Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A szociológia az "büfészak"?

A szociológia az "büfészak"?

Figyelt kérdés
Sokszor hallom ezt a kifejezést, de nem tudom melyik egyetemek melyik szakára értik. Ha én szociológiára jelentkeztem azt szégyellnem kéne? Nem fognak vle komolyan venni?

2014. máj. 23. 12:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%
A büfészak az ahol több időt tölt az ember a büfében mint előadáson. Vagy olyan diploma amivel max büfézni tudsz majd. Ez főleg a túltelített és a nagyon egyszerű kamuszakokra érvényes. Egy sima szociológia Bsc-vel sokra nem fogsz menni.
2014. máj. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
42%

Eléggé.

Kb ilyeneket fogsz tanulni, hogy mi a lakás, háztartás stb fogalma meg a többi marhaág, drogosok, alkoholisták.

Szerintem ne kezd el, inkább menj dolgozz egy évet, tanulj nyelveket vagy bármi, de válassz másik szakot, mert ezzel el se fogsz tudni helyezkedni, ha el is havi 90 ezerért.

2014. máj. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%
Számomra a büfészak azt jelenti, hogy könnyen meg lehet csinálni, de lehet hogy nem jól értelmezem a kifejezést. Amúgy beválasztottál rendesen szerintem, szociológus vagyok, vannak ennél sokkal használhatóbb szakok is. Részben büfészak igen, lehet mellette dolgozgatni, de van egy-két tárgy, szigorlat (ha van még ilyen) ami nehezebb, de nem egy jogász szak, az biztos. Amit tanácsolnék még, angolul tudjál, ha dolgozni is akarsz, lehetőleg középfok felett, igyekezz felhívni magadra a figyelmet az oktatóknál, mert rengetegen járnak erre a szakra csak azért, hogy legyen egy diplomájuk és ezt az oktatók is tudják, ezért ők is jobban figyelnek az érdeklődő hallgatóra. Tök szépen fogalmaztam meg, de lehet nyalásnak is hívni. Ha ezt jól csinálod akkor még kutatásokba is bevesznek. Ha szarul akkor még mindig elhelyezkedhetsz máshol, de nincs sok betöltetlen állás. az én évfolyamomról 20% lehet kb. a szakmában, a többiek azt csinálják, ahová felveszik őket, széles a paletta. Ja és még egy fontos dolog, amikor én felvételiztem azt hittem, hogy a szociológia az valami nagyon izgalmas dolog, hát nem az, erre jobb ha most felkészülsz, nagyon elméleti és nagyon fárasztó, bár én még a régi rendszerben jártam, azóta van pár jó változás a tanrendben. Érdemes a spss-t, statisztikát jól megtanulni és az ezzel kapcsolatos tárgyakat felvenni, mert az legalább piacképes tudás, ha választasz egy kisebbségekkel, városszociológiával, devianciával, stb. foglalkozó szakirányt, akkor sokkal nehezebben tudsz munkához jutni.
2014. máj. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%
2-es ezeket valószínúleg középiskolában a társadalomismeret órán tanultad és nem az egyetemen, az pedig nem ugyanaz, sok más dolgot is tanítanak szociológia szakon.
2014. máj. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
81%

Igen, igaza van a 3-nak, hogy rengetegen azért vannak ezen a szakon, mert kell nekik a diploma és ezt ajánlották, mint könnyűt.

Másrészt vannak ismerősök, akik komolyan gondolták a dolgot, rendszeresen tanultak és kb 3. évben már itthon ültek, mert annyira laza volt, h rengeteg tantárgyat fel tudtak előre venni, kivéve az épülősöket, szal a mintatanterv kb nulla.

Aztán ezzel nincs is gond, de cégek meg semmi nem vesz fel ilyen végzettséggel, iskolákba, rendőrkapitányságokra lehetne vele elvileg, de ott meg jönnek az alacsony költségvetéssel, a rendőrök meg pont leszarják, hogy van e szociológus vagy nem.

Szal a helyedben én is messzire elkerülném, mert az ismerőseim is már midnent csináltak, csak még a szakmában nem dolgoztak.

2014. máj. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
21%

2. vagyok.

Nekem egy félév szociológia volt, nekem ezeket kellett bemagolnom, de ismerősöknél is ezt láttam, akik oda jártak.

Állandóan ment a tanulmánykészítés, amiket drogosokkal készítettek, alkoholistákkal stb.

Meg a kisebbség meg a többi.

2014. máj. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
94%
3-as vagyok, azért azt hozzátenném, hogyha valaki ügyes, akkor simán mehet akármilyen céghez ahol van marketing, piackutatással foglalkozó részleg, ide szívesen vesznek fel szociológust, ezért is írtam, hogy fontos az angol. Nem annyira rossz a szociológia, de tény, hogy más dolgokat is meg kell tanulni az egyetem mellett és nem lehet azt várni, hogy azonnal jó helyet talál valaki egy szociológus diplomával, de egyébként, aki szerencsétlen az semmilyen diplomával sem tud érvényesülni, legalábbis nekem ez a tapasztalatom.
2014. máj. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
86%

ugyan nem értek a szociológiához, bölcsész szakot végzek, de mit nem adnék, ha valaki annak idején elmondja azt, amit csak jóval a felvételi után sikerült megtudnom...

olyan szakot érdemes választani, amivel VALAMI akarsz lenni. ha behelyettesíted a mondatba, értelmes legyen: "azért tanulok ___ szakon, mert ___ akarok lenni." a szociológus nem ilyen. kutató lehetsz vele, elemző, esetleg újságíró (a témában), ha a szakmában akarsz maradni... de ne keseredj el, ez csak az én tapasztalatom. az első évben jól nézz körül, tájékozódj, beszélj idősebb évfolyamokkal, már végzettekkel esetleg, stb. az, hogy komolyan vesznek-e? kik? ezzel ne foglalkozz szerintem. ha komolyan érdekel, csináld. de legyen előtted egy konkrét cél, hogy milyen állást szeretnél majd ezzel, és azokra a területekre gyúrj a tanulmányaid alatt, tudatosan készülj a jövődre.

2014. máj. 23. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
igen büfészak
2014. jún. 18. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

A szociológia egy komoly tudomány. Persze a BSc vagy BA önmagában minden szakon kevés, de lehet ráépíteni mesterszakot és utána PhD-t.


Büfészak az olyan szak, ahol semmi érdemleges ismeretre nem teszel szert, és maga az egyetem is azért alapította, hogy a teljesen hülyékből is tudjon hallgatókat verbuválni magának, hogy legyen bevétele.


Tipikusan ilyenek az "akármilyen-menedzser" szakok, amelyek az "akármilyen" értelmes szak lebutított változatai.

Büfészakok továbbá, gyakran azok a szakok, amelyek nagyon gyakorlat-centrikusnak és divatosnak tűnnek, de a nevüket nem lehet egyetlen szóval, (egy tudományág közismert nevével) megjelölni. Gyakran nem szakterületre, hanem munkakörre utalnak, méghozzá olyan munkakörre, amelyet az adott diplomával természetesen nem lehet betölteni, mert eleve olyan szinten nem is betölthetők.

A büfészakok nevei gyakran homályosak és az átlagember számára nem derül ki, hogy mit takarhatnak.

2014. júl. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!