Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 350 ponttal felvesznek a...

350 ponttal felvesznek a NYME-GEO földmérő szakra?

Figyelt kérdés
kb. ennyi pontom lesz a legrosszabb esetben /340-350/. Mekkora esélyem van a bejutásra?
2014. jan. 29. 21:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Simán felvesznek. NYME-GEO-ra amúgy sem túl nagy a jelentkezés. Volt osztálytársam 2012-ben felvételizett, lett vagy 460 pontja, aztán 240 lett a ponthatár. Szóval simán bekerülsz. Meg úgy nyugtatás képpen, a bent maradás sem kétséges, a kb. 50 főből akit felvettek osztálytársammal együtt, 1-2 plusz-minusz fő esett ki, csúszott....szóval nem a szórásra mennek rá.
2014. márc. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én ebbe a suliba jártam, igaz a másik szakra. A mi időnkben (2008-2011) még az volt az általános tendencia, hogy 120 földmérőből mintatanterv szerint végzett kb. 5-10 ember, csúszással 40-50 ember.

Vannak, akik az első matek/geometria ZH után inkább kiiratkoznak, első félévben ezek a buktató tárgyak (ismerek olyat, aki 4 évig csinálta a matek I-et, igaz, nem feltétlenül a tanár hibájából). Utána jön geodézia, azon is szoktak csúszni. Megoldás, hogy együtt kell tanulni a többiekkel, pl. a koli közösségi szobájában, az ún. Márvány teremben, meg segítséget kérni a felsőbb évesektől. Utóbbi nem jelent gondot, mert kicsi karból eredendően nagyon összetartó kis közösség van, ráadásul a hagyományőrzők között működik egy "keresztszülő-keresztgyermek" rendszer, odafigyelnek egymásra.

A ponthatárok eddig alacsonyak voltak, azért nem egy topszak. :D

2014. ápr. 29. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
és mennyire keresik ezt a szakmát? el lehet helyezkedni vele? (bocsi az offért)
2014. jún. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én is oda jártam 2 évet, abból másfél évet mintatervesen, és a második év végén hagytam abba, a vizsgákra már nem mentem el. Soha többé nem mennék vissza, mivel:

- Az első két félév oldschool tanárjainak tárgyain (matek, geometria) és a geodéziákon kívül az összes többin csak rugdalják át az embereket.

- Velem rosszindulatúak voltak a tanárok, és nem zh pontozásnál volt ez jelen.

- Ha sikerül is vele elhelyezkedned, örülhetsz a havi 120 nettonak, de jobban jársz, ha elmész egy multiba a sorra 120+kafetériáért.


Nem véletlenül ment csődbe az intézmény, és esett le a ponthatár olyan szintre, hogy már inkább átrugdalják az összes szerencsétlent, csak legyen aki ott tanul.


És még annyi, hogy a "mérnök" szó ne tévesszen meg, szerintem bsc diplomás betanított munkásokat képeznek, és ez egyáltalán nem egy gépész vagy villamosmérnöki szintű dolog.

2014. aug. 27. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó, akkor te be sem fejezted ezt a szakot?

Én jövőre érettségizek és mivel Fehérvári vagyok, ezen a szakon is gondolkodtam de a válaszok alapján nem sok jóra számíthatok. Pár dolgot még tudnál írni?

2014. szept. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem fejeztem be, nem láttam értelmét, és igazából már akkor rám jött a depresszió, amikor 1 év passziváltatás után visszamentem az épületbe.


De ez a Nyugat-magyarországi Egyetem volt, bár attól, hogy most Óbudai, még nem lesz hiányszakma.

2014. szept. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!