Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Alig várom hogy felvegyenek...

Alig várom hogy felvegyenek OE környezetmérnökire. Mire számítsak, melyik tárgyakra gyúrjak rá?

Figyelt kérdés
Érdekelne hogy a matek, és a fizika mennyire hangsúlyos? Itt a gimiben végig 5-ös voltam mindkettőből. És biológiából, kémiából az alapoktól kezdünk? De minden jó tanácsra kiváncsi vagyok? :)

2014. febr. 2. 13:22
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:
A müegyetemet már mondtad miért nem szeretném, vidékre meg nincs lehetöségem lejárni. Nem tudnánk fizetni a kollégiumot.
2014. febr. 6. 18:14
 22/31 anonim ***** válasza:

Nem nehéz szak a környezetmérnöki. A BME szerintem a három legkönnyebb szak között van. Meg szerintem minden suliban, ahol van.


Amivel szívatni tudnak, azok az alapozótárgyak. De ott is nagy oknak látom a lustaságot. Az utolsó két nap tanulok csak mentalitást. Ami egy fizika, matek, mechanika, kémia esetén nem mindig megoldás. Van, hogy az! De nem feltétlen....

Egyébként ezen a szakon nincsenek se 500-1000-1500 oldalas számonkérések, mint sok más szakon! Se nagyon-nagyon kemény számolós tárgyak, mint az építőmérnököknek, villamosmérnököknek, gépészmérnököknek.

Ez a szak a kettő között van. Kell számolni és "magolni" is. De mindennek az alapját tanulod csak, semmibe nem ásod bele magad. Ez a szak nagy-nagy negatívuma is, de egyben ez az, ami miatt nem is tud nehéz lenni!

2014. febr. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:
És mivan akkor ha én pont az úgymond "több" szabadidőmet arra használom hogy önszorgalomból tanulok valami olyan környezetvédelmen belüli dologról ami érdekel?
2014. febr. 6. 22:04
 24/31 anonim ***** válasza:

Hááát.....

Neked lehet jó, ha szereted a lexikális tudást. Amúgy én ilyen vagyok.

De...

Szakmai előmenetelt nem ad.

És mi lesz, ha bele akarod majd ásni magad egy témába? Azt látod majd, minden ismerősödnek minden egyetemen sikerül, téged meg nem segítenek a tanáraid. Mert ez lesz!

2014. febr. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:
Elhiszem hogy jót akarsz, és a hátralévő pár napban még gondolkodok rajta hogy megjelöljem a bme-t, de igazából nem nagyon riasztottál vissza az óbudaitól, csak kicsit elbizonytalanodtam.
2014. febr. 6. 23:01
 26/31 anonim ***** válasza:
Azért nem riasztottalak vissza, mert még nem tudod, milyen... Nem tudod milyen, hogy nincs esélyed TDK-ra, nincs kutatócsoport... Projekt már valószínűleg lesz, de nekünk nem volt eddig! És a szükségtelen tárgyakat oktatják rendesen...
2014. febr. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:
És am veled akkor mi lesz, ha lediplomáztál?
2014. febr. 7. 00:00
 28/31 anonim ***** válasza:
Ez egy jó kérdés :D Erre nem szoktam tudni válaszolni :D
2014. febr. 7. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
Igyekszem kapcsolatokat építeni meg megszeretni a szakmát, és hátha mázlim lesz... Meg olvasgatok szabadidőmben, dehát mondjuk az magamnak megy, nem kérdezik.
2014. febr. 7. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim válasza:

Bocsi, hogy idepofátlankodok de érdekelne engem is ez a szak! Leginkább a BME - OE összehasonlítások, mert a kettő közt kellene döntenem. OE-től tartok a leírtak miatt is a BME-től pedig azért mert hát na..azért az csak a BME.. és arról igából nem sokat tudok.

Kedves Kérdező! Neked sikerült már döntened? Mit jelöltél?

2015. febr. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!