Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van itt olyan akinek nem...

Manó1235 kérdése:

Van itt olyan akinek nem sikerült valamelyik tárgyból eljutni érettségiig?

Figyelt kérdés
matekból nem lesz meg még az év végém sem.. szín 1es vagyok.. tudom nyáron pótvizsga de mikor van pótérettségi és tényleg másik suliban lesz?

2014. ápr. 13. 19:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Érettségizni attól még érettségizhetsz a többi tantárgyból, csak a matekot egy pótlapon fogod megkapni, ha levizsgázol belőle. A pótvizsga ugyanúgy a sulidban lesz a saját tanáraid előtt. A pótérettségi (ami nevével ellentétben egyáltalán nem pótol semmit) valamikor októberben lesz; ha az iskoládban van őszi érettségi időszak, akkor ott is érettségizhetsz, ha nem, akkor kirendelnek egy másik iskolába, ahol (számodra) ismeretlen tanárok lehetnek.
2014. ápr. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
azt tudom h a többi tantárgyból le lehet :) nekem azt mondta a tanár h a megyén belül akárhova kitehetnek pótérettségikor jó is lenne ha helyben a suliban lehetne pótolni
2014. ápr. 13. 20:06
 3/5 anonim ***** válasza:

Kár, hogy nem azt írtad a kérdésbe, amit kérdezni akartál, akkor hamarabb idetaláltam volna.


Pótérettségi nem létezik, ha augusztusban sikerül letenned a javítóvizsgát matematikából, akkor ősszel jelentkezhetsz rendes érettségire, ami nagy valószínűséggel másik iskolában lesz.

Most a többiből előrehozottat tehetsz, amiről törzslapkivonatot kapsz. Ha sikerült a matek is, akkor kapod meg az érettségi bizonyítványt, amiben semmi nem lesz pótlapon.

2014. ápr. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ezzt cáfolnám; egyik volt osztálytársamat angolból húzták meg az utolsó évben (rühellte a tanár, az érzés viszont kölcsönös volt), a pótvizsgán átment, ősszel leérettségizett angolból, és ő pótlapon kapta meg az angol eredményét.
2014. ápr. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez maximum úgy lehet, ha neki az angol volt a hatodik tárgya. Ha nem hiszed, nézz utána a jogszabályban. (Azért írtam, mert értek hozzá.)
2014. ápr. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!