Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Csak szerintem sz*r a magyar...

Csak szerintem sz*r a magyar oktatás?

Figyelt kérdés
Most vagyok 12. osztályos tanuló és kicsit megelégeltem a rendszert, hogy "sokat akar a szarka, de nem bírja a farka" axióma szerint működik. Rengeteg az elvárás, olyan szintű tudást kell elsajátítani már gimnáziumban is, aminek a túlnyomó része felesleges. Azzal nincs is baj, hogy tanulni kell, de az a baj, hogy a mennyiség miatt elkopik a minőségi tudás, úgy érzem mindenhez hozzányúlunk egy kicsit, megszagoljuk, megízleljük, de nem nyeljük le, ami felületes tudást ad és úgy kapkodunk minden után, hogy lehetetlen hosszú távon a szürkeállományba vésni. A tankönyvek nyelvezete nehézkes, túlontúl hivatalos, sokszor logikátlan elrendezésben. A kötelező olvasmányok úgy érzem elavultak, nem ebben a korban játszódnak, más értékrendeket szem előtt tartva, ami átélhetetlenné, azaz élvezhetetlenné teszi az olvasást, a diákokat ezzel is taszítva az olvasás szépségétől. Egy történésznek, írónak hasznos, átlag tinédzsernek nem. Rengeteg a halál témakörét érintő mű, ami nem aktuális egy 14-18 éves ember életében, a szövegkönyvünkben megjelentetett versek, elbeszélések, novellák túlnyomó többségéhez fel kéne nőni, hogy igazán megértsük. Úgy érzem a magyar tanuló passzív, nem vesz részt az órában. Külföldön nem divat a sokáig való iskolai padkoptatás, Magyarországon fehér köpenyes munkával körülbelül 23 éves kora után tud dolgozni, nyugaton nem várják el a nagy tudást, viszont ami van, rendesen megkövetelik hosszú távon, a gyakorlatra nagy hangsúlyt fektetnek, fontos a tanuló szerepe és a kreativitást. A másik nagy szívfájdalmam, hogy a kötelező érettségit irodalomból és történelemből kell letenni. Úgy érzem ez a két tárgy fontos legkevésbé egy ember életében. Nem feleslsges, de nem is fontos. Nem hiszem, hogy tisztában kéne lennem a dualizmus kori társadalom szerkezetével, mikor azt meg nem tudom, mit is tegyek, ha áramütés ér. Nektek mi a véleményetek?
2014. febr. 4. 11:36
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

"Ezek ha 16 évig lesznek kormányon sem fognak változtatni semmin."


Konkrétan 4.5 év alatt már lényegesen többet változtattak az oktatással kapcsolatban, mint a bal oldal 8 év alatt. Lehet vitatkozni rajta, hogy ezek jók-e, de legalább változik valami, próbálkoznak. (DH2, ponthatárok átalakítása, önkéntesség a középiskolásoknak, diákmunka átalakítása, stb.)

2014. júl. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!