Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Alig várom hogy felvegyenek...

Alig várom hogy felvegyenek OE környezetmérnökire. Mire számítsak, melyik tárgyakra gyúrjak rá?

Figyelt kérdés
Érdekelne hogy a matek, és a fizika mennyire hangsúlyos? Itt a gimiben végig 5-ös voltam mindkettőből. És biológiából, kémiából az alapoktól kezdünk? De minden jó tanácsra kiváncsi vagyok? :)

2014. febr. 2. 13:22
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
Kémia...
2014. febr. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
okés, köszi :)
2014. febr. 2. 16:02
 3/31 anonim ***** válasza:
100%
keress rá az órarendre neten, matek van, de azt hiszem nem buktató jellegű, kémia pedig biztos lesz. Kémia I. Kémia II. [link]
2014. febr. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
köszi a hasznos választ! :)
2014. febr. 2. 16:48
 5/31 anonim ***** válasza:
100%

matek nem nehéz, de rosszak a tanárok és saján szorgalom nélkül évekig fogsz küzdeni vele.

vannak természettudományos tantárgyak, tt1 tt2 azokon nagy a szórás, van akinek megy van akinek nem.

a fizika tudomásom szerint nem vészes, viszonylag jók is a tanárok.


hozzáteszem (személyes véleményem): a gimnáziumban apasztaltakat felejtsd el, mert főiskolán/egyetemen nem az fog számítani, ki mennyire vágja a tananyagot.

2014. febr. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
kösz a választ!
2014. febr. 3. 11:44
 7/31 anonim ***** válasza:

Óbudai Egyetem környezetmérnökin kémiára gyúrni... :D Első nem ismeri a sulit az biztos!

Közgáz 1, matek 1 a szívatós, illetve tanárfüggően a fizika 1-2 és a mechanika is nehéz. Az első lutri, a többi tárgyat szorgalommal meg lehet csinálni!! A saját ritmusodat kell megtalálnod, és annyit tanulni, olyan beosztással, amire neked szükséged van. Úgy menni fog.

Az infó 1-2 is kicsit szívatós. Ha van infós alapod, akkor végképp nem nehéz, mehetsz a jó jegyért, de ha nincs akkor UV is kilátásba helyezhető :S Nem magyarázzák el rendesen + papíron kell tudni, mi történne, ha gépen ezt és ezt csinálnád.


Egyébként ne gyere ide!!!

A tanárok nem értenek hozzá. Ez velejéig egy könnyűipari iskola (az egyetlen választható szakirányunk is ez).

A környezetes tárgyak oktatói közül: Egyetlen olyan tanár van, aki sulin kívül is foglalkozik a tárgyával, ha nem is kutat de nemtudommilyen egyesület tagja ÉS át tudja adni a tudását.

Még van kettő, aki ért ahhoz, amit tanít, és kutat, de ők meg nem tudják átadni a tudásukat.

Engem az is zavar, hogy azok a tárgyak, amelyek a környezetvédelemhez szükségesek, borzalmasan könnyűek, és a többi egyetemhez képest ki is hagynak részeket (ezt konkrétan láttam tárgyleírások összehasonlításával). Viszont azok a tárgyak, amelyek voltaképpen tölteléktárgyak, na azok a szívatósabbak, azokra kell többet tanulni!


Bár asszem lesznek változások nemsokára, amikkel kapcsolatban én optimista vagyok, de ez nem lesz olyan nagyon gyors azért!

A helyedben én a BME-re mennék inkább. Ez a szak ott se olyan nehéz.

2014. febr. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
Szia! látom te nagyon benne vagy a témában, és köszi a sok infót is :) viszont mindenképpen Óbudai Egyetemre szeretnék menni, és úgy vagyok vele ha szorgalmasan tanulok, akkor innen is vihetem valamire. A BMEre azért nem szeretnék menni, mert pár barátom alaposan befürdött vele, órákat tanulnak a kettesért, ilyesmik.
2014. febr. 3. 19:34
 9/31 A kérdező kommentje:
Egyébként abban én is reménykedek, hogy mire szakirányválasztásra kerül a sor, addig visszahozzák a környezettechnológiát, ha jól láttam pont tavaly szüntették meg sajna :/ viszont ha nem, akkor meg rámennék az informatikai részére a dolognak
2014. febr. 3. 19:40
 10/31 anonim ***** válasza:

Környezettechnológia nem is volt.

Asszem két éve szüntették meg a villamosipari és a környezetinformatikai szakirányokat, remény alig van, hogy visszahozzák.



Nézd, jöhetsz ide.

De itt se kutatni nem fogsz, se TDK-zni, se egyéb iskola melletti dolog, jó cégekkel sincsen kapcsolata a tanároknak... Stb.

És konkrétan a szakmai tárgyakat oktatják a legpocsékabbul, kivéve kettőt.



Háát, órákat tényleg sokszor nem elég tanulni a kettesért. Nem napokat akartál írni? Ez már egyetem. BME-ről azt hallom (nem környezetmérnökiről, hanem nehéz szakról :D ), hogy egy-két HETET tanulnak a kettesért.

Ráadásul szerintem a számolós tárgyakra akár hétről hétre se árt. Persze ha megy anélkül, ráér utolsó pár délután, ezt mindenkinek magának kell tudnia.


Hiába tanulsz szorgalmasan...

Az osztályzatokon nem múlik szakmai előmenetel.

Baromi jó ösztöndíjad, na az lehet.

2014. febr. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!