az egyetemeken elsősorban tudományos munka folyik. A tudomány az a folyamat, aminek során megismerjük a valóságot: modelleket állítunk fel, és ezeket kipróbáljuk. Ha valami nem jó, akkor kidobjuk, vagy finomítunk rajta.


Ez az ún. tudományos módszer juttatta el az embereket a holdra a Wright fivérek első motoros replülése után 66 évvel.



"Tudomány. Működik."



Az az egyetem, ahol a tudományon kívül jelentős más típusú (pl politikai) tevékenység is jelen van úgy, hogy az nem kapcsolódik a tudományhoz, az egy rossz egyetem, és ez minden bizonnyal az eredményein is meglátszik. Oda ne menj.


Van egy rossz hírem. Az eredményes tudományos mmunkát végző emberek (tudósok) között kicsi a hívők száma. Ennek sajnos van egy oka. Szerintem kitalálod, hogy mi.

2014. júl. 15. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
88%
Na az előző egy telitalálat válasz volt. Mintha én írtam volna:)))
2014. júl. 15. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

5.: "majd azt magyarazd el legyszives, hogy mi koze van a liberalizmusnak, a szabadelvusegnek es a kommunizmusnak egymashoz."


Alaphelyzetben semmi és nem szabadna, hogy közük legyen egymáshoz, viszont ez az elmélet.


Ha megvizsgáljuk a környezetet, ahol élünk, Magyarországot, azt láthatjuk, hogy a hosszú szocialista rendszer (Kádár rendszer) és az un. "rendszerváltást" követő időszak felerősített egyfajta szabadelvűséget és liberalizmust (a kettő nagyon nem azonos) Hazánkban!


A szabadelvűség az értékredválsággal egyenlő, az emberek elveszítették eredeti értékrendjeiket és ma ezek nélkül élnek.


A liberalizmus pedig ennek az értékrendválságnak egy alternatív megoldását keresi, ezek az emberek szintén "elveszítették" a régi érékrendjeiket, viszont ezt érzik és erősen keresnek valamit!

2014. júl. 15. 11:32
 9/19 cli_hlt ***** válasza:
Kérdező, légy szíves nézd meg, hogy mi a "liberalizmus" szó definíciója. Segítek. [link]
2014. júl. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

6.: "baloldali <> (nem egyenlő) kommunista <> liberális <> rossz <> ateista"


Én nem mondtam, hogy egyenlő! (Persze van eset, elég sok, amikor igen.) Azt hiszem a kérdésem alatt kellőképpen hangsúlyoztam, hogy nem szabad összemosni és általánosítani! Olyannyira, hogy még azt is le merészeltem írni, hogy van rosszindulatú hívő is! Ezek után nagyon furcsa, ha valaki védekezik, vagy megsértődik!


"Ha az egyetemek, a tudomány fellegvárai, a haladás motorjai "melegágyai" lennének (mondjuk) a liberális gondolatoknak, akkor ideje lenne felülbírálni a véleményedet ezen gondolatokról."


Ide a saját válaszodat tudom írni.:

"Az az egyetem, ahol a tudományon kívül jelentős más típusú (pl politikai) tevékenység is jelen van úgy, hogy az nem kapcsolódik a tudományhoz, az egy rossz egyetem, és ez minden bizonnyal az eredményein is meglátszik. Oda ne menj."


Ezzel nagyon is egyetértek!

Én sajnos tapasztaltam az egyetemen mindenféle, a kutatáshoz és oktatáshoz szorosan nem kapcsolódó gondolatot és tevékenységet is!


"Az egyetemeken elsősorban tudományos munka folyik. A tudomány az a folyamat, aminek során megismerjük a valóságot: modelleket állítunk fel, és ezeket kipróbáljuk. Ha valami nem jó, akkor kidobjuk, vagy finomítunk rajta."


Való igaz, azért a "megismerjük a valóságot" kifelyezést én óvatosan használnám! Valójában, a kísérleti (mérési) eredményeinket igyekszünk minél jobban modellezni.

Mert ugye, mi a "valóság"?


Egy tudomyányos konferencián egyszer, a "valóságban ez így van" mondat jelentős derültséget okozott!


"Ez az ún. tudományos módszer juttatta el az embereket a holdra a Wright fivérek első motoros replülése után 66 évvel."

"Tudomány. Működik."


Igen ez és e-mellett egy hatalmas adag HIT!


"Van egy rossz hírem. Az eredményes tudományos mmunkát végző emberek (tudósok) között kicsi a hívők száma. Ennek sajnos van egy oka. Szerintem kitalálod, hogy mi."


Valóban, én is azt látom, hogy kicsi, de én más okokat látok e-mögött kis hazánkban és nem a tudomány és a hit összeegyeztethetetlenségének kérdését!

Szerintem egy hívő ember is lehet eredményes tudós, kutató! Sőtt jó eséllyel így az lesz, hit nélkül, viszont sok ígéretes, vagy már befutott karriert láttam, már tragédiába fordulni, pedig még fiatal vagyok!

2014. júl. 15. 12:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!