Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A tanárok nyárra is kapnak...

A tanárok nyárra is kapnak fizetést? Ha igen, ugyanannyit, mint az év többi hónapjában?

Figyelt kérdés
2007. okt. 14. 16:01
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Igen, kapnak, ugyanannyit, mint az év többi hónapjára. Ők akkor a szabadságukat töltik, hiszen minden munkakörre jellemző, hogy a szabadság idejére (bármennyi is legyen az) mindenki kap fizetést.
2007. okt. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
70%
De mielőtt annyira irigyelnéd őket: nekeik akkor kell a szabadságukat kivenni, nincs mese!
2007. okt. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
36%

na jo de azért egy embernek sincs ennyi szabadsága mint nekik.

hmmmm!

2007. okt. 15. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
27%

Van öszi,téli,tavaszi,és nyári szünetük.Ennyi szabadsága senkinek sincsen.Még a nyugdi´jaskorúaknak sem.

Èn megértem,hogy sokat kell tanulni,meg b.nagy türelem is kell hogy legyen.Növérem is tanít.

2007. okt. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Azért az cseppet sem igaz, hogy ugyanannyit kapnak, mint a tanítási hónapokban. Nem. Az alapbérüket kapják. De általában a tanár, amikor tanít, akkor ezer pótlékot, túlórát, stb. is kap. Tehát a tanítási hónapokban magasabb a jövedelme, mint a nyári hónapokban.
2007. okt. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
99%
Egy tanárnak is annyi a szabadsága, mint másnak, pl. anyám is tanár, meg apám is, és nem az egész nyári szünetük a szabadság. Amikor a gyerekek már nincsenek bent a suliban, mert szünet van, akkor tartanak egy rakás értekezletet, szóval ők még bejárnak egy darabig, meg nem is szeptember elsején van vége a szabadságuknak, hanem hamarabb. És ilyenkor gyakorlatilag tényleg kevesebb a fizetésük, hiszen ilyenkor nem túlóráznak (amikor viszont van tanítás, egyfolytában kell túlórázniuk, mivel egyre kevesebb tanár végzi ugyan azt a munkát, amit korábban többen végeztek... ugye az elbocsjtások). Ja, és azt se gondolja senki, hogy egy tanár csak a munkahelyén dolgozik. Éppenséggel otthon is van elég munkájuk (dolgozatok kijavítása, felkészülés egy-egy órára, tanterv készítés, stb.), amit aztán sehol sem számolnak el nekik.
2007. okt. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim válasza:
100%

Amikor kezdő tanító voltam, az első években csak határozott idejű közalkalmazotti megbízással alkalmaztak. Csak a tanév idejében. Szeptember 1-től június 30-ig kaptam fizetést. Aztán megszűnt a jogviszonyom, nyáron egy fillért sem kaptam. Szeptember egytől újra felvettek... Egész nyáron nem volt egy árva petákom sem, tanév közben kellett kispórolnom az amúgy is kevés fizetésből, mert októberben kaptam először fizetést. Kicsi iskolánk volt, és nem tudtak pótlékokat fizetni sem, örültünk, hogy nem zárták be. Amikor kézhez kapsz egyik hónapban 65 ezret, másikban 67-et nem könnyű.

De örültem, hogy legalább van munkám, és szeptemberben újra kezdhetem a tanítást.

2007. okt. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim válasza:
100%
Ha szerencséjük van, és a szerződésük tart nyáron is, akkor kapnak. Az még jobb, ha valakit már határozatlan időre vesznek fel. Ők tuti kapnak, de kevesebbet, mint a tanév során,amikor van osztályfőnöki pótlék és túlóra. (Ahol én dolgoztam, ez utóbbit se fizették ki...) Jelenlegi munkahelyemen viszont a szerződéseket szept.1-től június 30-ig kötik meg, tehát nyáron egy fillért sem kapunk. Ez van.
2007. dec. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim válasza:
93%

Csak alapbért kapnak. Ráadásul ők nem vehetik ki máskor a szabit, csak szünetben és NINCS TÖBB MINT MÁSNAK!!!! Aki nem hiszi járjon utána!!!!!

Ja és nem az egész szünet szabad, csak 6 hét. Július + 2 hét augusztus. És ha valaki szőrözik, annyak is utána nézhet, hogy az őszi téli és tavaszi szünet csupán csak egy-vagy két munkanap amit szabiban kapnak, mert a többi egyébként is hétvége, meg ünnepnap. Na akkor megéri?!?!?!

2007. dec. 21. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim válasza:
0%
Mit kell sokat tanulni? Miért és aki más csinál pl targoncás az nem tanult meg targoncázni vagy mi? "akkor kell kivenni a szabadságot nincs mese" ez komoly? ÉS AKKOR MIVAN?
2010. máj. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!