Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire lenne esélyem a...

Mennyire lenne esélyem a BME-VIK Mérnök informatikus karán?

Figyelt kérdés
Az objektum orientált Programozás megy JAVA-ban és C#-ban, PHP-hoz is értek valamennyit (ott is megy az OOP), viszont nincs emelt szintű érettségim, a sima matekom csak 89% lett, a felsőfokú OKJ-m pedig 82%. Tehát két éve érettségiztem és azóta csak néha néha oldottam meg egy-két matek feladatot. Fizikát itt nem tanultunk OKJ-n, viszont középiskola utolsó évében a két utolsó dolgozatom hibátlan lett, azt leszámítva végig négyes voltam (7.-től fogva) , sajnos analízist sem tanultunk, de szerintetek fel lehetne ilyen kezdő tudással venni a ritmust matekból és fizikából? Hova tovább, programozásból?

2014. jún. 20. 16:00
 1/5 anonim ***** válasza:
88%
nyugi, vannak előadások is, ott elmondják az anyagot, csak csak bemész aztán rögtön vizsga, bárki el tud végezni bármilyen szakot ha bejár az órákra és rendesen készül. a döntés a tied!
2014. jún. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha tudsz programozni, az nem baj, de azt is megtanítják az alapoktól. Mint ahogy a matekot meg a fizikát is. Ha tudsz tanulni, akkor menni fog. (Kevésbé számít az, hogy mit tudsz, aki tanult analítist, annak lehet hogy az első félév könnyebb lesz, de utána ugyan ott lesztek.) Tartanak felkészítő matek és fizika tárgyakat azoknak, akik kevésbé sajátították el a középiskolai tananyagot, így emiatt én nem aggódnék. (Viszont ha felveszed, akkor nyilván több teher lesz rajtad.)

Most csináltak új mintatantervet a VIKen, így az első félév talán kissé könnyebb lesz, mint eddig volt.

2014. jún. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
85%
A BME mérnök infónak a programozás csak egy apró szelete, persze az egyik legfontosabb szelet. A tárgyakat az alapoktól megtanítják, csak be kell járni MINDEN előadásra és gyakorlatra, na meg otthon készülni kell bazi sokat, de minden elvégezhető.. A kihullók többsége csupán azért esik ki, mert ezt a kettőt pont nem csinálja..
2014. jún. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Matekra azért egy kicsit gyúrjál, de igazából nagyrészt kitartás és szorgalom kérdése is. Volt több olyan ember is, aki azért bukott Analízist, mert hát mit tanítanak ott: egy kis határérték-számítást, deriválást, integrálást, ó hát ez könnyű, aztán ZH-n jött a hidegzuhany... Aztán nem sikerült a másik ZH se, aztán nem lett aláírása, nem mehetett vizsgázni.


Infón a fizika annyira nem húzós, de ha nem olyan jók az alapjaid, azért ne vedd felválról.

2014. aug. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
52%

Össze fogod sz@ rni magad. Komolyan mondom, matek közép már egy évtizede óta vicc szintű, és itt nem csak programozni kell. Ha nem vagy pro fizikából jelenség és számolás szinten, egyáltalán nem ajánlom. Jah, matek meg diszkrét matek (bsz1-2), algoritmuselmélet, szép szórótárgyak, ha nem áll rá az agyad b@ aszhatod. Analízis 1 egyébként első félévben egy ingyen tárgy. Folyamatosan nehezedik az egész, stb... De ezt sok helyen megtalálod. A PHP-s tudásod meg meg se említsd, mert a vén f@ sz oktatók csak kinevetnek hogy az nem tudás (itt a legkisebb problémára is enterprise j2ee/ms megoldást csinálnak, csak fizessék alá a vasat). Én viszonylag egy erős gimiben tanultam, OKTV-ztem matekból és a fizika is ment, gimiben tanultam a full analízist és azért a jó diplomáért meg kellett izzadni. Ja és ez csak BSc, most csinálom a mestert, azt hittük jöbvünk, örülnek végre nem szop@ tnak - DE!


Persze meg lehet csinálni a 7 év alatt is a 3,5 éves képzést, kettessel, csak jó kérdés hogy mi az értelme. Egy haverom első után itthagyta a ge cibe (32/60 kredit, ki se rúgták volna), elment óbudaira és ott 4-5. A munkáltató meg már egyre kevésbé nézi a papírt. De ha nincs elszántság, elhatározás, nem ajánlom. Amire te végzel (3-5 év attól függ alap vagy mester), az is lehet,hogy már semmit nem fog érni a BME-s diploma a többihez képest. Egyébként jó a rendszer, nekem tetszik, mert ez a hobbim, és sokat tanultam, de átlag szorgalmi időszakban 8-10 óra ráfordítás (első 3 hét semmi utána meg 14-ezés :D)


(Aról nem is beszélve hogy anyagilag nem biztos megéri csúszni, lásd 2011-es tüntetések és NFTV)

2014. aug. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!