Alig várom hogy felvegyenek OE környezetmérnökire. Mire számítsak, melyik tárgyakra gyúrjak rá?
Pont a víztisztítást oktatják jól :)
Aki a tanösvényt kezdte csinálni, az a tanár már nincs itt; nagyon sok tárgyat oktatott és jó tanára volt.
Környezetvédelmi konferenciák.... háát, biztos...
Labor... hát kémia labor van, de az hol nem? Meg biológia 2 labor. Eddig ennyi, és a kövi félévben se lesz más extra. Tehát nem több, mint máshol.
Terepgyak.. a helyszíni órákat hívják annak lényegében. Martonvásáron végighallgattuk, hogyan termesztenek nemtudommilyen vírus ellen védekezni tudó növényeket, meg voltunk a Margitszigeten, meg az ÁNTSZ-ben elmondták, hogy hogyan tenyésztik ki a baktériumokat. Környezetvédelemmel kapcsolatos kettő volt nekünk eddig, az egyik rosszul szervezett a másik fakultatív.
Más egyetemen ezen a szakon 4. félév végén kéthetes kötelező gyakorlat, meg ilyesmiket hallok. Nálunk a fent említettek osztálykirándulás szerűek.
És mit tudnék csinálni? Beleugrani az ismeretlenbe, közben húzni az időt?
Mert jó itt az ösztöndíj. Különben egy kétszer nehezebb suli mellett még dolgozhatnék is. Egy hónapig bírnám. Tudom, mások is bírják, minden elismerésem is nekik!
Neked viszont megvan a lehetőséged, hogy ne ide gyere...
De ha nem érdekel a környezetvédelem és nem akarsz szakember se lenni, akkor várunk :D
Kutatni nem fogsz, se TDK-zni, de tudni és érteni se.
És ne várj terepgyakorlatokat se.
Ha nem tanítanak eleget a szakmai tárgyakból, ha megihlet valami, nem tudsz odamenni tanárhoz, hogy kutat-e, tudsz-e TDK-zni (más egyetemen igen), ha nincsenek normális projektek (egyik tanár akarja és küzd érte de nincsenek), mialatt már egyetemen vannak, ha a tanárok nincsenek kapcsolatban cégekkel, ha nincs normális szakirány,
akkor nem fogsz tudni innen továbblépni, nem érted???
Lehet, hogy középiskolásként még nem érted, mi micsoda és mire kell, de ezért kell hinned olyannak, aki már hallgató!!!
Egyetemen nem elég az órákat végigülni, majd a számonkérésre felkészülni, és kalap-kabát, piacképes szakember leszel! Nem így megy!
Kapcsolati tőke kell, amiért meg kell dolgozni keményen, gyakorlat kell, kell valami, amit beírhatsz az önéletrajzodba.
Ezen kívül az OE-RKK egy könnyűipari suli!
A könnyűipari illetve a formatervező mérnök hallgatók jó eredményeket érnek el TDK-n, kéthavonta legalább kiállításuk van, aktívak. A tanáraik is a könnyűiparban tevékenykednek, azt tanulták, annak szakemberei. Azt hiszem, hogy vmelyik gyorsétterem számára is terveznek RKK-s hallgatók. Azért asszem csak, mert fél füllel hallottam, de nyilván nem az én szakom, nem követem annyira figyelemmel.
Minket pedig ezek a könnyűipari szakemberek tanítanak!!
Még a mintatantervünk is nyomorékabb, mint más egyetem ugyanezen szakán!
És ismétlem, nincs terepgyakorlat! Ezen a szakon mérőeszközöket kellene a kezünkbe adjanak, ezen felül mintát kellene vennünk, és azt laborban elemeznünk. Jó, egy-kettő ilyen eset van, de a minimum, ennyi mindenhol máshol. Viszont a SZTE környezeteseknek két hét kötelező terepgyakorlat. Látszik a különbség?
A tanösvény kb. Gellért-hegy feeling, pár idős mászkál ott. Amúgy szép hely, lyukasban mászkáltam ott egyedül is meg volt, hogy másokkal is. A tanár nem fejezte be amit akart, és már nem tanár itt.
A környezetvédelmi konferencia pedig valami angol nyelvű dolog, ami annak az 1-2 hozzáértő tanárnak van (akik a tudásukat nem tudják átadni!!! amúgy), és nem tudom, egyáltalán hallgatót beengednek-e egyébre, minthogy a vendégek eligazítása.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!