Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen s zóbeli felvételi a...

Milyen s zóbeli felvételi a Berzsenyi Dániel Gimnáziumban?

Figyelt kérdés

Humánt, olasz-angolt és francia-angolt jelölöm be. Aki már volt, az mindenképp íron, hogy milyen!

Köszönöm :)


2014. jan. 27. 17:40
 1/10 anonim ***** válasza:

Nos, én régen voltam már, több éve, de utána minden évben beültem, és nem sokat változott.

1. magyar rész: nyelvtani feladat megoldása, esetleg szövegértés

2. angol rövid elbeszélgetés, párbeszéd (csevej rólad)

Ez a nyelv volt.


Humánon magyarból és töriből vannak kérdések.

Ezen kívül beszélgetés Rólad, műveltségi szempontból kérdezhetnek olyat, melyik a kedvenc könyved/filmed és miért. Érdemes választékosan beszélni, és nem csak azzal érvelni, hogy "izgalmas", az jó pont. Vannak tanárok, akik a bizidet/ellenőrződet is elkérik, beleolvasnak, kaptál-e dicséretet/figyelmeztetőt valamiért. Érdemes magaddal vinni, mert plusz pont a szemükben.

2014. jan. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Kérdés: miket kérdeznek az angolon a páreszédben? Ők kérdeznek, vagy csak nekem kell dumálni?

Humánon meg tételhúzás van ugye? És nekem kell elmondanom magamtól a sztorit, vagy majd kérdeznek a témából?

2014. febr. 6. 17:14
 3/10 anonim ***** válasza:

Angol: nagyon általános párbeszéd a tanárral, milyen reggeled volt, esetleg az iskoládról, kedvenc ételed, nagyon minimális.


jobb, ha a tételről magad beszélsz, és nem kell közbekérdezni!

2014. febr. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Oké köszi igazából csak az angoltól félek, mert az elmélet megvan, de a gyakorlati angolom nem szépítek, szar. Úgyhogy majd gyakorlok... Köszi a választ!
2014. febr. 9. 20:17
 5/10 anonim ***** válasza:
Nincsmit. Egyébként épp tegnap lapoztam el az abból az évből származó naplómat, amiben leírtam, mit kérdeztek tőlem angolból, és továbbra is állíthatom, amit eddig: hogy jöttél ma az iskolába, mit reggeliztél, stb. Érdemes ezekre kamu választ akár előre kitalálni, úgysem ellenőrzik, csak az számít, ahogy mondod. :)
2014. febr. 10. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Egyébként drukkolok.
2014. febr. 10. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, remélem, hogy sikerül :)
2014. febr. 10. 12:13
 8/10 anonim ***** válasza:
Majd írd meg - privátban akár -, mi lett! :)
2014. febr. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Oké :)
2014. febr. 11. 22:17
 10/10 A kérdező kommentje:
Csak humánra hívtak vissza :( viszont az 49 pontos lett!! :D szerinted 149 pontal van esélyem?
2014. márc. 7. 10:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!