Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Manapság megéri idegenvezetőne...

Manapság megéri idegenvezetőnek vagy tolmácsnak tanulni?

Figyelt kérdés
pályaválasztás előtt vagyok, és igazából nyelveket tudok könnyen tanulni, és szivesen is foglalkozok velük.
2010. jan. 2. 19:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Remélem, hogy megéri, mert én is hasonlót tervezek. Pontosabban: tolmács szeretnék lenni. :)
2010. jan. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Megtudhatom hol szeretnél tanulni?
2010. jan. 3. 10:47
 3/6 anonim ***** válasza:

Persze. :)

Még nem 100%, de azt hiszem, hogy az ELTE. Nagyon gondolkozom egyébként Debrecenen is.

És te? Milyen nyelvből és hova mennél?

2010. jan. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát én azon filozok hogy maradok 5éven...vagyis nekem 6.év mert voltam 0.os...ez monjuk egy műszaki suli szal azt sem tudom megéri e:D Igen a nagy álmom ELTE japán... csak mivel nő vagyok a keleti kulturákat lehet hagyni kéne...de szerencsére nyelveket könnyen tanulok,szal lehet ezt kéne kamatoztatni...Tehát ez a terv perpill h teknikusi év és közben szakmai nyelvtanfolyamok meg emelet érettségik...Meg lesz időm kicsit kiválaszatni hogy hova menjek...csak sajnálom h ez már a 6.évem lesz majd középsuliba
2010. jan. 3. 11:51
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát.. mint tudjuk Magyarország nem a turizmusáról híres.

Tehát ha rendesen meg akarsz élni, akkor a nyelvtudásod nem így kamatoztatod.

Tolmácsként talán akkor maradsz meg, ha valami nagyon jó állást kapsz.

Én is szeretnék majd valami nyelvvel kapcsolatosat, mert imádom őket, de csak mellékállásként.

2010. jan. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

nem tudom, mennyire érné meg itthon japán tolmácsnak tanulni... én is gondolkoztam az ELTE japán szakán, de anyukám szerint (és végülis igaza van) annyi japán van Mo-on, hogy szerinte ez nem lenne bölcs döntés. gondolj csak bele: akik Japánból idejönnek, és itt alapítanak családot, természetesen japánul beszélnek a gyerekeikkel, akik emellett még angolul v németül is tanulnak majd.

namost ha ők anyanyelvi szinte tudnak majd beszélni és írni japánul és mellé letesznek pl. egy felsőfokú angol nyelvvizsgát, mégis mi szükség lenne ránk, akik suliban tanultak japánul?


félre ne érts, nem akarlak lebeszélni az álmodról, csak sajnos én is hajlamos vagyok az álmodozásra, és nem mindig gondolok bele abba, hogy az általam megálmodott munka mellett hogy fogok megélni (erre jó anyukám, aki olyan racionális gondolkodású, hogy csak na, és mindig visszaránt a valóságba :P )

2010. szept. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!