Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ki az a hülye f"sz aki ezt...

Ki az a hülye f"sz aki ezt kitalálta hogy 50 órát kell dolgozni érettségihez?

Figyelt kérdés
Meg mi az hogy egy nap 3 órát lehet,meg szerződés az iskolával plusz nincs hely sehol nah meg én sportolok is akkor hogy legyen meg mikor van időm??Mocskos oktatási szar......
2014. jan. 26. 08:52
 1/8 anonim ***** válasza:
25%
Hoffmann Rózsánál lehet reklamálni, remélem leváltják már.
2014. jan. 26. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
29%

A politika, kérlek... Kisajátítják a családok életét: gyerek négyig az iskolában, kötelező óvoda három éves kortól, minden nap kötelező testnevelés (nem a mozgással van a baj, hanem azzal, hogy kötelező! Mi van, ha valaki utálja, és inkább mondjuk zenét tanulna, vagy mit tudom én?)...

Meg, amit írsz...


Egész egyszerűen az egész lényege: magánélet nuku, gyerekek agymosásának teret engedni, családok belső életét amennyire csak lehet, szétszedni. Kis katonákat gyártanak maguknak.

2014. jan. 26. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%

Mondjuk neked kérdező, biztosan nem ártana, az intelligenciádon ugyan nem fog javítani, de talán kicsit érettebb lesz a hozzáállásod. Nem attól fog megváltozni a rendszer, hogy te magadból kikelve szitkozódsz.


Kövezzetek meg, de szerintem ez az 50 óra egy értelmes, hasznos dolog. Nem bírom a Rózsát, és én is végigszenvedtem az egész rendszert tavaly, amikor minden órában hoztak valami változást, én pedig szerettem volna bizonytalanság nélkül érettségizni, felvételizni, és rengeteg problémám van nekem is az oktatással és a reformokkal - de ennek az egynek van értelme. Pont az ilyen kis éretlen buta gyerekeket neveli meg egy kicsit, mint amilyen a kérdező is, ha végre csinálnak is valamit.

2014. jan. 26. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
80%

A mindennapos tesi hasznos. Nem kérdezi meg a szervezeted tőled, hogy akarsz-e mozogni, hanem ha nem teszed, megbetegszik! Még 100-150-200 éve az emberek mindent kézzel csináltak, sokat gyalogoltak, a szabadban voltak. Manapság ha lépcső és mozgólépcső van egymás mellett, egy tömegből max. 1-2 ember lépcsőzik. Inkább több megállót állnak a fülledt, büdös, zsúfolt BKV-n egymás s*ggében, mintsem kellemesen gyalogolnának. Stb.

Igenis muszáj mozogni, még erre születtünk!!

Bár pont ma gondolkoztam azon, hogy ha folytatódik az evolúció, izom nélkül születnek utódaink, sőt, láb nélkül...

A mindennapos tesi jó, csak a tanárok tényleg mozgassák át a diákokat.


Az ötvenóra önkéntes munka nem sok.

Főleg, ha nem csak emberekkel lehet, hanem minden mást is. (Ne értsetek félre, de én pl. nem szeretnék emberekkel kapcsolatosat... tudom, ebből már sokat következtetéseket fognak levonni, de nem kell!!!)

Mehetsz állatotthonba, vagy virágot ültetni, stb... Elrepül az az ötven óra, alig vesz el időt az életedből és még jól is érezheted magad.

2014. jan. 26. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
84%

Kívülállóként biztosan könnyen "pofázok", nekem nem kellett még "dolgoznom" az érettségihez.

De kívülállóként szerintem egyáltalán nem hülyeség. 50 óra nem sok, és legalább az ember belelát egy kicsit egy adott szakterületbe. Ha kicsit is előrelátó az ember, olyan területet keres, ami érdekli. Így egy kicsit belekóstolhat még a jelentkezés előtt, hogy tényleg tetszik-e neki vagy sem. Ugyanis sok 18 évesnek még halvány lila fogalma sincs, hogy mit akar kezdeni magával, nem tudják, hogy egy-egy szak elvégzésével mit tudnak csinálni.

Szóval szerintem nem rossz dolog.


Ahogy a heti öt tesi sem. Én is utáltam a tesiórákat, de már bánom, hogy amikor lehetett, nem éltem vele..

Az más kérdés, hogy ehhez megfelelő infrastruktúra kellene...

2014. jan. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
82%
Utolsó vagyok. Mellékesen megjegyzem, hogy nekem egyetemen majdnem minden évben 1 hónapos gyakot kell csinálnom, NYÁRON, INGYEN.
2014. jan. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
82%

A pontozás arra való, hogy használják, így nincs gondom azzal, hogy lepontoztatok, számítottam is rá.

Viszont érveket kérhetnék, miért is rossz a heti öt tesi??

Öcsém pl. így tud mozogni, mert nem lenne pénzünk máshogy...

Aki sportol, az kérhet felmentést, úgy hallottam a médiában.


Amúgy kérdező te stréber vagy?

Mert akkor érettségiztem, amikor szó volt az ötven óra közmunkáról, és felháborodtam, hogy szegénykék, nincs idejük így se... De akkor baromi stréber voltam.

Érdekes, most egyetem mellett, kevésbé stréberként van időm virágot ültetni, kennelt takarítani, kutyát sétáltatni. Igaz most se sok, de az ötven órát könnyen összeszedném.

Más az, ha valaki dolgozik, pénzért, hétvégente (is)... :( :'(

Ha nem kell dolgoznod és nem vagy stréber: bulizni, kocsmába beülni lehet szombat este is, sőt, tudtommal egyenesen akkor szokás.

2014. jan. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
82%

Egyetértek az utolsó válaszolókkal. Sok hülyeséget csináltak az oktatással, de az 50 óra önkéntesség nemhogy nem hülyeség, de a legf.szább dolog, amit az utóbbi években tettek. Nekem sem volt kötelező, de én a középiskolás nyaraimat többször 50 óra önkéntességgel töltöttem (volt hogy egy hónapot, egy héten ötször), nagyon sokat tett a személyiségemért :-)

Ami fájdalmasabb, hogy sokszor a szülőket látom a leghangosabban ordítani... :-( Holott ráférne a lusta kölykükre egy kis önállóság.


A mindennapos tesi is kiváló lenne, ott a megvalósítással van gond, sok helyen nincs meg a technikai és szakmai háttér... Rémisztő, hogy mennyi csoffadt vagy épp hájas tinédzser látható az utcán.

2014. jan. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!