Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » NYME földmérő mérnök szakán...

NYME földmérő mérnök szakán nagyon kemény a matek?

Figyelt kérdés

Van szigorlat?

Köszönöm!


2010. szept. 17. 05:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Én ott végeztem, bár nem azon a szakon. Nem tudom, mit értesz "kemény" alatt, de húzós, az biztos. Szerintem ez embere válogatja. A szigorlatot nem tudom, de ha felhívod őket, megmondják, Ugyanis én pár éve végeztem, bármit mondanék, lehet h most másképp van.

Ha oda jársz, a Neptun rendszer kidobja a követelményt, ha nem, akkor hívd fel őket, a tanulmányisok, vagy a tanszéken megmondják.

Itt elérheted őket:

[link]

2010. szept. 17. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
mihez képest? én pl matekos vagyok NYME-n (szombathely). annyira biztos nem kemény, mint a miénk, de ezzel nem tudom mennyire nyugtattalak meg. :-D
2010. szept. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Hát, én hármas voltam középiskolában matekból.

Ezért nem tudom, hogy menne-e.

2010. szept. 17. 13:26
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nos segítek, ha tudok. A matek, az informatika, a geometria a geoban a szent háromság az első félévben, a matek és a geometria jegyzetek a bibliák.


Nem mondanám azt, hogy nehéz. Mondjuk ez attól is függ, hogy hajlandó vagy-e tanulni. 120-an vagyunk most, első félévben, ebből legalább 60 ember elbukott az első geometria ZH-n. Nem azért, mert nehéz volt, csak lesza*rták, viszont még így is elértük azt, hogy 5 éve a mostani geometria ZH-k átlaga lett a legjobb. Nekem 3-as lett úgy, hogy nem olvastam el, hogy egy feladatnak van b része is. Ezt valahogy mindig felemlegetem...


Matematikából holnap írunk ZH-t, remélhetőleg 5-ös lesz. 1 hete tanulok rá, meg persze eddig is folyamatosan készültem geometriából és matematikából, hogy ne maradjak le.


A magolós tantárgyak zh-ira elég 1 nappal előtte elkezdeni készülni. Az informatika húzós ha nem értesz a programozáshoz, meg a kis ZH-k rendszere is jól kicseszett velünk. Az volt, hogy megmondták, hogy szövegszerkesztőkből kis ZH. Erre hálózatok feladatsort kaptunk. Kiderült, hogy egy témakör úgy néz ki, hogy "szövegszerkesztők és hálózatok". Az előző évfolyamban is ugyanez volt, ők is beszopták, ez lesz nálatok is, ha ide jössz.


A geo egy verseny. Igazából verseny a bentmaradásért. Az egyik tanárunknak megmondták, hogy túl sokan mentek át első ZH-n, ezért keményítsen be. Direkt le akarják buktatni a népet, mivel geodéziából második félévben nem lesz elég műszer.


Összefoglalva az, aki mintaterv szerint megcsinálja az olyan, mint a fehér holló. Elég ritka. De nem lehetetlen.

2010. okt. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ja, amúgy attól még menni fog, hogy hármas voltál matekból. Matektanuláshoz majd használd a jegyzetet, a 4jegyűdet és a középiskolás matek könyveidet. De kapsz majd annyi gyakorló példát, mint a rohadás, én is megcsináltam már vagy 200-300-at ebben az utóbbi egy hétben. Ugye holnap ZH. Ezeket wolfram alphaval ellenőrzöm.


Amúgy a ketteshez nem kell ám sok.

2010. okt. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez jó nem lesz elég műszer, ezért buktatnak:DD

Nálunk is ez van a szakközépbe, vagyis ha műszer van is, a nagy része nem jó, vagy a teodolit láb nem jó:D(gondolom ti már komolyabb műszerekkel mértek) elég gáz.. azért bíztató, hogy a kettes simán megvan, bár nem ez a cél, hogy éppen átcsússzak, de azért nyugtató:D én is 3-as vagyok matekból:S fizika nehéz? vagy van külön infó szak, ahol nincs fizika?

2010. nov. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én még csak első féléves vagyok. Csak a második félévben lesz fizika, viszont azt hallottam, hogy egyáltalán nem vészes, sőt.


Az informatika az igazi szopatás igazából itt...

2010. nov. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az szép:)

Nekem meg itt pont mást mondtak a suliba..hogy fizikából kell érettségi, meg ilyenek..:@ itt szenvedhetek fizika érettségin majd..infóból meg ott ha felvesznek..csodás.

Köszi, a segítséget:)

2010. nov. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Fizika ezen a szakon pont töltelék, semmire se kell majd, csak meg kell csinálni, és csak egy félévig lesz mechanikával együtt. Informatikától viszont kell félni picit. Nem azért, mert megtanulhatatlan, meg mert sok, hanem a tanárok szopatnak direkt. Info nagy ZH-n meghúzták az egész évfolyamot (120 fő) egy ember kivételével (aki én vagyok), de aki már pontot ért el, (4 ember)azoknak nem kell megírniuk újra.


Matematikából is első zh-n átment 32 ember, és póton körülbelül még 20. Sokan nem tanulni jönnek egyetemre, de amúgy nem volt nehéz. Ha lesz kedved, nyáron majd nézd át a függvényes részt a középiskolás tankönyvedben, jól fog jönni.


Segítséget a felsőbb évesektől kaphatsz (például néhány régebbi zh fényképét, hogy legalább lásd azt, hogy milyen kb.), vagy puskákat. Én például megoldottam az egész geometria példatárat (A4-es négyzetrácsos füzetben kb. 80 oldalnyi tömör számolás), de persze nem szükséges, csak meg akartam érteni.


Ha ide szeretnél jönni írhatsz privát üzenetet, és mesélek róla.


Magolós tantárgyakra lényegében 1-2 nappal előre kell elkezdeni készülni ZH-ra, matekra és geometriára viszont jó, ha egy hetet Legalább! rászánsz.

2010. nov. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ja, és a kérdésre válaszolva "tapasztaltabban"

Első matek zh: nehéz (már akinek?)

második matek zh: állítólag könnyű, de csak jövőhéten lesz, viszont a tananyag emészthetőbbnek látszik.

első geometria zh: könnyű

második geometria zh: nehéz állítólag, de ez meg holnap fog nekem kiderülni. Mindenesetre én megoldottam az egész példatárat, így tudni fogom, hogy mit kell csinálni, viszont ilyen fél oldalas tömör számolást elszámolsz valahol... Nos itt inkább ennek van esélye.

2010. nov. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!