Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Alig várom hogy felvegyenek...

Alig várom hogy felvegyenek OE környezetmérnökire. Mire számítsak, melyik tárgyakra gyúrjak rá?

Figyelt kérdés
Érdekelne hogy a matek, és a fizika mennyire hangsúlyos? Itt a gimiben végig 5-ös voltam mindkettőből. És biológiából, kémiából az alapoktól kezdünk? De minden jó tanácsra kiváncsi vagyok? :)

2014. febr. 2. 13:22
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:
Hát egy kicsit elbizonytalanítottál.. (úgy értettem napokat tanulnak a 2esért ) a végére legalább valami pozitívat is írtál :D BMEhez szerintem nem vagyok elég okos, szenvedni meg nem akarok, a környezetmérnökihez hasonló meg nincs más bpi suliban... viszont ha tényleg ennyire szar az oktatás, nemtudom.. azt mondták a nyíltnapon, hogy minden évben vannak környezetvédelmi konferenciák, saját tanösvénye van a egyetemnek, rengeteg labor és terepgyakorlat van. ez annyira megtetszett :) am leginkább talajtisztítással és víztisztítással szeretnék foglalkozni
2014. febr. 3. 20:03
 12/31 anonim ***** válasza:

Pont a víztisztítást oktatják jól :)


Aki a tanösvényt kezdte csinálni, az a tanár már nincs itt; nagyon sok tárgyat oktatott és jó tanára volt.

Környezetvédelmi konferenciák.... háát, biztos...

Labor... hát kémia labor van, de az hol nem? Meg biológia 2 labor. Eddig ennyi, és a kövi félévben se lesz más extra. Tehát nem több, mint máshol.

Terepgyak.. a helyszíni órákat hívják annak lényegében. Martonvásáron végighallgattuk, hogyan termesztenek nemtudommilyen vírus ellen védekezni tudó növényeket, meg voltunk a Margitszigeten, meg az ÁNTSZ-ben elmondták, hogy hogyan tenyésztik ki a baktériumokat. Környezetvédelemmel kapcsolatos kettő volt nekünk eddig, az egyik rosszul szervezett a másik fakultatív.

Más egyetemen ezen a szakon 4. félév végén kéthetes kötelező gyakorlat, meg ilyesmiket hallok. Nálunk a fent említettek osztálykirándulás szerűek.

2014. febr. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:
Egyébként ha te ennyire látod minden hibáját, és hátulütőjét akkor miért nem hagytad ott? (Nem kötekedésből kérdezem.)
2014. febr. 4. 12:13
 14/31 anonim ***** válasza:

És mit tudnék csinálni? Beleugrani az ismeretlenbe, közben húzni az időt?

Mert jó itt az ösztöndíj. Különben egy kétszer nehezebb suli mellett még dolgozhatnék is. Egy hónapig bírnám. Tudom, mások is bírják, minden elismerésem is nekik!

2014. febr. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:
Megértelek :) remélem szeptembertöl sulistársak leszünk
2014. febr. 4. 20:36
 16/31 anonim ***** válasza:

Neked viszont megvan a lehetőséged, hogy ne ide gyere...


De ha nem érdekel a környezetvédelem és nem akarsz szakember se lenni, akkor várunk :D

Kutatni nem fogsz, se TDK-zni, de tudni és érteni se.

És ne várj terepgyakorlatokat se.

2014. febr. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:
De pont azért megyek mert érdekel a környezetvédelem, és én ugy érzem hogy innen is lesz lehetöségem nem csak az agyonfényezett müegyetemröl...
2014. febr. 4. 22:15
 18/31 anonim ***** válasza:

Ha nem tanítanak eleget a szakmai tárgyakból, ha megihlet valami, nem tudsz odamenni tanárhoz, hogy kutat-e, tudsz-e TDK-zni (más egyetemen igen), ha nincsenek normális projektek (egyik tanár akarja és küzd érte de nincsenek), mialatt már egyetemen vannak, ha a tanárok nincsenek kapcsolatban cégekkel, ha nincs normális szakirány,

akkor nem fogsz tudni innen továbblépni, nem érted???


Lehet, hogy középiskolásként még nem érted, mi micsoda és mire kell, de ezért kell hinned olyannak, aki már hallgató!!!



Egyetemen nem elég az órákat végigülni, majd a számonkérésre felkészülni, és kalap-kabát, piacképes szakember leszel! Nem így megy!

Kapcsolati tőke kell, amiért meg kell dolgozni keményen, gyakorlat kell, kell valami, amit beírhatsz az önéletrajzodba.



Ezen kívül az OE-RKK egy könnyűipari suli!

A könnyűipari illetve a formatervező mérnök hallgatók jó eredményeket érnek el TDK-n, kéthavonta legalább kiállításuk van, aktívak. A tanáraik is a könnyűiparban tevékenykednek, azt tanulták, annak szakemberei. Azt hiszem, hogy vmelyik gyorsétterem számára is terveznek RKK-s hallgatók. Azért asszem csak, mert fél füllel hallottam, de nyilván nem az én szakom, nem követem annyira figyelemmel.

Minket pedig ezek a könnyűipari szakemberek tanítanak!!

Még a mintatantervünk is nyomorékabb, mint más egyetem ugyanezen szakán!


És ismétlem, nincs terepgyakorlat! Ezen a szakon mérőeszközöket kellene a kezünkbe adjanak, ezen felül mintát kellene vennünk, és azt laborban elemeznünk. Jó, egy-kettő ilyen eset van, de a minimum, ennyi mindenhol máshol. Viszont a SZTE környezeteseknek két hét kötelező terepgyakorlat. Látszik a különbség?

A tanösvény kb. Gellért-hegy feeling, pár idős mászkál ott. Amúgy szép hely, lyukasban mászkáltam ott egyedül is meg volt, hogy másokkal is. A tanár nem fejezte be amit akart, és már nem tanár itt.

A környezetvédelmi konferencia pedig valami angol nyelvű dolog, ami annak az 1-2 hozzáértő tanárnak van (akik a tudásukat nem tudják átadni!!! amúgy), és nem tudom, egyáltalán hallgatót beengednek-e egyébre, minthogy a vendégek eligazítása.

2014. febr. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:
Akkor lehet h nem csak egy suliba fogunk járni, de együtt leszünk munkanélküliek is. :D engem ez a szak érdekel. szerintem lesz elég pontom villamosmérnökire, gépészetre, ilyesmikre is,de azok nem vonzanak túlságosan.
2014. febr. 6. 09:52
 20/31 anonim ***** válasza:
A Műegyetemen és Gödöllőn is van ez a szak. Csak ott oktatnak is, az a különbség :D
2014. febr. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!