Szegedi, pécsi, debreceni, vagy pedig a Semmelweis orvostudományi egyetem?
Igazából nagy különbség nincs, gondolom mindenki meg van elégedve a sajátjával többé-kevésbé, úgyhogy más is ugyanezt fogja mondani, pluszban még elmondja, hogy a sajátja is szuper. Én debreceni vagyok, ide is járok, teszik jó, úgyhogy ajánlom :D Laktam korábban Budapesten is, és ha abból indulok ki, hogy Debrecen dög unalmas - legalábbis nekem már -, Szeged és Pécs még kisebb városok - bár nem igazán jártam egyik helyen se, szóval rosszat nem akarok rájuk mondani -, akkor én mindenképp Budapestre mennék, mert nekem sokkal jobban bejön a nagyvárosi élet.
De Pécs tiszta szép helyen van, hegyek vannak, Szegeden ott a Tisza, egy debreceninek ezek mind olyan dolgok, amiket még az autópályán is tátott szájjal bámul :D
Úgyhogy inkább az a mérvadó, hogy melyik helyen éreznél jól magad.
Nem hiszem, hogy van olyan, aki végigpróbálta az összeset:D Így nyilván csak szubjektíven lehet nyilatkozni egy-egy egyetemről.
Én személy szerint Szegedre járok már 5. éve, és imádom:)
Egyrészt szerintem gyönyörű a város, és állandóan fejlődik. Mióta ide járok, már annyi mindent megcsináltak, hogy csak kapkodom a fejem:D Nem túl nagy, így nem kell órákat tömegközlekedni a suliba, szinte minden egy helyen van, így ha van egy óra szünetem, simán be lehet ülni valahova lazulni, nem a két hely közötti utazással megy el az idő. Viszont nem is túl kicsi, szóval azért lehet programot találni, bár nyilván nem annyit, mint Bp-n, ahol az ember bármelyik nap talál legalább egy, számára érdekes koncertet vagy bármi mást:)
Szerintem klassz a könyvtár is (ami azért valamilyen szinten a felszereltséghez tartozik), eddig mindent megtaláltam, amire szükségem volt, és ált. elegendő példány van mindenből.
Elég sok program van, mind egyetemi szervezésű, mind pedig városi. Egyetemi napok, Szent-Györgyi napok, télen korcsolyaestek, Anna-fürdőzés, hetente kari buli, múzeum- és színházlátogatás, zenei est, zenélő orvosok koncert.
Városi rendezvény is akad elég, pl. most volt borfesztivál, szokott lenni bortér, halászléfeszt, pálinkafeszt, disznótoros fesztivál:D Ez elég jó kikapcsolódást nyújt egy-egy vizsga után, vagy akár tanulás közben is:)
Aztán az is jó, hogy a tanulók (pontosabban a megpályázók) 90%-ának biztosít az egyetem tömegközlekedési bérletet (régebben mindenki kapott, de sajnos "szigorítottak":(), illetve minden évben jár kb. 13 ezer forint jegyzettámogatás (remélem ez még jó darabig megmarad, mert orvosin nagyon jól jön).
Na és akkor a lényeg, az oktatás:
Úgy gondolom, hogy a többi egyetemhez hasonlóan, itt is vannak jobban és rosszabbul működő dolgok. Az elméleti képzés szerintem többnyire igen erős, kiemelendő pl. a patológia és a kórélettan oktatás (ami tényleg fontos, mert utána ezekből él az ember a maradék 3 évben...).
A gyakorlat sajnos eléggé hullámzó. Voltak kegyetlenül jó gyakorlataik, amikre öröm volt járni, de volt példa sajnos ennek az ellenkezőjére is... Ez nagyban függ a gyakorlatvezetőtől. Megjegyzem, beszéltem unokatesómmal, aki a Semmelweisen végzett, ugyanezt mondta:D Voltak náluk is nagyon jó gyakorlatok, és borzalmasan rosszak is..:D
Összességében azt mondom, hogy van, amin lehetne javítani, de ha elvégzem, egy hasznosítható diplomát fogok kapni, amit az egész EU-ban elfogadnak.
A nehézségről:
Nehéz, főleg a második és harmadik év az, ahol igen sokan elcsúsznak. De úgy gondolom, hogy azért teljesíthetők a követelmények. Őszintén szólva, engem még olyan eget rengető igazságtalanság eddig nem ért (de lekopogom:D), az esetek 90%-ban olyan jegyet kaptam, amilyenre szerintem tudtam az anyagot. De évfolyamtársaktól és felsőbb évesektől természetesen hallottam ár cifra sztorikat:D Remélem engem elkerülnek a továbbiakban is:)
A közösség pedig egyszerűen szuper:) Persze ez abszolút évfolyam- és csoportfüggő. Egy-egy csoport 15-16 főből áll, nyilván változó, hogy mennyire sikerül összekovácsolódni. Nekünk kicsit döcögősen indult, de aztán olyan szinten összenőttünk, hogy ha arra gondolok, hogy mindjárt vége, komolyan elsírom magam:)
Az évfolyam is meglehetősen összetartó, a legtöbb ember nagyon segítőkész, ha valakinek van valami jegyzete, vagy kidolgoz egy-egy tételsort, akkor nem rejtegeti a többek elől, hanem bedobja a közösbe.
A kar hangulatát jellemzi talán az is, hogy szerintem Szeged az egyetlen, ahol még hagyomány a szerenád, a bankett és a ballagás. Kicsit furcsa mondjuk, mert ötödév végén vannak ezek (mivel a hatodévben már nem igen találkozunk, hiszen mindenki gyakorlaton van):) De mit ne mondjak, elég felemelő volt 8 óriási lovaskocsival végigmenni a városon, és üvölteni a szerenádos dalokat, a banketten meg egész éjszaka táncolni:D
Nekem az is nagyon tetszik, hogy az oktatók között sok olyan van, aki nem 100 m-re a diákok feje felett érzi magát. Persze, megvan a tisztelet, de igen jó érzés, mikor egy professzor kifejezetten megkéri az évfolyamot, hogy külön menjünk el hozzá szerenádozni, mert nem lesz itt, amikorra terveztük:)
Meg ahogy halad előre az idő, egyre kisebb lesz a különbség köztünk és az orvosok között. A fiatal gyakorlatvezetőkkel nagyon könnyen meg lehet találni a hangot, és klassz dolog, mikor borfesztiválon pár óra után megismernek, és odajönnek beszélgetni:)
Huhh, azt hiszem egy kicsit belemerültem:D Ne haragudj, de mivel tényleg nagyon közel a vége, egyre jobban azt érzem, hogy bár még egyszer ennyi ideig tartana:)
Őszintén mondom, ha tehetném, simán újrakezdeném még egyszer, ugyanezekkel az emberekkel!:)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!