Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jelnyelvi tolmácsnak hol...

Jelnyelvi tolmácsnak hol lehet tanulni?

Figyelt kérdés
2010. aug. 28. 20:19
 1/9 anonim ***** válasza:
2010. aug. 29. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát, ezek nem igazán használható adatok.
2010. aug. 29. 20:39
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Mért nem? Megírták, hol szerveznek tanfolyamot

[link] és hogy az ELTE Gyógypedagógiai Karán van tolmácsképzés. A honlapjukon meg is kerestem neked:

[link]

2010. aug. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Biztosan van olyan intézet, szervezet, amely országosan képviseli a nem halló embereket. Mi ennek pontosan a neve? Minden megyében van kirendeltségük?

Azért írtam, hogy zavaros, nem túl sok a használható infó, mert én elsősorban nem felsőoktatási helyre gondoltam, hanem tanfolyamra, ami vizsgával zárul.

2010. aug. 29. 22:04
 5/9 A kérdező kommentje:
Ja, most kezdeném, tehát nincs jelnyelvi ismeretem.
2010. aug. 29. 22:06
 6/9 anonim ***** válasza:
54%
Az a SINOSZ - Siketek és Nagyothallók Országos Szövetsége, minden megyében van tagszervezetük. És akkor neked először tanfolyamra kell menned, ősszel csak Pesten van, a tolmácsképzés majd csak azután jön.
2010. aug. 29. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha nem felsőoktatásban gondolkozol, akkor rosszul tetted fel a kérdést, mivel a jelnyelvi tolmács-képzés már egy magasabb szint. Minden megyében indul A1-es tanfolyam, akkor teljesen a legelején kezded, (kb 1200 szó)erre épül az A2, K1, K2. De attól még nem leszel tolmács, ha elvégzed a középfokút. Ezután felvételizni lehet az ELTE-re, ahol jelnyelvi tolmács képzés folyik. Jelentkezés feltétele a középfokú és az érettségi. Minden megyében van a SINOSZ-nak tagszervezete, ahol érdeklődhetsz, éppen indul-e alapfokú tanfolyam. Ha megírod pontosan melyik megyéről van szó, lehet tudok segíteni is.
2010. okt. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Mostmár Miskolcon is van képzés. A kérdést meg nem tettem fel rosszul - egyetemen kívül is van tanulási lehetőség. Az már más dolog, hogy felsőfokú végzettséggel alkalmaznának. Egyébként, milyen arányban foglalkoztatják a j.t.-kat?
2010. okt. 27. 15:32
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Én arra értettem, h rosszul tetted fel a kérdést: szerintem te még csak egy alapfokú tanfolyamra szeretnél jelentkezni (mindenki ott kezdi). Mivel tolmácsképzőbe csak a középfokú után felvételizhetsz. A másik kérdésedre a válasz: ha ügyes vagy és kitartó akkor van esélyed elhelyezkedni vele főállású tolmácsként.

Más szakmát is érdemes mellette megszerezni, és akkor pl. nem tolmácsolsz főállásban, hanem ügyintéző vagy egy bankban, vagy nyugdíjigazgatóságnál, és a hallássérült ügyfelek is hozzád jönnek. Ez egy kicsit megdobja a fizudat.

2017-től pedig bilingvális oktatás miatt pedagógusoknak is érdemes jelnyelvet tanulni. Ez már egy más téma...

De azt javaslom, ha te még nem vagy jártas a jelnyelvben, és a siket kultúrában érdeklődj a helyi SINOSZ-nál, indul-e alapfokú tanfolyam.

2010. nov. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!