Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hány %-os plágium fogadható...

Truman Zoltán kérdése:

Hány %-os plágium fogadható még el?

Figyelt kérdés
Plágium ellenőrzés során 14%-os eredményt talált a szoftver. Hány % fogadható még el és hány %-tól tiltják le a szakdolgozatot?

2014. jan. 7. 00:19
 1/8 anonim ***** válasza:
68%

Tudod te mit jelent a plágium szó? Pontosan 0% fogadható el. Kivéve ha Schmitt Pálnak hívnak, de látom téged pont nem.


A normális tudományos idézés nem az.

2014. jan. 7. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
36%

Nulla.

Ha bemész egy boltba, hány forintos lopás fogadható el?

2014. jan. 7. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az első kettőnek nincs köze a felsőoktatáshoz, legalábbis szakdolgozatot még nem írtak, ez bizonyos.

A plágiumkereső nem úgy működik, hogyha akár egy nyamvadt fogalmi vagy szóegyeztést talál, kikukázzák a dolgozatot és rányomnak egy billogot, hogy plágium. Ilyenkor összevetik a dolgozat többi gondolatelemével és úgy vizsgálódnak tovább. Egy adott témában óhatatlan, hogy ne használd ugyanazon szakkifejezéseket mint már előtted millióan. Így mindig adott egy bizonyos fokú egyezés és valóban úgy van, hogy egy meghatározott százalékig elfogadható. A legzseniálisabb dolgozatokban is van néhány százaléknyi egyezés, a szaknyelv miatt. Akkor van gond, ha talál a kereső egy egész, összefüggő gondolatmenetet vagy idézetet, amire nincs hivatkozás. Ezért kell nagyon odafigyelni, mert sajnos az ember akaratán kívül is plagizálhat: a plágium ugyanis olyan gondolatmenet vagy idézet, ami nem a sajátod és nincs rá hivatkozás. Nem feltétlenül azt jelenti, hogy aljas csaló vagy, csak épp szerencsétlenségedre nem figyeltél oda. Egyes közszereplőknek hála kapott ez ilyen nagy publicitást.

2014. márc. 29. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Kedves #3!


Két szakdolgozatot írtam, mind a kettőt jeles eredménnyel, és teljesen egyedül, komoly egyetemen, tisztességesen forrásolva, az egyikről a témavezetőmnél nagyobb szaktekintély is elismerően nyilatkozott. Tehát a következtetésed hibás.

A kérdés az volt, hogy hány százalékos plágium fogadható el, és erre csak egy válasz létezik.


Hogy hogyan értékelik az eredményt, az másik kérdés, nyilván nem mechanikusan dobják szét elfogadott és elvetett szakdolgozatokra százalék alapján, mert annak semmi értelme nem lenne.

2014. márc. 29. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
96%

Kedves #4!


Ez tekintélyre való hivatkozás, ami érvelési hiba - úgy látszik, a felsőoktatásban eltöltött időd mégsem volt túl eredményes. Megismétlem a harmadik válaszolót: ha tudományos igényű szakdolgozatot írsz a szaknyelv használatával, akkor elkerülhetetlen a néhány szavas egyezés. Esetemben ez kevesebb mint 1%-os egyezést jelent, de ez is több, mint 0%. Azt állítani, hogy "csak a 0%-os egyezés fogadható el", nem csak elitizmus, de bődületes f..zság is, és akkor még udvarias voltam.

2014. ápr. 22. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
6%

Kedves #5!


Mindig örömmel tölt el, ha valaki szépen elolvassa a Wikipédiában az érvelési hibákat, jól sikerült gyűjtemény. Kár, hogy ezek után azt tartod az érvelés magasiskolájának, hogy pár mondatos közlés (félre)értelmezéséből arra következtetsz, hogy a hozzászóló felsőoktatásban eltöltött ideje nem volt túl eredményes. Én is levonhatnám ugyanilyen mély emberismerettel és ugyanilyen logikai bravúrral a következtetést, hogy a szövegértési gyengeségeid miatt az alapfokú oktatásban eltöltött időd nem volt túl eredményes, és ez bizonyára nagy elégedettséggel töltene el téged.


Próbáljuk végigvenni még egyszer, értelmezni a leírtakat, követni az összefüggéseket, megtalálni a logikát:


Kérdés: Hány %-os plágium fogadható még el? (A címben, nagy betűkkel.)

Válasz: Nulla. (Hasonlat: a plágium lopás.)

Kérdés: Ez a válasz azt jelenti, hogy a szakdolgozatban nem fordulhatnak elő ugyanazok a szavak, mint a forrásban?

Válasz: Nem, ez a válasz azt jelenti, hogy nulla százalékos plágium fogadható el.


Hamis következtetés az első válaszból, logikai távolugrással: Közöm nincs a felsőoktatáshoz, legalábbis szakdolgozatot még nem írtam. Sőt mi több: ez ráadásul bizonyos! (Új logikai minőség.)

Kérdés: Ebből az következik, hogy nincs közöm a felsőoktatáshoz vagy nem írtam szakdolgozatot?

Válasz: Nem, ebből a válaszoló logikai képességeinek hiányossága vagy felületes ítélkezésre való hajlama következik.


Válasz: Két szakdolgozatot írtam. Részletezve, miből lehet tudni, hogy egyik sem valami összecsapott házi dolgozat vagy plagizált szöveg volt.

Kérdés: Ez tekintélyre való hivatkozás az érvelés során?

Válasz: Nem, ez az előző következtetés hamisságára való egyenes utalás, a hozzászóló tévedésének kimutatása. (Annak ellenére, hogy szövegkeresővel csakugyan kimutatható benne a "tekintély" karakterlánc.) Sőt, ez kifejezetten oda is van írva az értelmezés segítésére. Ugyanis ez nem az eredeti kérdésre volt a válasz. Nem azt mondtam, hogy a plágium azért nem fogadható el, mert én két szakdolgozatot írtam, hanem azt, hogy a plágium azért nem fogadható el, mert lopás.

Kérdés: A fenti válaszaim bármelyike a plágiumkereső szoftver működésére vonatkozik?

Válasz: Szemmel láthatóan nem. Sőt, ez is oda van írva az értelmezés megkönnyítésére.


Kérdés: A vitában résztvevők (téged is beleértve) határozottan és tisztán megkülönböztették a plágiumot a szavak egyezésétől?

Válasz: Nem. (Pedig mindenféle logikai megközelítésnek ez az alfája és az omegája.)

Kérdés: A plágium és a szövegegyezés ugyanaz?

Válasz: Nem.

Kérdés: Adódtak ebből értelmezési problémák, félremagyarázások, felületes következtetések?

Válasz: Többször is.


Hogy udvarias voltál, az lehet, hogy alapos és figyelmes, az nem igaz. Bőven elég, ha én tudom, mit ért számomra az egyetem, nem kell ezt megvitatnom idegenekkel, akik egy mondatból akarnak jellemrajzot építeni.


További logikai oktatásodat már csak pénzért vállalom, ugyanis olyan végzettségem és tapasztalatom van, ami alapján ezt megtehetem. A jó hír, hogy ha te akarsz érvelésre és logikára oktatni másokat, akkor ezt megteheted, sajnos a világ tele van olyanokkal, akik még bőven tudnak tanulni tőled is, csak éppen rossz helyen próbálkoztál.


Kitüntető figyelmedet köszönöm, és megkérlek, hogy akadjunk le a rám vonatkozó további következtetések boncolgatásáról, amibe már belekezdeni és súlyos tévedés volt.

2014. ápr. 23. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Kedves #7!


Hogy te mekkora f*sz vagy. XD

2021. szept. 26. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Yellowbanane1012 válasza:

Bizonyos mennyiségű plágium megengedett, hisz lehet szó szerinti idézés is, náluk az egyetemen maximum 10 sor a megadott kritériumokkal. Persze, hogy lesz tartalmi idézés is, hisz szakirodalommal dolgozol, nem a hátsódból rántod elő a tartalmat. Ezt találtam: A plágium hány százaléka megengedett?

A konvencióhoz igazodva a folyóiratok általában 15% alatti szöveghasonlóságot fogadnak el, a 25% feletti hasonlóságot pedig a plágium magas százalékának tekintik. Legfeljebb 25%. Nincsenek egyértelmű szabályok arra vonatkozóan, hogy a plágium hány százaléka elfogadható egy új kéziratban.

2022. ápr. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!