Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érettségi tételekbe valaki...

Érettségi tételekbe valaki segíteni?

Figyelt kérdés
Nem vagyok biztos benne, hogy mik kellenek. A tanárunk semmit sem segít :(
2014. ápr. 14. 16:36
 1/9 anonim ***** válasza:

pedig csak ő tudja pontosan, mivel ő állítja össze, hogy mik legyenek a tételek.

Melyik tantárgyból?

2014. ápr. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Irodalom. Megvannak a tételcímek. Van olyan, hogy xy elégiái. De van neki egy elégico-ódája is.. És nem tudom, hogy az most kellhet vagy sem?

Illetve mi számít József Attila kései költészetének?

2014. ápr. 14. 16:54
 3/9 anonim ***** válasza:
ha megvannak a tételcímek, keresd ki a tankönyvben a kapcsolódó anyagot és azt tanuld meg. én is így csináltam. olyat úgysem kérdezhet, amit nem tanultatok a 4 év folyamán.
2014. ápr. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

József Attila kései költészete:

[link]

2014. ápr. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
szerintem az elégico-ódát is tanuld meg, mert az elégia és óda is egyben.
2014. ápr. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

A könyvbe nincs olyan, hogy kései költészet....

És pl az elégikó-óda nem az elégiák címszó alatt van

2014. ápr. 14. 17:37
 7/9 anonim ***** válasza:
ha nem az elégiák címszó alatt van, akkor ne tanuld meg. Ha a könyvben nincs külön olyan címszó, hogy kései költészete, akkor egyszerűen azokat a verseket tanulmányozd, amiket élete vége felé írt. Évszám alapján betudod lőni, hogy mik lehettek azok.
2014. ápr. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

egyébként az oldalon, amit belinkeltem, megnézheted, hogy mit voltak azok a versek.



József Attila kései lírájában gyakran kap hangot a gyermekként létezés állapota is. Utolsó kötetének, a Nagyon fájnak (1936) versei félelmetesen pontos kórképet nyújtanak állapotáról. A versírás menedék a költő számára, megtartó elemi életfeltétel, védekezés a betegség uralomra jutása ellen. Az utolsó években viszonylag sok verset ír, az előző évek 10-14-es versátlaga 1936-ban 30-ra, 1937-ben 40-re szökik fel. Ehhez képest alig ír rossz verset és sok a remekmű. Még az olyan alkalmi versei is népszerűek, mint az Altató (1935) vagy a Születésnapomra (1937). Kései költészete egyenrangú az 1932-34-es évek termésével vagy még fölül is múlja azt. E korszakának három nagy tárgyköre: tragikus önsorsa, a közélet és a szerelem; a három témakör egyben háromféle magatartást, háromféle önmentési kísérletet is jelent.

pl: Szerelmi lírájához hasonlóan a menedék-keresés lehetőségét vetik fel istenes versei is. Kései verseinek harmadik csoportját azok alkotják, melyekben tragikus egyéni sorsával néz szembe: ezek az ún. számvetés-versei.

2014. ápr. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

istenes versei: [link]


számvetés versei: [link]

2014. ápr. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!